Zmiany w sądzie

Wydarzenia

Zmiany w sądzie

06.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W poniedziałek 6 marca w wyszkowskim Sądzie Rejonowym uruchomiono czytelnię i e-czytelnię akt sądowych. Kto i na jakich warunkach może się z nimi zapoznać?
Również z dniem 6 marca wprowadzono nowe godziny przyjmowania interesantów.
Czytelnia akt sądowych znajduje się w biurze obsługi interesanta (parter, pokój nr 15). Czynna jest od poniedziałku do piątku w godz. 8 – 15.
Do wglądu udostępniane są akta spraw prowadzonych przez wydziały: cywilny, karny i sekcję wykonawczą oraz rodzinny, a także zapisy dźwięku i obrazu z posiedzeń jawnych. Akta i e-protokoły udostępniane są osobom uprawnionym, po złożeniu wniosku ustnego lub pisemnego: w biurze obsługi interesanta, telefonicznie (nr 29 742 38 01 wew. 102) lub mejlem (boi@wyszkow.sr.gov.pl). W zamówieniu należy podać nazwę wydziału, sygnaturę akt, imię i nazwisko lub nazwę firmy oraz rolę w postępowaniu (np. powód, wnioskodawca, oskarżony, pełnomocnik), w przypadku sprawy wielotomowej numery tomów, dane kontaktowe oraz datę i godzinę stawienia się w czytelni. Akta sądowe znajdujące się w archiwum udostępniane są w ciągu trzech dni roboczych. Bez konieczności składania pisemnego wniosku z aktami mogą zapoznawać się: strony postępowania, pełnomocnicy, oskarżeni, obrońcy, oskarżyciele posiłkowi, prokuratorzy.
Możliwe jest również wykonanie fotokopii, ale: w sprawach cywilnych – po poinformowaniu pracownika sprawującego nadzór nad czytelnią; w sprawach karnych – po złożeniu pisemnego wniosku i uzyskaniu zgody. Inaczej sprawa ma się z nagraniami. W tym przypadku pisemny wniosek wraz z opłatą należy złożyć w wydziale.
Szczegółowe informacje oraz formularze wniosków można znaleźć na stronie internetowej sądu www.wyszkow.sr.gov.pl.
 
Nowe godziny urzędowania
6 marca w sądzie zmieniły się godziny przyjmowania interesantów. Biuro obsługi interesanta czynne jest: poniedziałek w godz. 7.30 – 18, od wtorku do piątku w godz. 7.30 - 15.30 (przerwa w godz. 11.30 – 12). Uwaga! W dniach 6, 13, 20, 27 marca i 3 kwietnia biuro obsługi interesanta i biuro podawcze czynne będą w godz. 10 - 18.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Przewodniczący ten sam (foto)

Przewodniczący ten sam (foto)

Przewodniczącym Osiedla nr 4 pozostanie Rafał Salwin, zasiadający także w radzie miejskiej. Do zarządu osiedla zostali wybrani: Ilona Gromek, Sławomir Wiśniewski i Marek Owsianka. Wybory odbyły się 31 maja w Szkole Podstawowej nr 2.
zobacz więcej
Co po Nim zostało? (foto)

Co po Nim zostało? (foto)

Z okazji wyboru Karola Wojtyły na papieża jak co roku 16 października w Brańszczyku odbyły się powiatowe uroczystości.  38. rocznica tego pamiętnego wydarzenia wypadła w niedzielę, miała więc charakter szczególnie podniosły. – Trzeba wrócić do nauk Papieża. Szukajmy miłości w sobie, by dać ją drugiemu człowiekowi – mówił wójt Mieczysław Pękul.
zobacz więcej
Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Podobało się? TAAAK!!! (foto)

Dziecko to skarb – rozpoczęła spotkanie z okazji Dnia Dziecka, 1 czerwca w WOK Hutnik, dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W koncercie „My też potrafimy”, któremu  przyświecała myśl „Świat dziecka”, wystąpili uczniowie ośrodka, jego szkół filialnych w Gaju i Niegowie oraz zaprzyjaźnionych szkół. Na widowni panowała niemal tak samo gorąca atmosfera jak na scenie. Publiczność reagowała żywiołowo, nie szczędziła braw. Niespodzianką pod każdym względem był wspaniały spektakl na motywach „Lampy Aladyna” przygotowany przez połączone siły nauczycieli i debiutujących w tej roli rodziców.
zobacz więcej
Mieszkańcy o przebudowie Matejki (foto)

Mieszkańcy o przebudowie Matejki (foto)

Gmina przygotowuje się do przebudowy ul. Matejki. We wtorek 18 lipca zaprosiła mieszkańców na konsultacje, podczas których nie wyrazili zgody na przebudowę linii energetycznej. Będzie więc nowa ulica, rondo, chodniki, ścieżka rowerowa i ledowe oświetlenie, ale stare słupy energetyczne pozostaną.
zobacz więcej
censor jpk
ITAMED
ITAMED

Sonda

Wybieramy Dzielnicowego Roku 2017:
14.50% (629 głosów)
3.32% (144 głosów)
28.93% (1255 głosów)
8.51% (369 głosów)
1.59% (69 głosów)
1.66% (72 głosów)
12.45% (540 głosów)
20.86% (905 głosów)
3.96% (172 głosów)
1.22% (53 głosów)
1.48% (64 głosów)
1.52% (66 głosów)
manhattan