Zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek

Wydarzenia

Zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek

21.01.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Burmistrz wprowadził zmiany w radach nadzorczych miejskich spółek. W radzie PWiK zasiada teraz Marzena Małek, WTBS - Andrzej Piątek. Z kolei Adam Mróz przewodniczy już nie tylko radzie nadzorczej PWiK, ale także PEC.
Marzena Małek w radzie nadzorczej PWiK zastąpiła Łukasza Rudowskiego, który został powołany po rezygnacji Waldemara Sobczaka pod koniec ubiegłego roku.
Marzena Małek ukończyła Uniwersytet Warszawski oraz studia zarządzania kulturą w ramach Instytutu Badań Literackich PAN w strukturach Unii Europejskiej. Ponadto jest absolwentką studiów dla wyższej kadry zarządzającej – Executive MBA realizowanych przez Wyższą Szkołę Menadżerską w Warszawie. Doświadczenie zdobywała w administracji rządowej oraz na stanowiskach dyrektorskich w spółkach prawa handlowego oraz w ośrodkach kultury. Była odpowiedzialna m.in. za opracowanie strategii biznesowej, tworzenie atrakcyjnej oferty, zapewnienie ciągłości działania podmiotów, zarządzanie budżetem, czy pozyskiwanie środków unijnych. Członek zarządu spółki PL.2012+.
Andrzej Piątek zastąpił Ryszarda Wężyka w radzie nadzorczej WTBS. Z dyplomem mgr inżyniera Inżynierii Środowiska ukończył studia na Politechnice Gdańskiej. Był radnym dwóch kadencji powiatu wyszkowskiego i trzech kadencji rady miejskiej. Przez wiele lat należał do rady nadzorczej PEC. Był też: naczelnikiem wydziału gospodarki komunalnej w wyszkowskim urzędzie, dyrektorem oraz prezesem zarządu PWiK, kierownikiem Zakładu Gospodarki Komunalnej w Somiance. Obecnie pracuje w Wyszkowskim Ośrodku Sportu i Rekreacji jako główny specjalista do spraw technicznych.
Zmienia się także przewodniczący rady nadzorczej PEC. Zamiast Jacka Kalinowskiego powołany został Adam Mróz, związany z samorządem od 1992 r., kiedy zaczął pracę w urzędzie miejskim jako strażnik miejski. Od 1998 r. pracował w wydziale gospodarki komunalnej, od 2000 r. - w wydziale inwestycji, od 2004 r. kierował wydziałem strategii i rozwoju. W 2007 r. został powołany na zastępcę burmistrza. W kadencji 2014-2018 był radnym powiatowym i wicestarostą.
Wykształcenie podstawowe – nauczyciela historii Adam Mróz uzupełniał na studiach podyplomowych w Wyższej Szkole Handlowej – Doradca w Inwestycjach Rzeczowych, w Studium Menadżerskim.
Od listopada 2012 r. pełni funkcję przewodniczącego rady nadzorczej PWiK. Posiada również licencję pośrednika w obrocie nieruchomościami (Federacji PPRN) oraz licencję zarządcy nieruchomościami (KIGN i Federacji PPRN).
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom