Zatarasowany przejazd (foto)

Wydarzenia

Zatarasowany przejazd (foto)

13.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W czwartek 13 lipca tuż przed południem powalone drzewo zatarasowało przejazd ulicą Okrzei. 
Gdy na miejscu pojawiła się straż pożarna, drzewo praktycznie uniemożliwiało przejazd ul. Okrzei, na odcinku od 3 Maja do Serockiej. Strażacy pocięli złamane drzewo i ułożyli je na pasie zieleni. Poinformowano GCZK i Starostwo Powiatowe, które zobowiązały się do usunięcia wyciętego drzewa. Na czas działań wstrzymano ruch na ulicy.
fot. KP PSP Wyszków
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Spotkanie w sprawie kolektorów

Spotkanie w sprawie kolektorów

Jak już informowaliśmy na łamach Nowego Wyszkowiaka, gmina Wyszków zamierza pozyskać środki na zakup i instalację kolektorów słonecznych w prywatnych gospodarstwach. W związku z tym w niedzielę 19 czerwca w godz. 9 – 15 zaprasza do urzędu miejskiego na spotkanie informacyjne i dyżur ekspercki.
zobacz więcej
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Kto odnowi Pomnik Pamięci Żydów Wyszkowa? (foto)

Kto odnowi Pomnik Pamięci Żydów Wyszkowa? (foto)

Za pół roku, 14 września, minie 20. rocznica odsłonięcia, na terenie kirkutu, pomnika pamięci wyszkowskich Żydów. „Te kamienie to wszystko, co pozostało z pulsującej życiem społeczności żydowskiej, która odegrała ważną rolę w dziejach Wyszkowa”. Obecnie pomnik jest bardzo zaniedbany. Czy Gmina Wyszków postara się o zmianę tego wyglądu?
zobacz więcej
Pary na medal (foto)

Pary na medal (foto)

57 małżeństw w Gminie Wyszków obchodzi w tym roku złote gody, 17 – diamentowe. Wspólną uroczystość zorganizowano w niedzielę 12 listopada.
zobacz więcej
Mrówka listopad 2017
lesne wrota
Mrówka listopad 2017