Zmarł Andrzej Eychler

Wydarzenia

Zmarł Andrzej Eychler

17.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
15 czerwca późnym wieczorem zmarł w szpitalu w Wołominie (pracował tam przez wiele lat) Andrzej Eychler, wyszkowski lekarz i społecznik, bardzo zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Miał 79 lat.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 20 czerwca o godz. 14 w kościele pw. św. Wojciecha.
Andrzej Eychler, syn Anny i Józefa, urodził się w Wyszkowie 4 kwietnia 1938 roku. 
- Moja mama w budynku pana Kura przy Rynku (już nieistniejącym, obecnie to róg ulic I. Daszyńskiego i T. Kościuszki), na parterze, wynajmowała pomieszczenie, gdzie urządziła sklep papierniczy i księgarnię. W tym budynku była też apteka. Mama na zapleczu sklepu miała leżankę - czasem, jak długo pracowała, to na niej nocowała. I 4 kwietnia 1938 r. przyszła pora, i ja się tam urodziłem, nie miałem innego wyjścia. Odbierał mnie doktor Witold Lewiński – opowiadał na temat swoich urodzin.  
W 1955 roku zdał maturę w wyszkowskim liceum, potem skończył studia medyczne. Był lekarzem anestezjologiem. Pracował m.in. w szpitalach wyszkowskim i wołomińskim a także za granicą. Ostatnio prowadził w Wyszkowie praktykę indywidualną – Specjalistyczną Poradnię Leczenia Bólu. 
W latach 1989-90 działał w Komitecie Obywatelskim.
Zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Był jednym z inicjatorów renowacji nagrobka ku czci ofiar wojny bolszewickiej na cmentarzu na Nadgórzu. Niedawno spisał historię swojej rodziny, która pozytywnie zapisała się w historii Wyszkowa. Warto nadmienić, że jego dziadek Wiktor przez wiele lat był prezesem OSP, a ojciec – naczelnikiem.
W 2011 r. za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu Andrzej Eychler został odznaczony medalem „Pro Memoria”.
Miał wiele pasji – pięknie śpiewał, grał na fortepianie, kochał żeglarstwo (był członkiem Klubu Żeglarskiego Spinaker, wchodził w skład rady kapitanów).
W pierwszej połowie czerwca poszedł do szpitala w Wołominie na planową operację kolana. Zmarł 15 czerwca na zawał serca.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star
manhattan