Życie jest wędrówką do nieba (foto)

Wydarzenia

Życie jest wędrówką do nieba (foto)

13.09.2016
autor: AK
Już po raz 20. wyszkowianie pielgrzymowali do Sanktuarium Matki Bożej Loretańskiej. Ponad tysiąc osób z Wyszkowa pod przewodnictwem kapłanów, ks. Łukasza z parafii św. Wojciecha i ks. Karola z parafii św. Idziego, wędrowało przez 4 godziny piękną trasą, ale w ogromnym upale do Loretto.  Szli radośnie, w  duchu modlitwy.
Tegoroczne uroczystości zbiegły się ze 150. rocznicą urodzin i chrztu oraz 125. rocznicą święceń kapłańskich założyciela zakonu bł. ks. Ignacego Kłoptowskiego. A ponieważ kapłan pochodził z Diecezji Drohiczyńskiej, do Loretto przybyła także stamtąd pielgrzymka wraz z bp. Tadeuszem Pikusem. Pątnicy wędrowali trzy dni. Ks. biskup przewodniczył koncelebrowanej Mszy św. i wygłosił homilię. Nawiązał w niej do głównego hasła tegorocznych uroczystości „Z Maryją na drogach miłosierdzia”. Podkreślił, jak ważne jest Boże Miłosierdzie w życiu rodzinnym.
- Miłosierdzie nie jest pobłażaniem – zaznaczył – ale tym, co przychodzi nam z pomocą, naprawia to, co zostało zniszczone. Prowadzi do przywrócenia ładu między Bogiem i człowiekiem oraz między dwojgiem ludzi.
Podkreślił też rolę miłości małżeńskiej, której nie powinno usunąć w cień  pojawienie się  dzieci. – Jeśli jej nie będzie, dzieci do końca życia będą szukały odpowiedzi na pytanie: „po co jestem?”. Miłość małżeńska rodziców jest zatem odpowiedzią: „z miłości, po to, by kochać” – mówił. – Dziecko potrzebuje ojca i matki – podkreślił, nawiązując do współczesnych zagrożeń tradycyjnej rodziny.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Determinacja i praca się opłaca

Determinacja i praca się opłaca

Miłosz Grzybowski, Dawid Głowacki, Aleksandra Żebrowska i Mateusz Tryc – to tegoroczni sportowi stypendyści gminy Wyszków. Czterech kolejnych zawodników dzięki ubiegłorocznym wynikom zasłużyło na wyróżnienia, które burmistrz wręczył w piątek 13 stycznia.
zobacz więcej
Dwie szkoły w rankingu Perspektyw

Dwie szkoły w rankingu Perspektyw

W ogólnopolskim Rankingu Liceów i Techników Perspektyw znalazły się dwie wyszkowskie szkoły średnie. Zarówno liceum, jak i technikum poprawiło swoją pozycję w stosunku do ubiegłego roku. Liceum Ogólnokształcące  im. C.K. Norwida zajęło 293. miejsce (w 2017 r. miejsce 409, w 2016 – 292). Technikum w Zespole Szkół nr 3 im. J. Kochanowskiego znalazło się na 283. miejscu (w 2017 r. miejsce 301, poza rankingiem). 
zobacz więcej
Rowerowy rajd trzeciomajowy (foto)

Rowerowy rajd trzeciomajowy (foto)

24 osoby uczestniczyły w rajdzie rowerowym, który odbył się w dniu Święta  Narodowego Trzeciego Maja. Uczestników nie zniechęciły padający deszcz (na szczęście niezbyt silnie) i porywisty wiatr.
zobacz więcej
Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Problemy komunikacyjne w mieście, a konkretnie na skrzyżowaniach i z miejscami parkingowymi, były głównym tematem debaty na temat bezpieczeństwa, na którą wyszkowska policja zaprosiła mieszkańców w czwartek 24 listopada. Policja zachęca do zgłaszania wykroczeń poprzez internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. - Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje. Patrole na pewno się tam pojawią – zapewnił komendant wyszkowskiej jednostki inps. Michał Toporkiewicz.
zobacz więcej
ITAMED
censor jpk
censor jpk

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
16.37% (617 głosów)
3.58% (135 głosów)
24.88% (938 głosów)
8.83% (333 głosów)
1.67% (63 głosów)
1.75% (66 głosów)
14.08% (531 głosów)
20.19% (761 głosów)
4.32% (163 głosów)
1.25% (47 głosów)
1.54% (58 głosów)
1.54% (58 głosów)