Za szybko!

Wydarzenia

Za szybko!

13.09.2018
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Ponad 20 kierowców zostało ukaranych podczas środowej policyjnej akcji „Prędkość”. Jeden stracił prawo jazdy za jazdę z w terenie zabudowanym prędkością 114 km/h.
Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego skontrolowali 39 pojazdów i ujawnili 23 wykroczenia polegające na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Prawo jazdy zatrzymali 68-letniemu kierowcy citroena, który w Łosinnie, gdzie dopuszczalna prędkość wynosi 50 km/h, miał na liczniku 114 km.h.
Policja przypomina, że prędkość to wciąż najczęstsza przyczyna wypadków. - Apelujemy zatem o rozważną, ostrożną jazdę i ostrzegamy, że zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie prędkości w obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h skutkuje obligatoryjnym zatrzymaniem prawa jazdy, wysokim mandatem i 10 punktami karnymi – dodaje rzecznik wyszkowskiej policji sierż. sztab. Marta Gierlicka.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Lodowisko już prawie gotowe (foto)

Lodowisko już prawie gotowe (foto)

Sztuczne lodowisko na placu Miejskim już prawie gotowe. Czeka na zimę i miłośników jazdy na łyżwach. Jak widać na zdjęciach jest oświetlone, więc korzystać będzie można również po zmroku. 
zobacz więcej
Poszukiwany sprawca pobicia (foto)

Poszukiwany sprawca pobicia (foto)

Wyszkowscy policjanci poszukają sprawcy pobicia. Wizerunek mężczyzny zarejestrowały kamery monitoringu. Osoby, które rozpoznają mężczyznę proszone są o kontakt z policją, która gwarantuje anonimowość.
zobacz więcej
Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Wieczór ciepły, choć grudniowy (foto)

Członkinie Klubu Amazonek wieczerzę wigilijną, 16 grudnia w Gościńcu pod Jesionem, spędziły w gronie przyjaciół. Świąteczny klimat podkreślały dekoracje sali i stołu, ale też kolędy i wiersze, z którymi wystąpili młodzi wolontariusze ze Szkoły Podstawowej nr 4. „Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy” – zaśpiewali na początek i tak było przez całe spotkanie. W życzeniach najczęściej powtarzało się słowo zdrowie.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazjum nr 2 i co po nim?

We wrześniu tego roku, jako nauczyciele przeznaczonego do wygaszenia Gimnazjum nr 2  w Wyszkowie, na łamach lokalnych gazet, opublikowaliśmy list otwarty do mieszkańców Wyszkowa. Dzieliliśmy się z Państwem naszymi obawami, które dotyczyły likwidacji szkoły w budynku przy ul. Sowińskiego 55. Zapowiadaliśmy swoją determinację w działaniach mających na celu obronę szkoły. Dlatego czujemy się zobowiązani zdać Państwu sprawozdanie z tego, co dotychczas się wydarzyło w tej sprawie. Dziś mamy pierwszy sukces. Mamy zapewnienie władz miasta, że w budynku tym nadal będą prowadzone lekcje. Ale czy normalna szkoła zapewniająca ciągłość uczenia dzieci przez wiele lat?
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku

Sonda

3.67% (58 głosów)
3.48% (55 głosów)
27.99% (442 głosów)
2.91% (46 głosów)
2.60% (41 głosów)
4.50% (71 głosów)
29.89% (472 głosów)
3.93% (62 głosów)
2.28% (36 głosów)
2.60% (41 głosów)
16.15% (255 głosów)