Zmarła Krystyna Sienkiewicz

Wydarzenia

Zmarła Krystyna Sienkiewicz

12.02.2017
autor: Elżbieta Szczuka
„Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz” - napisał Kuba Sienkiewicz, bratanek aktorki, na swojej stronie na Facebooku. Przypominamy wizytę znanej aktorki w Wyszkowie.
Artystka miała 81 lat, za dwa dni obchodziłaby 82 urodziny. Krystyna Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 r. w Ostrowi Maz. Wojnę spędziła w Goworowie. Ojca zamordowali Niemcy, mama zmarła jeszcze w czasie wojny. 
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jej aktorska kariera zaczęła się od występów w Studenckim Teatrze Satyryków. Potem grała m.in. w Kabarecie Starszych panów, w warszawskich teatrach: Ateneum, Rozmaitości, Syrena, Na Woli, w wielu filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. 
W 2015 Wydawnictwo Marginesy wydało biografię Krystyny Sienkiewicz autorstwa Grzegorza Ćwiertniewicza zatytułowaną „Krystyna Sienkiewicz”. Artystka promowała tę książkę w wyszkowskiej bibliotece 12 maja ub. roku. Opowiadała o sobie, śpiewała, tańczyła. KLINIK, by przeczytać relację z tego spotkania.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom