Z toalety można skorzystać w pociągu

Wydarzenia

Z toalety można skorzystać w pociągu

09.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
… naszemu czytelnikowi miała poradzić pracownica dworca PKP. – Toaleta przy dworcu czynna jest w godzinach jego pracy – zapewnia zarządca budynku, prezes WTBS Marek Siekierski.
Do tematu toalety na dworcu nasi czytelnicy powracają nieustannie. Do tej pory chodziło głównie o to, że można z niej skorzystać tylko w czasie pracy dworca. Tym razem jednak nasz czytelnik skarży się na potraktowanie go na dworcu w godzinach pracy. Gdy zapytał o możliwość skorzystania z toalety, pani miała mu poradzić, by poczekał i skorzystał z toalety… w pociągu. – Jak to nie ma toalety? – dziwi się.
Jest – odpowiada prezes WTBS Marek Siekierski. Tyle że przy dworcu. – W budynku dworca nie ma toalety i nigdy nie było. Znajduje się przy dworcu, czynna jest w godzinach jego pracy – dodaje.
Wyszkowski dworzec od 3 lat znajduje się w rękach samorządu i wciąż czeka na lepsze czasy. WTBS dużą przebudowę zgłosiło do programu rewitalizacji gminy Wyszków i liczy na pozyskanie środków zewnętrznych.
- Trzeba podjąć decyzję, co z tym budynkiem zrobić. Wewnątrz wygląda przyzwoicie, ale na zewnątrz ohydnie. Ludzie jeżdżą pociągami i to widzą – na ostatniej sesji rady miejskiej mówił Jan Abramczyk.
Burmistrz przypomniał, że dworzec nie zmienia się od 20 lat, a gmina kupiła go stosunkowo niedawno. W budżecie wciąż brakuje środków na gruntowną modernizację. Gmina zamierza najpierw wykupić od PKP pozostały teren, a potem przygotować kompleksowy model funkcjonowania całości. – Chcę, żebyśmy mieli dworzec na miarę naszego miasta, żeby funkcjonowały toalety, ładna, przestrzenna hala, dostępne kasy – mówił Grzegorz Nowosielski. Wciąż pod uwagę brane jest znalezienie operatora, który mógłby stworzyć galerię handlową, tak jak funkcjonuje to w Warszawie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

Moim pięknym miastem zainteresowała się telewizja (foto)

To już dziewiąta edycja konkursu Moje piękne miasto. Uczestniczą w nim mieszkańcy budynków administrowanych przez WTBS. Nagrody mieszkańcem najpiękniej ukwieconych i najbardziej zadbanych posesji na specjalnej uroczystości wręczył burmistrz Grzegorz Nowosielski, w piątek 7 września w sali Urzędu Stanu Cywilnego. – Dziękujemy za bardzo pozytywną promocję Wyszkowa – zwrócił się do uczestników konkursu. – Na pewno tym konkursem podnieśliśmy poziom estetyki miasta – dodał Marek Siekierski, prezes WTBS. Konkursem „Moje Piękne Miasto” zainteresowała się TVP3, nakręcony przez stację materiał będzie można obejrzeć w sobotę 9 września.
zobacz więcej
Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

Kolejne czarne punkty w powiecie wyszkowskim

W tym roku na Mazowszu doszło już do 10 utonięć. Aby uczulić wypoczywających nad wodą na zagrożenia, samorząd województwa i policja oznaczają najbardziej niebezpieczne miejsca tzw. czarnymi punktami wodnymi. W tym roku pojawi się kolejnych 8 tablic ostrzegawczych, w tym 2 na terenie powiatu wyszkowskiego.
zobacz więcej
Kanalizacja na Zakręziu i I AWP

Kanalizacja na Zakręziu i I AWP

Wyszków przygotowuje się do dwóch dużych inwestycji kanalizacyjnych. We wtorek 6 września na spotkanie do urzędu zaproszeni są mieszkańcy os. Zakręzie. 10 i 17 września projektant odwiedzi posesje na osiedlu wzdłuż ul. I AWP.
zobacz więcej
1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

1926 rok: W hołdzie narodowi amerykańskiemu (foto)

W przechowywanym w Bibliotece Kongresu USA zbiorze 111 tomów z życzeniami dla narodu amerykańskiego, przesłanymi w 150. rocznicę ogłoszenia Deklaracji niepodległości Stanów Zjednoczonych, znajdują się i te z podpisami uczniów szkół z terenu obecnego powiatu  wyszkowskiego. Z pewnością wiele osób odnajdzie tam nazwiska swoich babć i dziadków, a także dalszych przodków. Za rok my, Polacy, będziemy świętować 100-lecie odzyskania, po 123 latach zaborów, niepodległości. Zachęcamy, by w naszym powiecie podjąć podobną inicjatywę, czyli zebrać w księgach podpisy mieszkańców poszczególnych gmin – byłby to ślad po nas. Za kilkadziesiąt lat księgi te miałyby nie tylko sentymentalną wartość.
zobacz więcej