Znamy laureatów Wyszkowskiego Dyktanda (foto)

Wydarzenia

Znamy laureatów Wyszkowskiego Dyktanda (foto)

05.04.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Finał etapu wojewódzkiego Wyszkowskiego Dyktanda odbył się 4 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4. Uczestniczyło w nim ponad 40 uczniów z powiatów wyszkowskiego i węgrowskiego. Z dyktandem najlepiej poradzili sobie Miłosz Malinowski  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie oraz Kinga Marchela z I LO w Węgrowie i Weronika Karłowicz z I LO w Wyszkowie.
 
Uczestników dyktanda – zwycięzców etapów gminnych z powiatu węgrowskiego (z SP w Ostrówku, szkół średnich w Węgrowie, Łochowie i Sadownem) i wyszkowskiego (ze szkół podstawowych w: Brańszczyku, Zabrodziu, Adelinie, Dębinkach, Somiance, Jackowie Górnym, Woli Mystkowskiej, Rząśniku, Komorowie, Porządziu, Długosiodle, Starym Bosewie, Blochach, Rybnie, Leszczydole-Nowinach, SP nr 2 i nr 5 w Wyszkowie, a także średnich –  ZS1, ZS3, CEZiU i I LO – powitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 Ewa Runo. 
- „Kochać ojczyznę to miłować język, miłować język to nie kalać go błędami”. Pod takim hasłem od 2001 r. odbywa się w naszej szkole konkurs ortograficzny. W dniu dzisiejszym jest to jego 19. edycja, po raz kolejny pod nazwą Wyszkowskie Dyktando – przypomniała pani dyrektor. – Od początku patronat nad naszym konkursem objęli Burmistrz Wyszkowa i Starosta Powiatu Wyszkowskiego, a od 2012 r. Mazowiecki Kurator Oświaty. Autorami finałowych tekstów dyktanda są prof. Beata Walęciuk-Dejneka i prof. Roman Bobryk z Instytutu Polonistyki i Neofilologii Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach.
Zdaniem autorów tekstów dyktanda poziom trudności nie był zbyt wysoki, każdy z piszących powinien poradzić sobie z ortografią i interpunkcją.
Pani dyrektor życzyła uczestnikom osiągnięcia jak najlepszych wyników i satysfakcji z podjętej rywalizacji. Po dyktandzie zaprosiła na słodki poczęstunek.
 
Oto wyniki dyktanda.
 
W kategorii szkół podstawowych:
  • I miejsce - Miłosz Malinowski, Szkoła Podstawowa nr 2 w Wyszkowie,
  • II miejsce - Lena Radziewicz, Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach,
  • III miejsce - Piotr Osowiecki, Szkoła Podstawowa w Brańszczyku.
W kategorii szkół ponadpodstawowych:
  • I miejsce – Kinga Marchela, I LO im. Adama Mickiewicza w Węgrowie i Weronika Karłowicz, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie,
  • II miejsce – Anna Kamieniecka, I LO im.C.K. Norwida w Wyszkowie,
  • III miejsce – Dominik Rzemek, Zespł Szkół nr 1 w Wyszkowie i Julia Sztorc, I LO im. C.K. Norwida w Wyszkowie.
Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 13 czerwca, w czasie Wyszkowskiego Dnia Nauki.

Poniżej obydwa teksty dyktanda.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom