Wydarzenia

1 / 2

Żeby nie było chaosu

10.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Od 11 stycznia w urzędzie miejskim można będzie zapoznać się z projektem uchwały porządkującej reklamowy bałagan w mieście. Nowe przepisy mają nie tylko określać miejsca zamieszczania reklam, ale też wygląd budek usługowo-handlowych.
O konieczności uporządkowania reklamowego bałaganu w mieście mówi się od dawna. W maju ubiegłego roku radni zdecydowali o przystąpieniu do prac nad uchwałą, która ostatecznie uporządkuje kwestię reklam i elementów małej architektury, do których należą m.in. budki handlowo-usługowe.
W miejskim wydziale zagospodarowania przestrzennego powstał projekt nowych przepisów. Co ważne, nie przewiduje wprowadzenia podatku od reklam. Generalnie dzieli Wyszków na dwie części. W pierwszej, obejmującej większość miasta, zostanie wprowadzony całkowity zakaz reklam wolnostojących i na obiektach; dozwolone będą tylko szyldy. Podobne obostrzenia będą dotyczyły również wjazdów do Wyszkowa, gdzie aż roi się od dużych tablic reklamowych. Innymi prawami będzie rządziła się dzielnica przemysłowa, gdzie dozwolone mają być zarówno reklamy wolnostojące, jak i na obiektach oraz oczywiście szyldy. Nowe przepisy mają regulować również zasady budowy ogrodzeń i funkcjonowania obiektów małej architektury. Budki będą musiały dostosować się do przedstawionej wizualizacji (na fot.).
Projekt uchwały będzie wyłożony do publicznego wglądu od 11 stycznia do 10 lutego w urzędzie miejskim, pok. 131. Można się z nim zapoznać również na stronie internetowej www.wyszkow.pl. W czasie wyłożenia i przez kolejne 2 tygodnie (do 24 lutego) gmina czeka na uwagi.
Więcej na ten temat w najnowszym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, już w sklepach i kioskach.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Finał budowy drogi w Rybnie… jak przez mgłę

Finał budowy drogi w Rybnie… jak przez mgłę

Piątek 25 listopada miał być ostatnim dniem budowy drogi z Wyszkowa do Somianki. Miał… Droga w Rybnie, na szczęście, jest przejezdna, ale prace wciąż trwają. Wykonawca musi m.in. położyć jeszcze jedną warstwę asfaltu.
zobacz więcej
Legalnie zatrudniają nianie

Legalnie zatrudniają nianie

Jeśli rodzice decydują się na legalne zatrudnienie niani, ubezpieczenie może zapłacić państwo. Może to być babcia, dziadek lub inna osoba spokrewniona. Obecnie z takiej możliwości na terenie Inspektoratu ZUS w Wyszkowie korzysta 14 rodziców.
zobacz więcej
Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje (foto)

Problemy komunikacyjne w mieście, a konkretnie na skrzyżowaniach i z miejscami parkingowymi, były głównym tematem debaty na temat bezpieczeństwa, na którą wyszkowska policja zaprosiła mieszkańców w czwartek 24 listopada. Policja zachęca do zgłaszania wykroczeń poprzez internetową Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa. - Dajmy znać policji, że coś złego się dzieje. Patrole na pewno się tam pojawią – zapewnił komendant wyszkowskiej jednostki inps. Michał Toporkiewicz.
zobacz więcej
Wichura, jakiej mieszkańcy nie pamiętają (foto)

Wichura, jakiej mieszkańcy nie pamiętają (foto)

Dziesiątki połamanych drzew, zniszczone dachy domów, budynków gospodarczych i auta – to efekt wichury, która w poniedziałek 11 lipca tuż po 19.00 przeszła przez Rybienko Leśne i Drogoszewo. Porządkowanie zniszczeń z pewnością potrwa jeszcze kilka dni.
zobacz więcej

Sonda

Jak oceniasz zimowe odśnieżanie dróg w powiecie wyszkowskim?
27.11% (45 głosów)
45.78% (76 głosów)
27.11% (45 głosów)