ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Umocnienie relacji – krok do dobrego życia

14.08.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Chciałbyś odczuwać większe pokłady szczęścia w swoim sercu? Z pewnością jednym ze sposobów na to jest pogłębianie Twoich relacji z innymi. Posnuj myśli na ten temat właśnie teraz. Które relacje chciałbyś odświeżyć, zerwać, a które rozbudować, tzn. pogłębić? Odpuść relacje, które nie wnoszą nic do Twojego życia i otwórz się na nowych ludzi. 
 
Tym razem podpowiadamy, w jaki sposób możesz budować trwałe, dobre relacje, które dają radość.
• Bądź sobą, nie ubieraj masek. Od samego początku chodź w swoich butach, bo... po co Ci takie relacje, w których nie możesz być sobą?
• Bądź bezpośredni, szczery. Początek relacji zazwyczaj jest stresujący, chcemy dobrze wypaść, nie strzelić gafy... ale wydłużamy czas na prawdziwe obustronne poznanie się. Po co czekać?
• Od razu przejdź do tematów dla Ciebie interesujących, ważnych. O pogodzie można rozmawiać z każdym, ale prowadzić interesujące konwersacje – już nie z każdym. Im szybciej poruszysz tematy dla siebie bliskie, tym szybciej zorientujesz się, czy dana osoba może być Twoją bliską kompanką.
Zamiast próbować zrobić określone wrażenie, nie udawaj kogoś, kim nie jesteś i ciesz się swobodą bycia w nowej interakcji.  A jeśli chciałbyś zadbać o relacje, które już masz, oto kilka pomysłów jak je pogłębić:
• Akceptuj drugą osobą taką, jaka jest. Nie musisz się zgadzać z jej zdaniem, stylem, ale ją akceptuj i przyjmuj bezwarunkowo.
• Bądź szczery w 100%. Miej swoje tajemnice, jeśli chcesz, ale zawsze mów to, co naprawdę czujesz i myślisz w danej sytuacji.
• Spędzaj z tą osobą więcej czasu razem, np. wypad pod namiot, cykliczna kawa w weekend.
• Zadawaj pytania: co we mnie najbardziej cię irytuje? Jaką rzecz chciałbyś zmienić na obecny czas w naszej relacji? Co mogłoby zbliżyć nas do siebie?
• Bądź spontaniczny. Nagły wyjazd poza miasto, piknik, wypad na rowery. Taki powiew nowej energii daje możliwość zacieśnienia więzi i lepszego poznania siebie nawzajem.
Nie zmuszaj się do relacji, które Ci ciążą i nie zabieraj sobie miejsca na nowe przyjaźnie, a zobaczysz, ile dobrego wniesiesz do swojego życia. :)
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan