Zwierzowisko (foto)

Wydarzenia

Zwierzowisko (foto)

20.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Psy i koty - duże, małe, rasowe, kundelki i dachowce - a nawet jaszczurka i papugi spotkały się w piękne niedzielne popołudnie w parku miejskim na imprezie „Pochwal się swoim pupilem”. Właścicielom pupili inicjatywa gminy Wyszków bardzo się spodobała. – Dziękujemy za to zwierzowisko – mówili.
22 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji gmina zorganizowała najpierw plebiscyt, w którym głosy na zgłoszone wcześniej zwierzęta oddawali facebookowicze. Podczas niedzielnej imprezy zwierzęta zaprezentowały się nie tylko przed zachwyconą publicznością, ale też komisją konkursową.
Najwięcej zgłoszeń – 34 - wpłynęło oczywiście w kategorii psów. I miejsce zajął okazały Bułgar, którego właścicielką jest Monika Wężyk. II miejsce zdobył uroczy Teri, właścicielka Alicja Oniszk, III – przyjazny Rudolf, właścicielka Julia Dzerachenik.
Do konkursu zgłoszono również 13 kotów, rasowe i nie mniej wdzięczne dachowce. I miejsce - Lilka, właścicielka Sandra Abramczyk, II – Gimbeusz, Aleksandra Bryl, III – Oz'ik, Jacek Szymanik.
W kategorii innych zwierząt I ex aequo zajęli żółw Henryk, właścicielka Monika Wultańska oraz papugi rudosterki, właścicielka Ewelina Sarnacka, III – jaszczurka Gucio należąca do Mateusza Roguszewskiego.
Na nagrody zdecydowanie zasłużyły wszystkie zwierzaki, które pojawiły się w parku. Właściciele z kolei mogli liczyć na porady specjalistów. Można było również wziąć udział w akcji charytatywnej i przynieść karmę dla bezdomnych zwierząt. Do adopcji zwierzaków zachęcały wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku