Zakręzie zainteresowane kanalizacją

Wydarzenia

Zakręzie zainteresowane kanalizacją

06.09.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Na spotkaniu 6 września mieszkańcy os. Zakręzie wyrazili zainteresowanie współudziałem w budowie kanalizacji sanitarnej. Jeśli dojdzie do inwestycji, lwią część kosztów pokryje gmina, a mieszkańcy zapłacą za przyłącza na swoich nieruchomościach. - Budujemy tam, gdzie są chętni – zapowiedział burmistrz.
Gmina zapłaci za budowę sieci, ale mieszkańcy będą musieli podpisać porozumienia z Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji i ponieść koszt budowy przyłączy. Wpłacenie środków (ok. 1 tys. – 1,5 tys. zł) będzie warunkiem do ogłoszenia przez gminę przetargu na budowę.
- Będą państwo musieli się przyłączyć w ciągu 3 miesięcy od oddania kanalizacji do użytkowania. Mówimy o 2019 r. W przeciwnym przypadku stracimy dofinansowanie – zastrzegł burmistrz Grzegorz Nowosielski. - Na osiedlu Na Skarpie ledwo, ledwo się wyrobiliśmy. Ileś milionów jest zakopane pod ziemią, a później korzysta 20% mieszkańców. Jeśli stracilibyśmy dofinansowanie, gmina może żądać odszkodowania, ale nie chcemy tego robić. 
Dlatego samorząd odchodzi od systemu, w którym mieszkańcy sami budowali przyłącza. - Jeśli nie będzie chętnych, nie będziemy budować. Zwrócimy się do państwa o podpisanie deklaracji. Nie przystąpimy do inwestycji, jeśli ich nie będzie. Prosimy o racjonalne podejście – apelował burmistrz.
Na wstępnym etapie mieszkańcy wyrazili chęć przystąpienia do współpracy. Do nieobecnych na spotkaniu uda się jeszcze radna z tego okręgu Danuta Kukwa. - Gmina nie buduje ulic, bo nie ma kanalizacji. Osiedle jest coraz większe, infrastruktura jest nam potrzebna – podkreśliła.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 13 września.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
mrówka - nowe godziny
mrówka - nowe godziny
Bricomarche

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)