ŻYCIE W PEŁNI: Siła kobiecej intuicji

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Siła kobiecej intuicji

25.04.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Czemu? Bo tak czuję. Mowa o Kobiecej Intuicji, szóstym zmyśle, wewnętrznym głosie czy też niewidzialnym przewodniku. Ile to zagadkowych nazw określających moc pań. Kobiety czują, że zaraz coś się wydarzy i zazwyczaj mają rację. Czują, że dana osoba ma złe intencje, pomimo tego że się do nas uśmiecha, i zazwyczaj mają rację. Jak to wytłumaczyć? Czym tak naprawdę jest Kobieca Intuicja? 
 
Intuicja to rozmowa duszy, w przeciwieństwie do Racjonalności – rozmowy umysłu. Intuicja dociera do człowieka w charakterze odczucia – emocji, a nie myśli. Intuicja to trochę jak jasnowidzenie. Intrygująca część każdego człowieka, która, mimo że tak nieuchwytna, istnieje. To język duszy, a dusza podobno wie najlepiej, co jest dla nas dobre. Możemy wzmocnić komunikację z nią, częściej podążając za tym, co sprawia, że czujemy się dobrze. Bo dusza poprzez intuicję wskazuje nam miejsca, sytuacje, ludzi, dzięki którym będziemy wzrastać i dzięki którym nasze życie będzie szczęśliwsze. 
 
Z duszą komunikują się zarówno kobiety, jak i mężczyźni, ale być może z racji bardziej rozwiniętych umiejętności niewerbalnych kobiety są bardziej wrażliwe na sygnały od niej płynące. Niektórzy mawiają, że owa intuicja to nic nadzwyczajnego, że płeć piękna jest naturalnie wyposażona w zdolności, które wykształciła w nas na drodze miliardów lat ewolucja. Mogą nimi być: zorientowanie na szczegóły, analiza emocji na podstawie mikromimiki, mikrogestów (czyli komunikacji niewerbalnej), wysoko wykształconej empatii. Stąd płeć piękna prędzej wyłapuje różnice, zmiany w zachowaniu czy ton głosu. A w związku z tym, że kobiety rodzą i wychowują potomstwo, te umiejętności są im niezwykle przydatne. Służą do niemalże natychmiastowego rozpoznania stanu psychofizycznego dziecka, które od urodzenia nie jest w stanie komunikować jasno swych potrzeb w sposób werbalny.
 
Czy Kobieca Intuicja to efekt ewolucji czy duchowy pierwiastek kobiety? Na te, jak i inne pytania udzielimy odpowiedzi podczas warsztatów w Poradni „Życie w Pełni” w Wyszkowie. (Dowiedz się więcej: https://bit.ly/2pRj6vo).
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan