Zmagania w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Zmagania w Gulczewie (foto)

10.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Turniej siatkarski i konkurencje wystawiające na próbę siłę i wytrzymałość uczestników były atrakcjami Festynu Sportowo-Rekreacyjnego, który od kilku lat odbywa się w Gulczewie.
 
Na imprezę w niedzielne popołudnie, 7 lipca, zaprosili Gmina Wyszków, WOSiR  i Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie.
Tradycyjnie już, przed festynem odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej. I miejsce zajęli Przyjaciele Siatkówki: Kamil Gołębiewski, Tomasz Gołębiewski, Mariusz Gołębiewski, Adrian Augustynik, Hubert Heronimek, Piotr Nowakowski i Mateusz Macioszczyk.
II miejsce zajęła drużyna Pref Bud: Artur Szymański, Artur Dudek, Adrian Grzybowski, Kamil Grzybowski, Przemysław Czerwiński, Bartosz Przesmycki i Daniel Pędzich.
Na III miejscu uplasował się KS Camper Wyszków: Łukasz Zdrojewski, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Olek Purgacz, Oskar Jackowski i Szymon Zyśk.
Na boisko wybiegli też samorządowcy i gospodarze. Mecz towarzyski zakończył się wynikiem 1:1.
Jak zwykle na festynie w Gulczewie nie zabrakło panów, którzy w kilku konkurencjach mieli odwagę sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość. Taką próbą była ściana płaczu - konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi, hantlami. Najdłużej, 4,47 min. wytrzymał sołtys Rybna Mariusz Brzeziński. II miejsce zajął Dawid Lemański z Leszczydołu-Nowin (4,37 min.), III - Janusz Kraiński z Krąg (4,15 min.)
Pan Janusz wraz z Robertem Zalewskim wystartował również, zajmując tym razem I miejsce, w nowej konkurencji polegającej na przecięciu w jak najkrótszym czasie pala. Zrobili to w czasie 1,37 min. II miejsce zajęła para Mariusz Brzeziński i Paweł Skoczeń z Rybna (2,06 min.), III - Agnieszka i Witold Gołębiewscy z Łosinna (2,34 min.).
Organizatorzy zadbali też o nową konkurencję dla pań. W tym roku był to rzut torebką na odległość. Na 10,8 m rzuciła nią Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin. II miejsce przypadło Anecie Wiąckiewicz ze Ślubowa, III - Annie Bargiel z Wyszkowa.
W tym roku panie po raz pierwszy odważyły się wystartować w lubianej przez uczestników imprezy konkurencji piramida skrzynek. Nie poszło im najgorzej, ale na podium się nie znalazły. Najwięcej, bo 16 skrzynek ułożył Paweł Skoczeń z Rybna, 13 - Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu, 12 - Mateusz Murziak z Kozłowa.
Chętnych nie brakowało w nowej konkurencji - wciągania worka z piaskiem. W zaledwie 3,59 sek. uporał się z tym Łukasz Głowacki z Rybna. II miejsce zajął Mariusz Brzeziński z Rybna (3,97 sek.), III - Adam Rosiński z Mystkówca (7,78 sek.).
W międzyczasie nie malała kolejka do cieszącej co roku ogromną popularnością zabawy fantowej (organizowanej na Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa), w której przygotowano aż 2,5 tys. losów. Można było wygrać m.in. elektryczną deskorolkę, rowery, młot udarowy, myjkę ciśnieniową, piłę spalinową i piłkę z autografem Zbigniewa Bońka.
Na uczestników czekały inne atrakcje, m.in. ogródki gastronomiczny i piwny, na najmłodszych - dmuchany plac zabaw, meleks i wspaniała zabawa w pianie.
Festyn zakończył koncert zespołu „Soleo”.
PBS Wyszków - wygodny kredyt
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Włosy miękkie, zdrowe, łatwe w układaniu? To możliwe!

Włosy miękkie, zdrowe, łatwe w układaniu? To możliwe!

Twoje włosy są zniszczone farbowaniem, przesuszone od słońca? Masz dość porannych kłopotów z ich układaniem? A może marzysz o pozbyciu się zniszczonych końcówek, bez utraty długości włosów? Po skorzystaniu z zabiegów głęboko regeneracyjnych w Salonie Fryzjerskim Elżbieta twoje włosy będą miękkie, doskonale nawilżone, łatwe w układaniu i odporne na zniszczenia. Wiemy, jak zadbać o twoje włosy.
zobacz więcej
Igrzyska w Gulczewie (foto)

Igrzyska w Gulczewie (foto)

Turniej siatkarski, igrzyska sołeckie, koncert disco – polo – to główne atrakcje Festynu Sportowo – Rekreacyjnego, który w Gulczewie odbył się już po raz 16. Dopisała pogoda i… terminarz rozgrywek mundialu, w którym w niedzielę była akurat przerwa.
zobacz więcej
10 faktów, które powinieneś znać szukając pożyczki ratalnej online

10 faktów, które powinieneś znać szukając pożyczki ratalnej online

Branża pożyczkowa wciąż się rozwija, a co za tym idzie na rynku pojawiają się kolejne firmy pożyczkowe, które zachęcają swoich klientów do skorzystania z oferty atrakcyjnymi okazjami. Dlatego też przed wyborem pożyczki ratalnej online, warto poznać kilka faktów, które ułatwią nam znalezienie odpowiedniego pożyczkodawcy.
zobacz więcej
Trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.

Trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.

Od dawien dawna znane jest powiedzenie „Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz”. Przysłowie to kryje w sobie myśl o tym, że podejmowane przez nas decyzje warunkują jakość naszego życia. Ta prawda ma też zastosowanie do ponad jednej trzeciej naszej egzystencji, którą spędzamy na śnie. Poniżej zestawiliśmy trzy sposoby na jakie dobór materaca wpływa na twoje zdrowie.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom