ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

14.08.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Chciałbyś odczuwać większe pokłady szczęścia w swoim sercu? Z pewnością jednym ze sposobów na to jest pogłębianie Twoich relacji z innymi. Posnuj myśli na ten temat właśnie teraz. Które relacje chciałbyś odświeżyć, zerwać, a które rozbudować, tzn. pogłębić? Odpuść relacje, które nie wnoszą nic do Twojego życia i otwórz się na nowych ludzi. 
 
Tym razem podpowiadamy, w jaki sposób możesz budować trwałe, dobre relacje, które dają radość.
• Bądź sobą, nie ubieraj masek. Od samego początku chodź w swoich butach, bo... po co Ci takie relacje, w których nie możesz być sobą?
• Bądź bezpośredni, szczery. Początek relacji zazwyczaj jest stresujący, chcemy dobrze wypaść, nie strzelić gafy... ale wydłużamy czas na prawdziwe obustronne poznanie się. Po co czekać?
• Od razu przejdź do tematów dla Ciebie interesujących, ważnych. O pogodzie można rozmawiać z każdym, ale prowadzić interesujące konwersacje – już nie z każdym. Im szybciej poruszysz tematy dla siebie bliskie, tym szybciej zorientujesz się, czy dana osoba może być Twoją bliską kompanką.
Zamiast próbować zrobić określone wrażenie, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś i ciesz się swobodą bycia w nowej interakcji.  A jeśli chciałbyś zadbać o relacje, które już masz, oto kilka pomysłów jak je pogłębić:
• Akceptuj drugą osobą taką, jaka jest. Nie musisz się zgadzać z jej zdaniem, stylem, ale ją akceptuj i przyjmuj bezwarunkowo.
• Bądź szczery w 100%. Miej swoje tajemnice, jeśli chcesz, ale zawsze mów to, co naprawdę czujesz i myślisz w danej sytuacji.
• Spędzaj z tą osobą więcej czasu razem, np. wypad pod namiot, cykliczna kawa w weekend.
• Zadawaj pytania: co we mnie najbardziej cię irytuje? Jaką rzecz chciałbyś zmienić na obecny czas w naszej relacji? Co mogłoby zbliżyć nas do siebie?
• Bądź spontaniczny. Nagły wyjazd poza miasto, piknik, wypad na rowery. Taki powiew nowej energii daje możliwość zacieśnienia więzi i lepszego poznania siebie nawzajem.
Nie zmuszaj się do relacji, które Ci ciążą i nie zabieraj sobie miejsca na nowe przyjaźnie, a zobaczysz, ile dobrego wniesiesz do swojego życia. :)
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)