Żeby nie było awarii

Wydarzenia

Żeby nie było awarii

31.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Częstych awarii wodociągu na skrzyżowaniu ulic 1 Maja z Kowalskiego mają dość nie tylko kierowcy, ale i pracownicy Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji. Trwają prace mające zapobiec ich występowaniu.
Obecnie PWiK modernizuje sieć na skrzyżowaniu ul. Kowalskiego z Sowińskiego. Po ich zakończeniu możliwe będzie przepięcie do nowej sieci okolicznych bloków, obecnie podłączonych do starego wodociągu żeliwnego, który biegnie wzdłuż ul. Kowalskiego, gdzie wciąż dochodzi do awarii. W następnej kolejności planowana jest przebudowa sieci na skrzyżowaniu Kowalskiego z 1 Maja, ale wówczas ten odcinek drogi trzeba będzie na jakiś czas wyłączyć z użytkowania.
Na ul. Sowińskiego trwają też prace związane z regulacją włazów. Dlatego zdarza się, że kierowcy muszą jeździć slalomem. PWiK reguluje włazy kanalizacji sanitarnej, gmina – deszczowej.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
29 wypadków, 6 ofiar śmiertelnych i 27 rannych

29 wypadków, 6 ofiar śmiertelnych i 27 rannych

Wyszkowska policja podsumowała pierwsze półrocze na drogach powiatu. Mimo nasilenia ruchu i coraz większej liczby pojazdów, odnotowano mniej wypadków drogowych.
zobacz więcej
60 kilogramów i 2 piętra bólu

60 kilogramów i 2 piętra bólu

„60 kilogramów – tyle waży Damianek. Z wózkiem inwalidzkim – dużo więcej. Dwoje starszych ludzi – jego mama i tata – codziennie znosi go na rękach z drugiego piętra. Jedna osoba nie dałaby rady. Kręgosłupy jeszcze wytrzymują. Ręce już nie… Schodołaz, który ułatwiał im znoszenie niepełnosprawnego syna, popsuł się. Używany codziennie od 7 lat, nie wytrzymał ze starości… Dziś mama i tata Damiana mają tylko siebie i siłę swoich rąk. My chcemy dać im nadzieję i pokazać, że są ludzie, którym nie jest obojętny los ich syna, dzięki którym uda nam się kupić nowy schodołaz. To jedyna szansa, by odciążyć ich w opiece nad synem” – czytamy na stronie siepomaga.pl. Zachęcamy do wsparcia tej ważnej zbiórki.
zobacz więcej
Wyjątkowy rocznik (foto)

Wyjątkowy rocznik (foto)

29 pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej nr 5 z wielkim przejęciem, 27 października, złożyło uczniowskie ślubowanie. – Jesteście rocznikiem wyjątkowym – zwrócił się do nich dyr. Zespołu Szkół na Polonezie Zbigniew Szczerba.
zobacz więcej
500 plus najlepiej do 1 lipca

500 plus najlepiej do 1 lipca

Gmina przypomina rodzicom, że wnioski o wypłatę świadczenia w ramach programu Rodzina 500 plus, z wyrównaniem od 1 kwietnia, można składać w nieprzekraczalnym terminie do 1 lipca (włącznie). Wnioski przyjmowane są w Centrum dla Rodziny, które w lipcu i sierpniu będzie pracowało w nieco zmienionych godzinach.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
fotobudka star