Zmarł Andrzej Eychler

Wydarzenia

Zmarł Andrzej Eychler

17.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
15 czerwca późnym wieczorem zmarł w szpitalu w Wołominie (pracował tam przez wiele lat) Andrzej Eychler, wyszkowski lekarz i społecznik, bardzo zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Miał 79 lat.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 20 czerwca o godz. 14 w kościele pw. św. Wojciecha.
Andrzej Eychler, syn Anny i Józefa, urodził się w Wyszkowie 4 kwietnia 1938 roku. 
- Moja mama w budynku pana Kura przy Rynku (już nieistniejącym, obecnie to róg ulic I. Daszyńskiego i T. Kościuszki), na parterze, wynajmowała pomieszczenie, gdzie urządziła sklep papierniczy i księgarnię. W tym budynku była też apteka. Mama na zapleczu sklepu miała leżankę - czasem, jak długo pracowała, to na niej nocowała. I 4 kwietnia 1938 r. przyszła pora, i ja się tam urodziłem, nie miałem innego wyjścia. Odbierał mnie doktor Witold Lewiński – opowiadał na temat swoich urodzin.  
W 1955 roku zdał maturę w wyszkowskim liceum, potem skończył studia medyczne. Był lekarzem anestezjologiem. Pracował m.in. w szpitalach wyszkowskim i wołomińskim a także za granicą. Ostatnio prowadził w Wyszkowie praktykę indywidualną – Specjalistyczną Poradnię Leczenia Bólu. 
W latach 1989-90 działał w Komitecie Obywatelskim.
Zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Był jednym z inicjatorów renowacji nagrobka ku czci ofiar wojny bolszewickiej na cmentarzu na Nadgórzu. Niedawno spisał historię swojej rodziny, która pozytywnie zapisała się w historii Wyszkowa. Warto nadmienić, że jego dziadek Wiktor przez wiele lat był prezesem OSP, a ojciec – naczelnikiem.
W 2011 r. za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu Andrzej Eychler został odznaczony medalem „Pro Memoria”.
Miał wiele pasji – pięknie śpiewał, grał na fortepianie, kochał żeglarstwo (był członkiem Klubu Żeglarskiego Spinaker, wchodził w skład rady kapitanów).
W pierwszej połowie czerwca poszedł do szpitala w Wołominie na planową operację kolana. Zmarł 15 czerwca na zawał serca.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie da się zapomnieć (foto)

Nie da się zapomnieć (foto)

- Są ludzie, których nie da się zapomnieć. Ks. Stanisław Szulc, człowiek o wielkim sercu, z pewnością do nich należy – mówią parafianie św. Wojciecha. O zmarłym proboszczu będzie przypominać nie tylko kościół u zbiegu ulic Kościuszki, 3 Maja i Sowińskiego, ale też tabliczka na niedawno wybudowanym rondzie, któremu nadano właśnie imię ks. Szulca. W niedzielę 15 stycznia rondo poświęcił ks. biskup Stanisław Stefanek.
zobacz więcej
Pomagają… nie tylko na służbie

Pomagają… nie tylko na służbie

W niedzielne popołudnie, w czasie wolnym od służby, post. Hubert Prusinowski i st. post. Kamil Zasłona z wyszkowskiej drogówki zauważali na stacji benzynowej leżącą na ziemi, nieprzytomną kobietę z krwawiącą raną głowy. Natychmiast zareagowali i ruszyli z pomocą.
zobacz więcej
Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Powrót w cudowny szkolny czas (foto)

Dzień 23 lutego 2019 r., dzień I Zjazdu Absolwentów, zapisze jedną z piękniejszych kart historii Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole- Nowinach. – Cieszymy się bardzo, że przyjęliście państwo nasze zaproszenie i przybyliście na ten niecodzienny zjazd, na którym mają okazję spotkać się wszyscy absolwenci, i ci młodsi, i ci trochę starsi – zwrócili się do obecnych prowadzący spotkanie. – Nasze zaproszenie przyjęli też nauczyciele, którzy w różnym okresie uczyli w tej szkole.
zobacz więcej
Balon wylądował na drodze (zdjęcia, wideo)

Balon wylądował na drodze (zdjęcia, wideo)

Różne przeszkody powinni przewidywać kierowcy na drogach, ale chyba nikt nie spodziewa się… balonu. Świadkami nietypowego zdarzenia w sobotni wieczór, 29 lipca, były osoby jadące drogą z Woli Mystkowskiej do Rząśnika oraz mieszkańcy Wielątek-Folwark i Nowych Wielątek.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku