Zmiany w sądzie

Wydarzenia

Zmiany w sądzie

06.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W poniedziałek 6 marca w wyszkowskim Sądzie Rejonowym uruchomiono czytelnię i e-czytelnię akt sądowych. Kto i na jakich warunkach może się z nimi zapoznać?
Również z dniem 6 marca wprowadzono nowe godziny przyjmowania interesantów.
Czytelnia akt sądowych znajduje się w biurze obsługi interesanta (parter, pokój nr 15). Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15.
Do wglądu udostępniane są akta spraw prowadzonych przez wydziały: cywilny, karny i sekcję wykonawczą oraz rodzinny, a także zapisy dźwięku i obrazu z posiedzeń jawnych. Akta i e-protokoły udostępniane są osobom uprawnionym, po złożeniu wniosku ustnego lub pisemnego: w biurze obsługi interesanta, telefonicznie (nr 29 742 38 01 wew. 102) lub mejlem (boi@wyszkow.sr.gov.pl). W zamówieniu należy podać nazwę wydziału, sygnaturę akt, imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz rolę w postępowaniu (np. powód, wnioskodawca, oskarżony, pełnomocnik), w przypadku sprawy wielotomowej numery tomów, dane kontaktowe oraz datę i godzinę stawienia się w czytelni. Akta sądowe znajdujące się w archiwum udostępniane są w ciągu trzech dni roboczych. Bez konieczności składania pisemnego wniosku z aktami mogą zapoznawać się: strony postępowania, pełnomocnicy, oskarżeni, obrońcy, oskarżyciele posiłkowi, prokuratorzy.
Możliwe jest również wykonanie fotokopii, ale: w sprawach cywilnych – po poinformowaniu pracownika sprawującego nadzór nad czytelnią; w sprawach karnych – po złożeniu pisemnego wniosku i uzyskaniu zgody. Inaczej sprawa ma się z nagraniami. W tym przypadku pisemny wniosek wraz z opłatą należy złożyć w wydziale.
Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie internetowej sądu www.wyszkow.sr.gov.pl.
 
Nowe godziny urzędowania
6 marca w sądzie zmieniły się godziny przyjmowania interesantów. Biuro obsługi interesanta czynne jest: poniedziałek w godz. 7.30 – 18, od wtorku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 (przerwa w godz. 11.30 – 12). Uwaga! W dniach 6, 13, 20, 27 marca i 3 kwietnia biuro obsługi interesanta i biuro podawcze czynne będą w godz. 10 - 18.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
fotobudka star