Zakręzie zainteresowane kanalizacją

Wydarzenia

Zakręzie zainteresowane kanalizacją

06.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na spotkaniu 6 września mieszkańcy os. Zakręzie wyrazili zainteresowanie współudziałem w budowie kanalizacji sanitarnej. Jeśli dojdzie do inwestycji, lwią część kosztów pokryje gmina, a mieszkańcy zapłacą za przyłącza na swoich nieruchomościach. - Budujemy tam, gdzie są chętni – zapowiedział burmistrz.
Gmina zapłaci za budowę sieci, ale mieszkańcy będą musieli podpisać porozumienia z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji i ponieść koszt budowy przyłączy. Wpłacenie środków (ok. 1 tys. – 1,5 tys. zł) będzie warunkiem do ogłoszenia przez gminę przetargu na budowę.
- Będą państwo musieli się przyłączyć w ciągu 3 miesięcy od oddania kanalizacji do użytkowania. Mówimy o 2019 r. W przeciwnym przypadku stracimy dofinansowanie – zastrzegł burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Na osiedlu Na Skarpie ledwo, ledwo się wyrobiliśmy. Ileś milionów jest zakopane pod ziemią, a później korzysta 20% mieszkańców. Jeśli stracilibyśmy dofinansowanie, gmina może żądać odszkodowania, ale nie chcemy tego robić. 
Dlatego samorząd odchodzi od systemu, w którym mieszkańcy sami budowali przyłącza. - Jeśli nie będzie chętnych, nie będziemy budować. Zwrócimy się do państwa o podpisanie deklaracji. Nie przystąpimy do inwestycji, jeśli ich nie będzie. Prosimy o racjonalne podejście – apelował burmistrz.
Na wstępnym etapie mieszkańcy wyrazili chęć przystąpienia do współpracy. Do nieobecnych na spotkaniu uda się jeszcze radna z tego okręgu Danuta Kukwa. - Gmina nie buduje ulic, bo nie ma kanalizacji. Osiedle jest coraz większe, infrastruktura jest nam potrzebna – podkreśliła.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 września.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Najczęściej komentowane

Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku