Wydarzenia

1 / 3

Zamieszani w kradzież dzieł sztuki (foto, wideo)

10.08.2016
autor: Redakcja, na podst. www.wielkopolska.policja.gov.pl
Dwaj mieszkańcy powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz policji, zostali zatrzymani w sprawie wyłudzenia i kradzieży 80 obrazów, szkiców i grafik z mieszkania kolekcjonera w Poznaniu. W przestępstwo zamieszanych jest 8 osób. Byli przekonani, że kradną tzw. kolekcję Goebbelsa. 
W poznańskim światku przestępczym od jakiegoś czasu krążyła informacja o rzekomej kolekcji dzieł sztuki przejętej w czasach wojennych. Zdaniem przestępców tzw. kolekcja Goebbelsa miała znajdować się w rękach poznańskiego kolekcjonera.
 

Mężczyzna w połowie lipca zgłosił się na policję z informacją o kradzieży dzieł sztuki, które gromadził przez ok. 30 lat. Żaden z obrazów, grafik czy szkiców nie był na liście dzieł utraconych podczas II wojny światowej. Zostały od niego wyłudzone przez nieznanych mu mężczyzn pod pozorem sprawy kryminalnej, poważnej, bo prowadzonej w związku z zabójstwem. Twierdzili, że część kolekcji muszą zabezpieczyć do badań. 
Śledztwo w sprawie kradzieży dzieł sztuki wszczęła Prokuratura Okręgowa i Komenda Wojewódzka Policji w Poznaniu. Samochód dostawczy z kolekcją 80 obrazów, szkiców i grafik policjanci zatrzymali wraz z podejrzanymi kilka dni temu przed Muzeum Narodowym w Warszawie.
Wśród ośmiu zatrzymanych z Poznania, Warszawy i okolicznych miejscowości jest dwóch mieszkańców powiatu wyszkowskiego, w tym jeden funkcjonariusz wyszkowskiej policji. Do tej pory tymczasowo aresztowane zostały 3 osoby. Policja podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i nie wyklucza dalszych zatrzymań.
fot., wideo KWP Poznań
 
ZDZ
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Festyn w „dwójce” (foto)

Festyn w „dwójce” (foto)

Z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 2 odbył się festyn. Organizatorzy zadbali o liczne atrakcje, dopisała również pogoda. Uczniowie wraz z rodzicami bawili się świetnie.
zobacz więcej
Jedna czy dwie podstawówki?

Jedna czy dwie podstawówki?

- to pytanie zadają sobie rodzice z centrum miasta. Kolejne wątpliwości i pytania dotyczące przyszłości uczniów szkół podstawowych rodzice z „jedynki” zgłosili we wtorek, 27 września na spotkaniu z zastępczynią burmistrza. Aneta Kowalewska przedstawiła dwie propozycje, a rodzice kolejną: utworzenie w obecnym Gimnazjum nr 2 trzeciej w centrum miasta podstawówki, ale do czasu jej „wypełnienia” przeniesienie także starszych uczniów Szkół Podstawowych nr 1 i 2.
zobacz więcej
Jest zgoda na podział Mazowsza

Jest zgoda na podział Mazowsza

Eurostat potwierdza, że decyzja o podziale statystycznym województwa mazowieckiego jest prawie sfinalizowana. Teraz potrzebna jest tylko zgoda Komisji Europejskiej. To dobra wiadomość dla gmin i powiatu wyszkowskiego. Ubiegającym się o środki unijne statystyk nie będzie już zawyżała bogatsza Warszawa.
zobacz więcej
Świątecznie obdarowani

Świątecznie obdarowani

Jak co roku przed świętami Bożego Narodzenia na terenie Wyszkowa odbywały się akcje charytatywne. W zbiórki żywności zaangażowali się uczniowie różnych szkół, organizacje pozarządowe, sportowcy, przedsiębiorcy. Za piękne świąteczne dzieło podziękowania należą się też setkom mieszkańców Wyszkowa, którzy wypełniali kosze w supermarketach mąką, cukrem, kaszą, makaronem, słodyczami. Paczki Ośrodek Pomocy Społecznej przekazał najbardziej potrzebującym. Trafiły do 438 osób samotnych i rodzin oraz 115 dzieci.
zobacz więcej
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017
Mrówka lipiec 2017
fotobudka star