Z promilami za kierownicą

Wydarzenia

Z promilami za kierownicą

15.07.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Trzech nietrzeźwych kierowców policja zatrzymała w weekend. W zatrzymaniu jednego z ich pomogło anonimowe zgłoszenie. Kierowca fiata miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.
 
W sobotę wieczorem w Chrzczance Włościańskiej policjanci z posterunku w Długosiodle zatrzymali do kontroli drogowej 21-letniego kierowcę forda. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy.
Ponad 3 promile alkoholu w organizmie miał kierowca fiata zatrzymany w niedzielę przy szpitalu w Wyszkowie. W tym przypadku pomogła prawidłowa reakcja świadka, który podejrzewał, że kierujący może być nietrzeźwy, o czym szybko powiadomił policję. Podczas kontroli okazało się także, że 41-latek nie posiada nawet prawa jazdy.
Tego samego dnia nietrzeźwy kierujący, który nie dostosował prędkości do warunków na drodze i stracił panowanie nad pojazdem, uderzył w ogrodzenie posesji przy ul. Świętojańskiej. 31-letni kierowca opla miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2. Policjanci zwracają uwagę, że pijani kierowcy nierzadko przewożą swoich najbliższych: żony, dzieci, przyjaciół. Wielu pasażerów świadomie podejmuje ryzyko, decydując się na jazdę samochodem prowadzonym przez nietrzeźwego. Inni nie reagują, gdy w ich obecności ktoś na chwiejnych nogach zbliża się do samochodu.
Jeśli widzisz kierowcę, który zachowuje się podejrzanie, reaguj! Wystarczy zadzwonić na policję i poinformować o tym fakcie. To „nie doniesienie” tylko odpowiedzialność i troska o życie innych. Pijani kierowcy zawsze stwarzają olbrzymie zagrożenie na drodze, dlatego nigdy nie przymykaj oka na takie zachowanie!
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom
Zitcom