Zmarła Krystyna Sienkiewicz

Wydarzenia

Zmarła Krystyna Sienkiewicz

12.02.2017
autor: Elżbieta Szczuka
„Dziś, 12.02.2017 w nocy, o godzinie 1:00 zmarła moja ciocia Krystyna Sienkiewicz” - napisał Kuba Sienkiewicz, bratanek aktorki, na swojej stronie na Facebooku. Przypominamy wizytę znanej aktorki w Wyszkowie.
Artystka miała 81 lat, za dwa dni obchodziłaby 82 urodziny. Krystyna Sienkiewicz urodziła się 14 lutego 1935 r. w Ostrowi Maz. Wojnę spędziła w Goworowie. Ojca zamordowali Niemcy, mama zmarła jeszcze w czasie wojny. 
Absolwentka warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, jej aktorska kariera zaczęła się od występów w Studenckim Teatrze Satyryków. Potem grała m.in. w Kabarecie Starszych panów, w warszawskich teatrach: Ateneum, Rozmaitości, Syrena, Na Woli, w wielu filmach fabularnych i serialach telewizyjnych. 
W 2015 Wydawnictwo Marginesy wydało biografię Krystyny Sienkiewicz autorstwa Grzegorza Ćwiertniewicza zatytułowaną „Krystyna Sienkiewicz”. Artystka promowała tę książkę w wyszkowskiej bibliotece 12 maja ub. roku. Opowiadała o sobie, śpiewała, tańczyła. KLINIK, by przeczytać relację z tego spotkania.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star