Żeby mieć siłę i szybką naukę (foto)

Wydarzenia

Żeby mieć siłę i szybką naukę (foto)

08.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
- tak na pytanie, dlaczego należy jeść śniadania odpowiada Mikołaj Parobczyk, pierwszoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 1. We wtorek 8 listopada dzieci z zerówki oraz klas I – III zasiadły do wspólnych posiłków, oczywiście własnoręcznie przygotowanych, z pomocą wychowawczyń i rodziców. Było smacznie, kolorowo i bardzo wesoło.
„Jedynka” obchodziła w ten sposób ogólnopolskie święto śniadania, przyłączyła się do programu „Śniadanie daje moc”. Wspólne poranne ucztowanie poprzedziły „śniadaniowe misje”, czyli ciekawe zajęcia na temat zasad zdrowego odżywiania.
Były tradycyjne kanapeczki, oczywiście z warzywami i bardzo kolorowe, ale też ulubione – z dżemem, owocowe sałatki i koreczki, jogurty i świeżo wyciskane soki, płatki z mlekiem, różne owoce, wędliny i sery, a nawet łosoś. Dzieciaki nie tylko zajadały się pysznościami, ale też po prostu czerpały przyjemność ze wspólnego posiłku.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
To droga donikąd (foto)

To droga donikąd (foto)

Głównie sytuacji Unii Europejskiej i pozycji Polski we wspólnocie poświęcone było spotkanie, 7 kwietnia w bibliotece miejskiej, z europosłem i przewodniczącym rady naczelnej Polskiego Stronnictwa Ludowego Jarosławem Kalinowskim. Rząd polski krytykował też za wewnętrzną sytuację w kraju, m.in. za zadłużanie państwa i próby reformowania samorządów. Dzisiaj jest filozofia bolszewicka: zrujnować wszystko i budować od początku – przekonywał.
zobacz więcej
Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Czytamy, czytamy, czytamy! (foto)

Już po raz siódmy ulicami Wyszkowa przeszła Parada Moli Książkowych; nie dość, że kolorowa, radosna i głośna, to jeszcze ogromna – wzięło w niej udział prawie 800 osób. W czwartek 11 maja przedszkolaki, uczniowie podstawówek, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych wcielili się w postacie z popularnych bajek i książek. Zachęcali do czytania i zapraszali do wyszkowskiej biblioteki.
zobacz więcej
Dwa śmiertelne wypadki (foto)

Dwa śmiertelne wypadki (foto)

Wczoraj wieczorem i dzisiaj rano na drogach naszego powiatu doszło do dwóch wypadków śmiertelnych. Na S-8 zginął 36-letni motocyklista, na drodze z Kamieńczyka do Wyszkowa – 37-letnia kobieta.
zobacz więcej
Piątka zaprasza na spotkanie z ambasadorem Syrii

Piątka zaprasza na spotkanie z ambasadorem Syrii

Z wielką przyjemnością pragniemy poinformować, że 16 marca w naszym mieście, w Szkole Podstawowej nr 5, będzie miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Tego dnia zaszczyci nas swoją obecnością ambasador Syrii - Pan Bassem Jouman-Agha. 
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan