Za szybko, po pijanemu, bez prawa jazdy

Wydarzenia

Za szybko, po pijanemu, bez prawa jazdy

20.04.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Kolejny kierowca stracił prawo jazdy za nadmierną prędkość. 35-latek jechał przez Somiankę z prędkością 114 km/h. Tego samego dnia policja zatrzymała pijaną kobietę kierującą VW. Prawa jazdy nie ma natomiast pijany kierowca zatrzymany w piątek na drodze z Rybna do Gulczewa.
Kierowcę fiata, który jechał z prędkością 114 km/h przy ograniczeniu prędkości do 50 km/h, policja zatrzymała w środę po godz. 19 w Somiance. Za przekroczenie prędkości o ponad 64 km/h w terenie zabudowanym 35-latek ukarany został wysokim mandatem oraz punktami karnymi. Funkcjonariusze drogówki zatrzymali też jego prawo jazdy.
To kolejna już osoba, która straciła prawo jazdy za rażące przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym. - Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych, w których giną lub zostają ciężko ranni ludzie. To właśnie dlatego w stosunku do piratów drogowych policjanci nie stosują żadnej taryfy ulgowej – podkreśla rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
Również w środę późnym wieczorem w Leszczydole-Nowinach policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kobietę, która przekroczyła prędkość o 26 km/h. Podczas kontroli okazało się również, że 23- latka jest nietrzeźwa. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jej organizmie ponad 0,7 promila. 
Znacznie więcej, bo 3,5 promila miał w organizmie 40-letni mieszkaniec gm. Wyszków zatrzymany w piątek po południu na drodze z Rybna do Gulczewa. Mężczyzna wracał właśnie z pracy. Nie dość, że wsiadł za kierownicę mercedesa po pijanemu, to jeszcze bez prawa jazdy.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku