Zostań dawcą szpiku i pomóż Marcie! (foto)

Wydarzenia

Zostań dawcą szpiku i pomóż Marcie! (foto)

25.05.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Wraz z uczniami Szkoły Podstawowej nr 1 przypominamy, że w sobotę i niedzielę, 26 i 27 maja, w kilku miejscach w Wyszkowie będzie można zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. „Być może to właśnie Ty podarujesz szansę na powrót do normalnego życia dla mnie i innych chorujących na nowotwory krwi” – zachęca Marta z Wyszkowa, która walczy z ostrą białaczką szpikową.
Rejestracja będzie prowadzona:
Galeria Wyszków: 26 maja, godz. 10 – 20 i 27 maja godz. 10 - 18
Skwer przy fontannie, ul. Sowińskiego: 26 maja, godz. 10 – 16
Piknik z okazji Dnia Dziecka: 27 maja godz. 12.30 – 18
Pływalnia WOSiR: 26 i 27 maja godz. 10 – 16
WOK „Hutnik”: 26 i 27 maja godz. 10 - 16
Zarejestrować mogą się osoby ogólnie zdrowe, w wieku 18 – 55 lat. - Rejestracja będzie prowadzona za pomocą pobrania wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Dodatkowo należy wypełnić formularz rejestracyjny, całość rejestracji zajmuje około 10 minut. Można poświęć 10 minut i uratować komuś życie – zachęca Piotr Aniśko z fundacji DKMS poszukującej dawców komórek macierzystych szpiku.
Inicjatorami tej ważnej akcji są rodzice uczniów Szkoły Podstawowej nr 1, którzy wspierają w ten sposób Martę, jedną z mam, zmagającą się z chorobą i czekającą na swojego dawcę niespokrewnionego.
Do udziału w tej niezwykle ważnej akcji w czwartek uczniowie Jedynki zachęcali podczas barwnego i głośnego marszu ulicami Wyszkowa.

Z historią Marty i szczegółami akcji zapoznasz się TUTAJ
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom