Żebyście czuli się w szkole jak najlepiej (foto)

Wydarzenia

Żebyście czuli się w szkole jak najlepiej (foto)

12.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Pilne w nauce, wzorowe w zachowaniu, godni reprezentanci swojej szkoły – takie ślubowanie w środę 11 października złożyli pierwszoklasiści Szkoły Podstawowej nr 2 im. Władysława Broniewskiego. W tej ważnej dla uczniów chwili towarzyszyli im oczywiście rodzice, opiekunowie, rodzeństwo i dziadkowie.
To pierwszy rocznik rozpoczynający naukę w 8-letniej podstawówce. - Z nami spędzicie wiele czasu, z każdy rokiem będziecie przychodzić do szkoły na dłuższy czas. Chciałbym, żebyście czuli się tu jak najlepiej, uczyli się i bawili, korzystali ze wszystkiego, co oferuje szkoła i czuli się jej współgospodarzami, a więc szanowali to, z czego korzystacie – do pierwszaków zwrócił się dyr. Wiesław Pasek. - Drodzy rodzice, dziękujemy, że chcieliście oddać swoje dzieci pod naszą opiekę. Państwo również jesteście współgospodarzami tej szkoły.
Dzieci uroczyście ślubowały, że będą pilne w nauce, wzorowe w zachowaniu i będą godnie reprezentowały swoją szkołę. - Życzę, byście jak najlepiej wypełniły słowa ślubowania. Ten dzień z pewnością pozostanie w waszej pamięci tak, jak w mojej ta szkoła pozostała do dziś – zapewniła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska.
Absolwentem Dwójki jest również przewodniczący rady rodziców Paweł Zawadzki. Życzył „ciekawych lekcji, jak najwięcej pochwał, samych dobrych ocen i wzorowego zachowania”. Życzenia młodszym koleżankom i kolegom złożył również przewodniczący samorządu uczniowskiego Dawid Szymański.
- Zaczynacie w tej szkole swój wzrost. W przyszłości będziecie pracować dla naszego państwa i miasta. Wy, rodzice, jesteście w sposób szczególny odpowiedzialni za ten wzrost – przed błogosławieństwem, najpierw do dzieci, a potem do dorosłych, zwrócił się ks. Karol Skrodzki.
Dzieci zostały uroczyście pasowane na uczniów przez dyr. Paska, a dyplomy i upominki wręczyli Paweł Zawadzki i Jan Hryniewicz, przewodniczący komisji oświaty rady miejskiej i dawny dyrektor Dwójki.
Nie mniejszym przeżyciem, zarówno dla dzieci, jak i rodziców, były krótkie występy poszczególnych klas, przygotowane pod kierunkiem wychowawczyń: Bożeny Wyrzykowskiej - klasa Ia, Hanny Ambroziak - klasa Ib i Ewy Mielczarczyk – klasa Ic.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
fotobudka star