ŻYCIE W PEŁNI: Jak radzić sobie ze stresem

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Jak radzić sobie ze stresem

13.03.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Trudy dnia codziennego. Są zawsze... mniejsze lub większe. Mamy je wszyscy, jednak jak sobie z nimi radzić?
 
Szczęściarz z tego, kto potrafi wyjść obronną ręką z sytuacji problema-tycznych. Nie mamy tu na myśli posiadania od razu 100% pomyślnych rozwiązań, a mowa raczej o zachowaniu równowagi emocjonalnej w czasie trwania sytuacji stresowych, bądź już po ich ustąpieniu.
Stres jest nieunikniony, jednak możemy go oswoić i nauczyć się, jak sobie z nim radzić. Oto kilka sposobów na radzenie sobie ze stresem. 
 
Akceptacja lub zmiana sytuacji trudnej
 
Pogładź się po głowie, przytul i… zaakceptuj tę trudną sytuację, której realnie zmienić nie możesz. Nie ma co bić się ze ścianą. Ściana ocaleje, a my się wykończymy i opadniemy z sił. Warto uświadomić sobie, że wszystko w życiu ma sens, buduje nasze doświadczenie i wiedzę. Jednak, jeśli nie godzisz się na akceptację sytuacji trudnej – zmień sytuację! Usiądź do stołu i opracuj plan modernizacji swojego losu na tyle, na ile masz na to wpływ. Na co nie masz wpływu – nie masz wpływu. Po prostu.
 
Utnij sobie drzemkę! 
 
Drzemka to idealna, najbardziej skuteczna forma odpoczynku. Nie powinna być zbyt długa, wystarczy 20-30 minut. Dłuższe powodują wejście w stan głębokiego snu, co skutkuje większym zmęczeniem po przebudzeniu.
Zostało naukowo potwierdzone, że krótkie drzemki to doskonały sposób na obniżenie poziomu hormonu stresu, zachowanie jasności umysłu i lepsze zapamiętywanie. Ludzie, którzy praktykują taki odpoczynek są zdecydowanie bardziej odporni na stres i szybciej znajdują rozwiązania sytuacji problematycznych. Napoleon, Einstein, Edison.. również korzystali z magicznych możliwości drzemki. A ty?
 
Daj sobie czas...
 
Często zbyt usilna chęć przez-wyciężenia sytuacji niechcianej daje odwrotny skutek. Czemu? Bo za bardzo chcemy! Właśnie tak. Wybuduj dystans. Co jest ci przeznaczone, nie zniknie, tylko daj temu szansę zaistnieć – zrób krok do tyłu i poobserwuj, na spokojnie. Dzień, dwa...odpuść. Zobaczysz, że zaczną się dziać w twoim życiu zaskakujące rzeczy. 
Jeśli chcesz uwolnić swoje ciało i umysł od napięcia, zapraszamy Cię na szkolenie „Jak radzić sobie ze stresem?”. 
Więcej informacji znajdziesz na: www.zyciewpelni.com/szkolenia.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche