Z promilami za kierownicą

Wydarzenia

Z promilami za kierownicą

15.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trzech nietrzeźwych kierowców policja zatrzymała w weekend. W zatrzymaniu jednego z ich pomogło anonimowe zgłoszenie. Kierowca fiata miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
 
W sobotę wieczorem w Chrzczance Włościańskiej policjanci z posterunku w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę forda. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca fiata zatrzymany w niedzielę przy szpitalu w Wyszkowie. W tym przypadku pomogła prawidłowa reakcja świadka, który podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy, o czym szybko powiadomił policję. Podczas kontroli okazało się także, że 41-latek nie posiada nawet prawa jazdy.
Tego samego dnia nietrzeźwy kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Świętojańskiej. 31-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.
Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych. Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

Takie matury wyniki poznacie, jakie szaleństwa studniówki doznacie (foto)

„Jako też rok bez wiosny mieć chcieli, którzy chcą, by młodzi nie szaleli” – fraszka Jana Kochanowskiego jest chyba najczęściej przywoływanym cytatem podczas studniówek. Nie dziwi tym bardziej w Zespole Szkół nr 3 noszącym imię poety. Maturzyści tej szkoły swoją studniówkę przeżyli w sobotę 3 lutego w hali WOSiR, która na tę noc przemieniła się w elegancką salę balową.
zobacz więcej
Egzamin gimnazjalny słabiej

Egzamin gimnazjalny słabiej

Wyniki z egzaminu gimnazjalnego 2016, osiągnięte przez szkoły z terenu powiatu wyszkowskiego, w części  humanistycznej zbliżone są do średniej województwa. Natomiast w części matematycznej i z języków obcych – niższe o kilka procent.
zobacz więcej
Będzie chodnik przy „krajówce”

Będzie chodnik przy „krajówce”

To doskonała wiadomość przede wszystkim dla mieszkańców Skuszewa, ale też osób, które w Skuszewie czekają na autobus. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczęła przygotowania do budowy chodnika wzdłuż drogi krajowej nr 62, od Wyszkowa do Łochowa.
zobacz więcej
Uczennica z Rybna wśród zwycięzców

Uczennica z Rybna wśród zwycięzców

Alicja Orlińska, gimnazjalistka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Rybnie zajęła II miejsce w eliminacjach wojewódzkich XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”, które 21 kwietnia odbyły się w Ruścu, gm. Nadarzyn. Będzie reprezentować województwo w finale centralnym, w czerwcu w Świdwinie (Zachodniopomorskie).
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku