ŻYCIE W PEŁNI: Czym dla ciebie jest piękno?

Wydarzenia

ŻYCIE W PEŁNI: Czym dla ciebie jest piękno?

11.07.2018
autor: Poradnia „Życie w Pełni”
Czy zadałaś sobie kiedyś to na pozór łatwe pytanie? Wzorce urody, trendy, ideały piękna – które w rzeczywistości są niedoścignione – stale się zmieniają. Kobiety czują się zagubione, nieustannie próbują nowych sposobów poprawiania swojej urody, testują nowe diety i zabiegi, by choć w niewielkim stopniu sprostać społecznym oczekiwaniom... Co tak naprawdę jest piękne? Zgrabne nogi, płaski brzuch, prosty nos? Zapewne większość z Was pomyśli – „no, NIE”. Zatem dlaczego tak usilnie dążymy do „ideału”?
 
Istnieje piękno, którego nie da się opisać za pomocą słów określających fizyczność. Na pewno każdy z Was poznał kiedyś osobę, którą nazwał piękną, bez wskazywania dokładnych cech urody. Nieważne, czy osoba ta była grubsza, miała piegi czy nosiła okulary, po prostu była piękna... Bo piękno, to nie powierzchowność. To wdzięk, ciepło, pokój serca, pełna akceptacja i radość bijąca z całego ciała, z oczu, zachowania, słów, uśmiechu, gestów – to wewnętrzna siła.
Kiedy traktujesz siebie z bezwarunkową miłością, tzn. bez warunków akceptujesz siebie, bije od Ciebie prawdziwy blask i radość. Promieniejesz! I to jest PIĘKNO. Osoby otaczające siebie bezwarunkową miłością: dbają o siebie, nie karmią swojego organizmu śmieciowym jedzeniem, pragną zdrowej sylwetki, ćwiczą, ale nie przetrenowują się, dbają o urodę, ale podkreślają swoje naturalne atuty, kochają swoje niedoskonałości, bo to są ICH własne niedoskonałości. Wszystko, co robią dla siebie, robią z miłości do siebie i własnego ciała, a nie z nienawiści...
Harmonii, która wypisana jest na twarzy i która pochodzi z naszego wnętrza, nie da się kupić, wytrenować czy osiągnąć za pomocą diety. My ją w sobie nosimy, tylko nie zawsze pozwalamy się jej ujawnić, kiedy skupiamy się na dążeniu do niedoścignionego ideału. 
Absolutnie wszyscy jesteśmy wyjątkowi! Banał... ale przecież to prawda! Na świecie żyje ok. 7,4 mld ludzi i nie ma nikogo dokładnie takiego samego jak Ty. Czy to nie jest piękne?:) 
Zapraszamy na grupę na Facebooku #BezwarunkowoPiękna (https://bit.ly/2IAxqzF ). To przestrzeń na dzielenie się swoim bezwarunkowym pięknem z innymi, swoimi doświadczeniami i przemyśleniami dotyczącymi postrzegania piękna we współczesnym świece. 
Jesteś bezwarunkowo piękna/piękny, wiesz?
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku