Zwierzowisko (foto)

Wydarzenia

Zwierzowisko (foto)

20.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska
Psy i koty - duże, małe, rasowe, kundelki i dachowce - a nawet jaszczurka i papugi spotkały się w piękne niedzielne popołudnie w parku miejskim na imprezie „Pochwal się swoim pupilem”. Właścicielom pupili inicjatywa gminy Wyszków bardzo się spodobała. – Dziękujemy za to zwierzowisko – mówili.
22 maja obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Zwierząt. Z tej okazji gmina zorganizowała najpierw plebiscyt, w którym głosy na zgłoszone wcześniej zwierzęta oddawali facebookowicze. Podczas niedzielnej imprezy zwierzęta zaprezentowały się nie tylko przed zachwyconą publicznością, ale też komisją konkursową.
Najwięcej zgłoszeń – 34 - wpłynęło oczywiście w kategorii psów. I miejsce zajął okazały Bułgar, którego właścicielką jest Monika Wężyk. II miejsce zdobył uroczy Teri, właścicielka Alicja Oniszk, III – przyjazny Rudolf, właścicielka Julia Dzerachenik.
Do konkursu zgłoszono również 13 kotów, rasowe i nie mniej wdzięczne dachowce. I miejsce - Lilka, właścicielka Sandra Abramczyk, II – Gimbeusz, Aleksandra Bryl, III – Oz'ik, Jacek Szymanik.
W kategorii innych zwierząt I ex aequo zajęli żółw Henryk, właścicielka Monika Wultańska oraz papugi rudosterki, właścicielka Ewelina Sarnacka, III – jaszczurka Gucio należąca do Mateusza Roguszewskiego.
Na nagrody zdecydowanie zasłużyły wszystkie zwierzaki, które pojawiły się w parku. Właściciele z kolei mogli liczyć na porady specjalistów. Można było również wziąć udział w akcji charytatywnej i przynieść karmę dla bezdomnych zwierząt. Do adopcji zwierzaków zachęcały wolontariuszki Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
23.15% (178 głosów)
29.39% (226 głosów)
7.67% (59 głosów)
6.89% (53 głosów)
32.90% (253 głosów)
manhattan