Wydarzenia

1 / 3

Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

10.08.2016
autor: Redakcja, na podst. www.wielkopolska.policja.gov.pl
Dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz policji, zostali zatrzymani w sprawie wyłudzenia i kradzieży 80 obrazów, szkiców i grafik z mieszkania kolekcjonera w Poznaniu. W przestępstwo zamieszanych jest 8 osób. Byli przekonani, że kradną tzw. kolekcję Goebbelsa. 
W poznańskim światku przestępczym od jakiegoś czasu krążyła informacja o rzekomej kolekcji dzieł sztuki przejętej w czasach wojennych. Zdaniem przestępców tzw. kolekcja Goebbelsa miała znajdować się w rękach poznańskiego kolekcjonera.
 

Mężczyzna w połowie lipca zgłosił się na policję z informacją o kradzieży dzieł sztuki, które gromadził przez ok. 30 lat. Żaden z obrazów, grafik czy szkiców nie był na liście dzieł utraconych podczas II wojny światowej. Zostały od niego wyłudzone przez nieznanych mu mężczyzn pod pozorem sprawy kryminalnej, poważnej, bo prowadzonej w związku z zabójstwem. Twierdzili, że część kolekcji muszą zabezpieczyć do badań. 
Śledztwo w sprawie kradzieży dzieł sztuki wszczęła Prokuratura Okręgowa i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Samochód dostawczy z kolekcją 80 obrazów, szkiców i grafik policjanci zatrzymali wraz z podejrzanymi kilka dni temu przed Muzeum Narodowym w Warszawie.
Wśród ośmiu zatrzymanych z Poznania, Warszawy i okolicznych miejscowości jest dwóch mieszkańców powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz wyszkowskiej policji. Do tej pory tymczasowo aresztowane zostały 3 osoby. Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza dalszych zatrzymań.
fot., wideo KWP Poznań
 
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Świętowanie odzyskania niepodległości w Rybienku Leśnym (foto)

Wyszkowskie obchody Narodowego Święta Niepodległości rozpoczęły się o godz. 11 Mszą świętą w intencji ojczyzny, odprawioną w kościele pw. Matki Bożej Królowej Polski w Rybienku Leśnym (oprawę muzyczną zapewniła Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP Wyszków pod batutą F. J. Bieganowskiego). Po nabożeństwie  pochód wyszkowian, prowadzony przez jeźdźców na koniach oraz orkiestrę, przeszedł pod pomnik upamiętniający osoby zamordowane w sierpniu 1920 r. przez czerezwyczajkę.
zobacz więcej
Quad/Graphics nagrodził maturzystów (foto)

Quad/Graphics nagrodził maturzystów (foto)

Quad/Graphics, podobnie jak w roku ubiegłym, nagrodził maturzystów, którzy osiągnęli najlepsze wyniki na maturze z języka angielskiego. W zeszłym roku nagrodę wręczono tylko w I LO im. C.K. Norwida. – W tym roku chcemy także uhonorować uczniów Zespołu Szkół nr 1, CEZiU i Zespołu Szkół nr 3 – informują fundatorzy nagród. Jako pierwsi nagrody otrzymali maturzyści „Norwida” i ZS nr 3. 
zobacz więcej
Jest tak dobrze, że aż źle. Będzie nagroda

Jest tak dobrze, że aż źle. Będzie nagroda

Rada powiatu zatwierdziła sprawozdanie finansowe SPZZOZ za ubiegły rok. Bilans zamknął się ogólną nadwyżką, jednak na działalności operacyjnej są straty. Przyjęcie sprawozdania sprowokowało dyskusję na temat sporu z pielęgniarkami i planowanej nagrody rocznej dla dyrektor szpitala.
zobacz więcej
Wyjątkowe walentynki w Galeo, z Nowym Wyszkowiakiem!

Wyjątkowe walentynki w Galeo, z Nowym Wyszkowiakiem!

Walentynki to z pewnością jeden z najpiękniejszych dni w roku. Będzie jeszcze milszy, jeśli zajrzycie do Centrum Handlowego Galeo. 14 lutego będą na Was czekały słodkie upominki i fotobudka!
zobacz więcej
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna
Akademia Humanistyczna