Zmagania w Gulczewie (foto)

Wydarzenia

Zmagania w Gulczewie (foto)

10.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska
Turniej siatkarski i konkurencje wystawiające na próbę siłę i wytrzymałość uczestników były atrakcjami Festynu Sportowo-Rekreacyjnego, który od kilku lat odbywa się w Gulczewie.
 
Na imprezę w niedzielne popołudnie, 7 lipca, zaprosili Gmina Wyszków, WOSiR  i Ochotnicza Straż Pożarna w Gulczewie.
Tradycyjnie już, przed festynem odbył się Otwarty Turniej Piłki Siatkowej. I miejsce zajęli Przyjaciele Siatkówki: Kamil Gołębiewski, Tomasz Gołębiewski, Mariusz Gołębiewski, Adrian Augustynik, Hubert Heronimek, Piotr Nowakowski i Mateusz Macioszczyk.
II miejsce zajęła drużyna Pref Bud: Artur Szymański, Artur Dudek, Adrian Grzybowski, Kamil Grzybowski, Przemysław Czerwiński, Bartosz Przesmycki i Daniel Pędzich.
Na III miejscu uplasował się KS Camper Wyszków: Łukasz Zdrojewski, Karol Wojtkowski, Kacper Wojtkowski, Olek Purgacz, Oskar Jackowski i Szymon Zyśk.
Na boisko wybiegli też samorządowcy i gospodarze. Mecz towarzyski zakończył się wynikiem 1:1.
Jak zwykle na festynie w Gulczewie nie zabrakło panów, którzy w kilku konkurencjach mieli odwagę sprawdzić swoją siłę i wytrzymałość. Taką próbą była ściana płaczu - konkurencja polegająca na utrzymaniu jak najdłużej wyciągniętych rąk z pozoru lekkimi, dwukilogramowymi, hantlami. Najdłużej, 4,47 min. wytrzymał sołtys Rybna Mariusz Brzeziński. II miejsce zajął Dawid Lemański z Leszczydołu-Nowin (4,37 min.), III - Janusz Kraiński z Krąg (4,15 min.)
Pan Janusz wraz z Robertem Zalewskim wystartował również, zajmując tym razem I miejsce, w nowej konkurencji polegającej na przecięciu w jak najkrótszym czasie pala. Zrobili to w czasie 1,37 min. II miejsce zajęła para Mariusz Brzeziński i Paweł Skoczeń z Rybna (2,06 min.), III - Agnieszka i Witold Gołębiewscy z Łosinna (2,34 min.).
Organizatorzy zadbali też o nową konkurencję dla pań. W tym roku był to rzut torebką na odległość. Na 10,8 m rzuciła nią Wiesława Bajorek z Leszczydołu-Nowin. II miejsce przypadło Anecie Wiąckiewicz ze Ślubowa, III - Annie Bargiel z Wyszkowa.
W tym roku panie po raz pierwszy odważyły się wystartować w lubianej przez uczestników imprezy konkurencji piramida skrzynek. Nie poszło im najgorzej, ale na podium się nie znalazły. Najwięcej, bo 16 skrzynek ułożył Paweł Skoczeń z Rybna, 13 - Krzysztof Wielgolewski z Leszczydołu, 12 - Mateusz Murziak z Kozłowa.
Chętnych nie brakowało w nowej konkurencji - wciągania worka z piaskiem. W zaledwie 3,59 sek. uporał się z tym Łukasz Głowacki z Rybna. II miejsce zajął Mariusz Brzeziński z Rybna (3,97 sek.), III - Adam Rosiński z Mystkówca (7,78 sek.).
W międzyczasie nie malała kolejka do cieszącej co roku ogromną popularnością zabawy fantowej (organizowanej na Nadbużańskie Stowarzyszenie Przyjaciół Gulczewa), w której przygotowano aż 2,5 tys. losów. Można było wygrać m.in. elektryczną deskorolkę, rowery, młot udarowy, myjkę ciśnieniową, piłę spalinową i piłkę z autografem Zbigniewa Bońka.
Na uczestników czekały inne atrakcje, m.in. ogródki gastronomiczny i piwny, na najmłodszych - dmuchany plac zabaw, meleks i wspaniała zabawa w pianie.
Festyn zakończył koncert zespołu „Soleo”.
Escobar
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku