Zmarł Andrzej Eychler

Wydarzenia

Zmarł Andrzej Eychler

17.06.2017
autor: Elżbieta Szczuka
15 czerwca późnym wieczorem zmarł w szpitalu w Wołominie (pracował tam przez wiele lat) Andrzej Eychler, wyszkowski lekarz i społecznik, bardzo zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Miał 79 lat.
Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona we wtorek 20 czerwca o godz. 14 w kościele pw. św. Wojciecha.
Andrzej Eychler, syn Anny i Józefa, urodził się w Wyszkowie 4 kwietnia 1938 roku. 
- Moja mama w budynku pana Kura przy Rynku (już nieistniejącym, obecnie to róg ulic I. Daszyńskiego i T. Kościuszki), na parterze, wynajmowała pomieszczenie, gdzie urządziła sklep papierniczy i księgarnię. W tym budynku była też apteka. Mama na zapleczu sklepu miała leżankę - czasem, jak długo pracowała, to na niej nocowała. I 4 kwietnia 1938 r. przyszła pora, i ja się tam urodziłem, nie miałem innego wyjścia. Odbierał mnie doktor Witold Lewiński – opowiadał na temat swoich urodzin.  
W 1955 roku zdał maturę w wyszkowskim liceum, potem skończył studia medyczne. Był lekarzem anestezjologiem. Pracował m.in. w szpitalach wyszkowskim i wołomińskim a także za granicą. Ostatnio prowadził w Wyszkowie praktykę indywidualną – Specjalistyczną Poradnię Leczenia Bólu. 
W latach 1989-90 działał w Komitecie Obywatelskim.
Zaangażowany w sprawy związane z lokalną historią. Był jednym z inicjatorów renowacji nagrobka ku czci ofiar wojny bolszewickiej na cmentarzu na Nadgórzu. Niedawno spisał historię swojej rodziny, która pozytywnie zapisała się w historii Wyszkowa. Warto nadmienić, że jego dziadek Wiktor przez wiele lat był prezesem OSP, a ojciec – naczelnikiem.
W 2011 r. za wybitne zasługi w utrwalaniu pamięci o ludziach i czynach w walce o niepodległość Polski podczas II wojny światowej i po jej zakończeniu Andrzej Eychler został odznaczony medalem „Pro Memoria”.
Miał wiele pasji – pięknie śpiewał, grał na fortepianie, kochał żeglarstwo (był członkiem Klubu Żeglarskiego Spinaker, wchodził w skład rady kapitanów).
W pierwszej połowie czerwca poszedł do szpitala w Wołominie na planową operację kolana. Zmarł 15 czerwca na zawał serca.
Family Gym
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Strajk będzie, ale nie wszędzie bez lekcji

Strajk będzie, ale nie wszędzie bez lekcji

W piątek 31 marca ogólnopolski strajk nauczycieli. Jak już informowaliśmy na łamach naszego portalu w ponad 20 placówkach oświatowych na terenie powiatu wyszkowskiego w referendum strajkowym nauczyciele zdecydowali o przystąpieniu do akcji protestacyjnej. W niektórych szkołach lekcje będą jednak odbywały się normalnie.
zobacz więcej
Wyszkowska młodzież przygotowuje się do Diecezjalnych Dni Młodzieży. Zobacz wywiad (wideo)

Wyszkowska młodzież przygotowuje się do Diecezjalnych Dni Młodzieży. Zobacz wywiad (wideo)

Wyszków jest na ostatniej prostej przygotowań do Diecezjalnych Dni Młodzieży, które odbędą się w naszym mieście 8 i 9 kwietnia. Zapraszamy do obejrzenia wywiadu z ks. Karolem Skrodzkim z parafii św. Idziego i młodzieżą z wyszkowskich parafii: Magdą Osik, Wiktorią Adamczyk i Bartkiem Mioduszewskim.
zobacz więcej
Komu umorzenie, a komu odroczenie

Komu umorzenie, a komu odroczenie

W porównaniu z rokiem ubiegłym o 76 tys. zł wzrosła suma umorzonych przez burmistrza podatków i opłat lokalnych. Co ciekawe, niemałą sumę dają umorzone czynsze za lokale socjalne. Mniej było natomiast, o 280 tys. zł, odroczeń i rozłożeń na raty.
zobacz więcej
Każą zgłaszać i nic nie robią

Każą zgłaszać i nic nie robią

Do naszej redakcji zgłosiła się Czytelniczka, która kupiła na targu w pawilonie dzierżawionym od urzędu miejskiego polędwicę wołową. W trakcie krojenia znalazła w niej coś, co wzbudziło jej podejrzenie. – Chciałam dobrze dla ludzi – mówi – bo to może być tasiemiec (nie mógł to być tasiemiec, bo występuje tylko w mięsie wieprzowym – red.). Poszła więc z tym kawałkiem mięsa do powiatowego sanepidu, by zrobiono badanie. I wtedy się zaczęło. Wydawałoby się prosta sprawa, okazała się bardzo skomplikowaną.  – Każą zgłaszać i nic nie robią – skomentowała nasza Czytelniczka, która kierowała się troską o zdrowie innych klientów.
zobacz więcej
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna
Mrówka festyn 2017 wersja 2
fotobudka star