Zmieniamy sposób myślenia o starości (foto)

Wydarzenia

Zmieniamy sposób myślenia o starości (foto)

24.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
ITAMED - to nowoczesny obiekt dostosowany do potrzeb seniorów, w którym znajdują nie tylko profesjonalną opiekę i rehabilitację, wspaniałe otoczenie, ale też – jak mówią sami Pensjonariusze – wsparcie i otwarte serca. Po prostu dom…
Niewątpliwym atutem placówki jest jej położenie – na przepięknym, otwartym terenie o powierzchni 2 ha, w otoczeniu lasów i pól, gdzie dosłownie można odetchnąć pełną piersią. Obiekt położony jest w otulinie Nadbużańskiego Parku Krajobrazowego, w urokliwej wsi Sadoleś, 75 km od Warszawy i zaledwie 38 km od Wyszkowa. Dojazd jest bardzo prosty, np. przez Łochów.
Powstały w 2014 r. nowoczesny obiekt ma wszelkie udogodnienia dla ludzi starszych chorych i niepełnosprawnych, wymagających całodobowej, profesjonalnej opieki. Został zbudowany bez barier architektonicznych.
ITAMED dopasowuje opiekę i program rehabilitacji do indywidualnych potrzeb Pensjonariuszy w ramach:
  • pobytów długoterminowych dla osób starszych
  • pobytów krótkoterminowych dla osób starszych
  • opieki wytchnieniowej
  • specjalistycznych turnusów ze spersonalizowaną opieką i rehabilitacją dla osób chorych na stwardnienie rozsiane, Parkinsona oraz pacjentów po przebytych udarach i wylewach.
Oprócz doskonale wyposażonych gabinetów rehabilitacji i komfortowych pokoi z łazienkami, Pensjonariusze mają do dyspozycji piękną kaplicę, salę do zajęć informatycznych połączoną z biblioteką, przytulną świetlicę i stołówkę. Posiłki przygotowywane są w nowoczesnej kuchni i, co tu dużo mówić, w ITAMED po prostu świetnie gotują domowe potrawy.
Olbrzymi teren, wspaniałe widoki i piękny ogród zachęcają do spędzania czasu na świeżym powietrzu, a ogromna altana jest miejscem spotkań integracyjnych.
Oczywiście każdy mieszkaniec objęty jest całodobową opieką opiekunów, opieką lekarską i pielęgniarek.
Ale przecież budynek to jeszcze nie dom. I tu przechodzimy do kwestii równie ważnej, co nowoczesny obiekt, wyposażenie i profesjonalna rehabilitacja. Niektórzy powiedzą pewnie, że ważniejszej. Czegoś, co nosimy w sobie przez całe życie, co przypomina nam, że potrzebujemy nie tylko poczucia bezpieczeństwa i komfortu, ale też bycia rozumianym, kochanym i akceptowanym mimo słabości. W pełni akceptowanym.
Pracujący tu ludzie rozumieją tę tęsknotę. Dlatego dla ich Podopiecznych ITAMED staje się po prostu domem, miejscem, gdzie zawiązują się przyjaźnie, silne więzi emocjonalne. Tu spotykają się przecież przeróżne ludzkie historie, w których pełno jest smutku, ale i radości. Spotykają się ze zrozumieniem - w ciepłej, spokojnej, domowej atmosferze.
- Tu znalazłem wsparcie i zrozumienie w swojej sytuacji życiowej – mówi ks. Mieczysław, który do ITAMED wraca na rehabilitację. – Podoba mi się tu przede wszystkim serdeczność Pani Dyrektor i wszystkich Pracowników. Tutaj Pensjonariusze traktowani są z otwartym sercem i życzliwością.
- W ITAMED zmieniamy sposób myślenia o starości – podkreśla założycielka i właścicielka placówki Edyta Dąbrowska. - Tutaj nie oznacza ona biernego wyczekiwania końca naszych dni. Wręcz przeciwnie. Uważamy ją za kolejny etap naszego życia. W naszym domu każdy dzień jest dla nas tym najważniejszym, dlatego dokładamy wszelkich starań, by przeżyć go jak najlepiej.
Zachęcamy do odwiedzenia domu ITAMED osobiście (Sadoleś 71, 07-140 Sadowne, tel. 504 07 00 27), zapraszamy na stronę internetową www.itamed.pl.
*
Placówka działa na podstawie Decyzji nr 228/2015 z dnia 3 lutego 2015 r. Wojewody Mazowieckiego na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie prowadzenia placówki zapewniającej całodobową opiekę osobom niepełnosprawnym, przewlekle chorym oraz osobom w podeszłym wieku (poz. Nr 113).
 

MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane