Znają się na bezpieczeństwie (foto, wideo)

Wydarzenia

Znają się na bezpieczeństwie (foto, wideo)

18.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. KPP Wyszków
Uczniowie Szkół Podstawowych w Olszance i nr 2 w Wyszkowie oraz Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym będą reprezentowali gminę Wyszków w powiatowych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Najlepiej poradzili sobie w etapie gminnym, który odbył się 17 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1.
W eliminacjach wzięło udział 8 szkół podstawowych i jedno gimnazjum z terenu gminy Wyszków. Policja sprawdziła zarówno wiadomości teoretyczne uczniów, jak i umiejętności praktyczne na rowerowym torze przeszkód.
I miejsca zajęły reprezentacja Szkoły Podstawowej w Olszance: Magdalena Czyż, Amelia Skoczeń, Mateusz Mielczarczyk i Krzysztof Gołdys (Amelia i Mateusz byli najlepszymi uczestnikami turnieju) oraz Gimnazjum nr 3 w Rybienku Leśnym: Jakub Gołębiewski, Julia Prusik i Piotr Tarnożek.
W kategorii szkół podstawowych na II miejscu znaleźli się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2: Wiktoria Kukwa, Klara Lisek, Mateusz Ponichtera i Bartosz Stworzyjanek; na III - Szkoły Podstawowej w Leszczydole Starym: Julita Sarnacka, Joanna Gołębiewska, Jakub Nozderka i Bartosz Sarnacki.

PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Oddali hołd poległym i pomordowanym (foto)

Oddali hołd poległym i pomordowanym (foto)

W niedzielę 17 września w 78. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę wyszkowskie Prawo i Sprawiedliwość oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód „Rajski Ptak” zaprosili do kościoła pw. św. Wojciecha na Mszę św. w intencji Ojczyzny oraz poległych w walkach z najeźdźcą i pomordowanych w trakcie sowieckiej okupacji. Mimo deszczu, odbyła się krótka uroczystość przy pomniku Gloria Victis. Delegacje zapaliły znicze i złożyły kwiaty.
zobacz więcej
Konflikt w parafii Rybienko Leśne. Proboszcz zrezygnował z funkcji (foto)

Konflikt w parafii Rybienko Leśne. Proboszcz zrezygnował z funkcji (foto)

Wobec całej fali nienawiści do mnie, ze względu na dobre imię naszej parafii, szacunek dla mieszkańców Wyszkowa i sympatię, jaką żywię do miasta Wyszkowa informuję, że rezygnuję ze swego urzędu" – pod koniec wieczornej Mszy św. 20 lutego ogłosił ks. Eugeniusz Leda, proboszcz parafii Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym. Po Mszy św. miało odbyć się spotkanie, na którym mieszkańcy chcieli podzielić się z księdzem proboszczem swoimi uwagami m.in. na temat renowacji swojego zabytkowego kościoła, która znacząco odmieniła jego charakter.
zobacz więcej
Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

Co będzie się działo podczas finału WOŚP?

Znamy program 26. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, w Wyszkowie w dniach 12 – 14 stycznia. Zebrane w tym roku środki zostaną przeznaczone na wyrównywanie szans w leczeniu noworodków.
zobacz więcej
Gdy przedsiębiorca ma długi w ZUS

Gdy przedsiębiorca ma długi w ZUS

Od września zmienia się sposób obsługi klientów z zadłużeniem w ZUS. Ma przypominać bezpośrednią obsługę klienta firmowego w banku. Zadłużony płatnik składek będzie obsługiwany przez wybranych pracowników ZUS. Pomogą w wypełnieniu dokumentów, poprowadzą także przez wszystkie formalności oraz kompletowanie niezbędnej dokumentacji.
zobacz więcej
Zitcom