Z promilami za kierownicą

Wydarzenia

Z promilami za kierownicą

15.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trzech nietrzeźwych kierowców policja zatrzymała w weekend. W zatrzymaniu jednego z ich pomogło anonimowe zgłoszenie. Kierowca fiata miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
 
W sobotę wieczorem w Chrzczance Włościańskiej policjanci z posterunku w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę forda. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca fiata zatrzymany w niedzielę przy szpitalu w Wyszkowie. W tym przypadku pomogła prawidłowa reakcja świadka, który podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy, o czym szybko powiadomił policję. Podczas kontroli okazało się także, że 41-latek nie posiada nawet prawa jazdy.
Tego samego dnia nietrzeźwy kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Świętojańskiej. 31-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.
Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych. Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!
Fotobudka Star - 728x90
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jak wyszukać firmę w internecie?

Jak wyszukać firmę w internecie?

Twoja firma chce skorzystać z jakichś wyspecjalizowanych usług? A może Ty sam musisz zgłosić się o pomoc do hydraulika, mechanika samochodowego lub innego fachowca? Może szukasz adresu do jakieś instytucji lub urzędu? Teraz wszystkie tego rodzaju wątpliwości zostają raz na zawsze rozwiane, a znalezienie tego rodzaju informacji jeszcze nigdy wcześniej nie było łatwiejsze. Wystarczy skorzystać z adconnect.pl, czyli internetowej wyszukiwarki danych kontaktowych do polskich firm i przedsiębiorstw.
zobacz więcej
Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Ponad 920 tys. zł mieszkańcy powiatu wyszkowskiego przekazali w tym roku na cele charytatywne w formie 1% swojego podatku. Prawie połowa tej kwoty wsparła Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wśród wyszkowskich organizacji najchętniej wspieraliśmy „Usłysz Marzenia”, która zbiera środki na zakup protezy dla Kasi Kamińskiej.
zobacz więcej
Wygraj smartfon na wakacje (konkurs fotograficzny)

Wygraj smartfon na wakacje (konkurs fotograficzny)

Lubisz swoją miejscowość? Pokaż na zdjęciu, co dla niej zrobiła Unia Europejska. Zwycięskie zdjęcie opublikujemy w Nowym Wyszkowiaku, a redakcja wręczy Ci elegancki smartfon Xiaomi Redmi 5 Plus 32GB Dual SIM LTE Black.
zobacz więcej
Seniorzy będą świętowali

Seniorzy będą świętowali

Gmina Wyszków i Rada Seniorów zapraszają na Święto Seniora 2017, kóre obchodzone będzie 1, 6 i 7 października. Seniorzy zaczną od Mszy św., potem zaplanowane są zajęcia sportowe i występy artystyczne.
zobacz więcej
Zitcom