Zakończona? (foto)

Wydarzenia

Zakończona? (foto)

05.11.2018
autor: Sylwia Bardyszewska, fot. Elżbieta Szczuka
Z końcem miesiąca wykonawca przebudowy ulic Sowińskiego i Dworcowej zgłosił inwestycję do odbioru. Jednak w poniedziałek 5 listopada trwały jeszcze gorączkowe prace.
Choć to nie najpoważniejsza inwestycja mijającego roku, to budząca najwięcej skarg. "Rozumiemy Państwa niezadowolenie wynikające z przebiegu jej realizacji, bo nie przebiega ona tak sprawnie, jak zakładaliśmy i na poziomie, do którego przyzwyczailiśmy naszych mieszkańców. Za związane z tym utrudnienia i uciążliwości serdecznie przepraszamy. Wykonawca nie stanął na wysokości zadania, aczkolwiek trzeba też wziąć pod uwagę złożoność inwestycji. Obejmowała ona przebudowę całej infrastruktury podziemnej, sieci cieplnej, wodociągowej, kanalizacji sanitarnej i deszczowej. Napotkano wiele kolizji z sieciami niezinwentaryzowanymi, a nawet – niewybuchy z II wojny światowej" - na łamach prasy miesiąc temu mieszkańców przepraszał burmistrz.
Pierwotnie inwestycja miała być zakończona do końca sierpnia. ostatecznie termin przedłużono do końca października. I tego dnia zadanie zostało zgłoszone do odbioru, choć ewidentnie prace jeszcze się nie zakończyły. Urzędnicy miejscy czekają na potwierdzenie inwestora nadzoru, czy odbiór rzeczywiście jest możliwy.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom