Zapraszamy na koncert charytatywny

Wydarzenia

Zapraszamy na koncert charytatywny

24.01.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
To będzie wyjątkowe zakończenie okresu Bożego Narodzenia. W środę 1 lutego w kościele parafii św. Wojciecha będzie można posłuchać pięknych kolęd, a przy okazji wesprzeć szczytny cel. Na Koncert Charytatywny Kolęd i Utworów Bożonarodzeniowych zaprasza stowarzyszenie „Nasza Zakolejowa”.
Drodzy Przyjaciele Ośrodka Szkolno – Wychowawczego, pieniądze, które ofiarujecie przeznaczymy na letni wypoczynek dla dzieci z autyzmem i niepełnosprawnością intelektualną” – zapraszają organizatorzy. – „Kolędy wykonają szczególnie utalentowani artyści, obdarzeni dużą wrażliwością i pasją. Będzie to dla Państwa wielka niespodzianka.
Dodatkowo będzie można odpowiedzieć na apel o pomoc dla Dzielnego Stefana, małego wyszkowianina toczącego wielką walkę z białaczką limfoblastyczną. „Wierzmy głęboko, że z każdym dniem zmierzamy do celu, jednak wydatki związane z leczeniem znacznie przekraczają nasze możliwości. Wierzymy, że leczenie, chęć powrotu do zdrowia naszego małego synka i nasza determinacja pozwolą Stefanowi znów cieszyć się zdrowiem i światem” – piszą jego rodzice.
Koncert odbędzie się w kościele pw. św. Wojciecha 1 lutego o godz. 18.45.


Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Dziś wracają w chwale (foto)

Dziś wracają w chwale (foto)

- My, mieszkańcy Wyszkowa przywiązujemy dużą wagę do historii i o niej pamiętamy. W dniu dzisiejszym przyłączamy się do uhonorowania pamięci Żołnierzy Wyklętych związanych z naszą gminą. Żołnierze Wyklęci, bohaterowie uroczystości, wierni swoim ideałom przeczuwali, że swą beznadziejną walkę przegrają i odejdą skazani na hańbę i zapomnienie. Ale wierzyli, że wolna Polska kiedyś się o nich upomni. Dziś wygrali i wracają w chwale – mówił Mirosław Powierza w Narodowym Dniu Pamięci Żołnierzy Wyklętych, 1 marca, przy pomniku na nadbużańskiej skarpie. Na uroczystość zaprosili Prawo i Sprawiedliwość w Wyszkowie oraz Światowy Związek Żołnierzy Armii Krajowej Obwód Rajski Ptak.
zobacz więcej
Palmy w Świętej Rodzinie (foto)

Palmy w Świętej Rodzinie (foto)

Niedziela Palmowa ustanowiona została na pamiątkę przybycia Chrystusa Jerozolimy. Tego dnia święcimy palmy, symbol odradzającego się życia. Jedną z form podtrzymywania tej tradycji są konkursy na najpiękniejszą własnoręcznie zrobioną palmę, bo przecież większość z nas je kupuje. Taki konkurs od kilku lat organizuje parafia Świętej Rodziny. 
zobacz więcej
Wyszkowskie Dyktando (foto)

Wyszkowskie Dyktando (foto)

18. edycja Wyszkowskiego Dyktanda, które ma status konkursu wojewódzkiego, odbyła się 10 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 4. Do rywalizacji o tytuł mistrza ortografii przystąpiło 56 uczniów z klas VII szkół podstawowych oraz 19 ze szkół średnich.
zobacz więcej
Na dobry początek forum oświatowe

Na dobry początek forum oświatowe

Forum oświatowe – to pierwsze wspólne przedsięwzięcie Gminy Wyszków i Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Warszawie. Porozumienie o współpracy podpisano 20 października.
zobacz więcej
fotobudka star
fotobudka star