Wyszkowianin Roku 2018 - nominowani!

Wydarzenia

Wyszkowianin Roku 2018 - nominowani!

26.01.2019
autor: Red.
Ogłaszając Plebiscyt „Wyszkowianin Roku 2018”, chcieliśmy uhonorować tym tytułem osobę, która w mijającym roku np. odniosła godny zapamiętania sukces lub ma szczególne osiągnięcia w dziedzinie kultury, nauki, biznesu, działalności społecznej i charytatywnej lub innych sferach życia publicznego, zasłużyła się działaniem na rzecz lokalnej społeczności.
Dziś przechodzimy do II etapu plebiscytu – ogłaszamy listę nominowanych wraz z uzasadnieniem ich kandydatury oraz rozpoczynamy głosowanie SMS-owe, które potrwa do 7 lutego do godz. 12.00.
Jak głosować? Aby oddać głos na swojego kandydata należy wysłać na numer 71100 (koszt 1,23 z VAT) sms o treści NWW.XX - gdzie XX będzie numerem kandydata (podajemy je obok nazwiska)
Tytuł „Wyszkowianina Roku 2018” trafi do tej osoby z listy nominowanych, którą wybierze najwięcej głosujących.


SMS na nr 71100 o treści NWW.01 Tomasz Abramczyk i Stanisław Świadkowski – za wierność WOŚP

Notariusz i jubiler od lat tworzą niepowtarzalny duet, który uaktywnia się wraz z corocznym  finałem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Od 24 lat z ogromnym zaangażowaniem prowadzą w Wyszkowie licytacje na rzecz WOŚP. Do tego fundują licytowane wtedy Wyszkowskie Serca, od 2012 r. tyle serc, ile finałów WOŚP – jedno złote, pozostałe srebrne. – Trzeba orkiestrę wspierać i będziemy to robić ze Stasiem wszystkimi możliwymi sposobami – mówi z mocą Tomasz Abramczyk.
Na podziw zasługuje ich determinacja, zaangażowanie i konsekwencja oraz niepoddawanie się trudnościom. Kwoty uzyskiwane z licytacji są coraz większe; w tym roku 26.360 zł, w 2018 – 21.144 zł.

SMS na nr 71100 o treści NWW.02 Piotr Adler – za powołanie Akademii Umiejętności Pan Hilary, jej szeroką ofertę kulturalną i sportową, a przede za Młodzieżową Akademię Teatralną  
AU Pan Hilary, w której dorośli mogą rozwijać swoje talenty artystyczne, zorganizowała w 2018 roku cykl turniejów szachowych „O Puchar Wyszkowa”. Zaprosiła do udziału w czterech konkursach fotograficznych „4xWyszków”. Organizowała wystawy fotografii,  rzeźb i grafiki. Wart zauważenia jest pomysł wystaw mobilnych, które docierają do odbiorcy, a nie czekają, aż sam zdecyduje się przyjść. Zorganizowała też dwa nietypowe koncerty.
Bardzo cenną inicjatywą jest Młodzieżowa Akademia Teatralna, skierowana do uczniów szkół średnich, by zapoznać ich z różnorodnymi formami teatru. Na spektakle dla szkół przychodzi ponad 1000 osób.

SMS na nr 71100 o treści NWW.03 Dejw – za sukces w muzyce tanecznej
Zyskuje coraz większą popularność. Jego najnowszy przebój „No chętnie” przez dwa miesiące miał 5 mln wyświetleń na You Tube  (dla porównania: „Dołeczki” – 35 mln przez rok, „Petarda”, największy hit Dejwa, od którego zaczęła się jego kariera – 34 mln przez 2 lata). Ma własne studio, w którym eksperymentuje z muzyką. Słucha każdej muzyki. Śpiewa, odkąd pamięta.
Dawid Kulesza był uczniem klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 5, grał w siatkówkę. Jego drużyna w 2011 r. w mistrzostwach Polski w Radomiu zajęła II miejsce. Uczęszczał też do szkoły muzycznej. Grał na trąbce przez 10 lat w Młodzieżowej Orkiestrze Dętej OSP.

SMS na nr 71100 o treści NWW.04 Drużyna ludzi niezwykłych, uczestników charytatywnego projektu kalendarz „Najlepsi – kochaj, szanuj, pożądaj” – za pomysł i zaangażowanie
Uczestniczki projektu: Edyta Bajorek, Magdalena Binięda, Justyna Garbulińska, Dominika Górska, Milena Korpikiewicz, Anna Kozłowska, Anna Niedźwiedzka, Katarzyna Popowicz, Natalia Sieńkowska, Anna Staniszewska, Edyta Tryc, Katarzyna Wieczorek, Patrycja Wilczyńska Katarzyna Zyśk.
„Projekt miał na celu pokazać kobiety z naszego miasta, zmagające się z życiowymi trudnościami, chorobami, nieszczęściami, różnego rodzaju wykluczeniem społecznym w zupełnie innym świetle. Chcieliśmy, żeby na jeden dzień sesji zdjęciowej poczuły się wyjątkowe, ważne, wyglądały nieco inaczej – bo z każdej kobiety za pomocą kilku trików można zrobić gwiazdę filmową”.
Wszyscy pracowali nieodpłatnie, poświęcając swój czas i energię w imię czegoś wyższego.
Gotowy kalendarz został przekazany Fundacji Lepszy Los. Środki z jego sprzedaży zostaną przeznaczone na pomoc w utworzeniu Bezpłatnego Centrum Rehabilitacji Dzieci w Wyszkowie oraz pomoc podopiecznym fundacji.

SMS na nr 71100 o treści NWW.05 Monika Kaczmarska – za umiejętne łączenie pracy zawodowej i życia rodzinnego
W 2018 r. wydała dwie książki „Sukces w świecie piękna” oraz „Planowanie kariery twoich marzeń”. „Sukces nie jest jej obcy. Kobieta sukcesu i biznesu. Stawia sobie cele zawodowe, ale także co roku je osiąga. Jest ambitna, kochana, pełna zaangażowania. Zawsze można na nią liczyć. Umie pomagać innym, co roku wspiera charytatywne akcje, również w grudniu 2018 wzięła udział w Szlachetnej Paczki i zebrała 21 paczek dla pani Julii.
Zarządza fantastyczną grupą sprzedażową, od 19 lat jako manager motywuje i szkoli wyszkowskie społeczeństwo.
Jest pełna optymizmu, przy niej życie jest kolorowe, dla niej nie ma rzeczy niemożliwych. Czerpie satysfakcję z kariery zawodowej, a jednocześnie jest szczęśliwą żoną i matką”.

SMS na nr 71100 o treści NWW.06 Lanberry – za sukcesy w muzyce, nagranie kolejnej płyty  
Małgorzata Uściłowska pochodzi z Wyszkowa, jest absolwentką „Norwida” – we wrześniu wystąpiła w koncercie kończącym I Dzień Absolwenta. 2018 rok jest dla niej ważny. Wystąpiła m.in. w Polsat SuperHit Festival, popularność zdobył śpiewany przez nią w duecie z Piotrem Kupichą, liderem zespołu Feel, utwór „Gotowi na wszystko”. Teledysk z tą piosenką promujący komedię „Gotowi na wszystko. Exterminator” w reżyserii Michała Rogalskiego (seriale „O mnie się nie martw”, „Przepis na życie”) ma miliony wyświetleń na You Tube.
Piosenki Lanberry bardzo często można usłyszeć w radiu. Jej hit „Piątek” dotarł do pierwszych miejsc radiowych list przebojów i był drugim najczęściej granym polskim utworem w stacjach radiowych, za co wokalistka otrzymała „Platynową Płytę”. 18 maja wydała singel „Nieznajomy”, zwiastujący jej drugi album studyjny. Płyta „miXtura” ukazała się 9 listopada 2018 r

SMS na nr 71100 o treści NWW.07 Grzegorz Nowosielski – za działalność samorządową
…a głównie za zaufanie, jakie zdobył wśród mieszkańców Gminy Wyszków, co pokazały ostatnie wybory samorządowe.
W październiku 2018 r. Grzegorz Nowosielski po raz piąty został wybrany burmistrzem naszego miasta. Pełni tę funkcję od ponad 16 lat. Tym razem miał czterech kontrkandydatów, którzy do jego zarządzania gminą mieli sporo uwag. Tylko optymiści wróżyli mu wygraną w pierwszej turze, a jednak wygrał i to ze sporą przewagą głosów. „Na sukces składa się zawsze wiele czynników. Po pierwsze konsekwentna polityka prowadzona od wielu lat w różnych wymiarach. Począwszy od polityki społecznej, przez gospodarczą, po inwestycyjną. Mieszkańcy docenili pewną przewidywalność i niewchodzenie w spory polityczne, a już na pewno nie w takie, które nie dotyczą bezpośrednio samorządu, nieprzenoszenie tych sporów z polityki centralnej na lokalną. Chodzi o to, żebyśmy nie dzielili się ideologicznie, tylko dyskutowali o lokalnych sprawach i problemach” – mówił po wyborach w rozmowie z „Nowym Wyszkowiakiem”.

SMS na nr 71100 o treści NWW.08 Katarzyna Popowicz – za szeroki zakres działań społecznych, jakich się podejmuje
„Mimo że samotnie wychowuje trzech synów w wieku szkolnym, to przez cały rok znajdowała czas na to, żeby pomagać innym. Jej największym projektem w 2018 r. było koordynowanie powstawania kalendarza „Najlepsi – kochaj, szanuj, pożądaj”. Sama zajęła się znalezieniem odpowiednich ludzi – silnych mężczyzn i cudownych kobiet, których codziennej pracy i wysiłków nikt wcześniej nie doceniał. Dzięki zaangażowaniu Kasi mogły chociaż na chwilę wyjść z cienia i poczuć się prawdziwymi gwiazdami. Zorganizowała też festyn z okazji Dnia Dziecka dla podopiecznych ośrodka „Fiszor” w Gaju, a pod koniec roku wzięła udział w akcji świątecznej z prezentami dla dzieci z ubogich rodzin i udało się jej przeprowadzić zbiórkę żywności dla mieszkańców Wyszkowa. Na jej facebookowym profilu nieustannie pojawiały się drobniejsze, ale nie mniej ważne akcje – raz było to znalezienie domu dla bezdomnego zwierzaka, innym razem – zbiórka ubrań dla młodej matki lub pieniędzy na leczenie.
Przyjęcie jej do plebiscytu byłoby pokazaniem mieszkańcom jak ważne jest ich indywidualne zaangażowanie w lokalną społeczność i docenieniem ich dotychczasowych wysiłków”.

SMS na nr 71100 o treści NWW.09 Jerzy Sitek – za działania na rzecz turystyki
Podczas XII Sejmiku Turystycznego Województwa Mazowieckiego, 27 września, otrzymał dyplom w uznaniu zasług dla mazowieckiej turystyki, przyznany przez Adama Struzika, marszałka województwa mazowieckiego.
Jerzy Sitek działa od 42 lat na rzecz turystki. Zaczynał w w 1976 r. w ZHP. Organizuje rajdy, wycieczki, imprezy turystyczne. We współpracy ze Szkołą Podstawową nr 5 tworzył Klub Ekologiczno-Turystyczny. Pasją turystyczną dzielił się też z uczniami Szkoły Podstawowej nr 2 i z Gimnazjum nr 2, obydwie szkoły uhonorowały go dyplomem „Przyjaciel Szkoły”. Od 2004 r. stoi na czele nieformalnej grupy Leśna Szkoła. Pracuje z dziećmi i młodzieżą, ale prowadzi też wycieczki dla seniorów w ramach koła krajoznawczego Białe Kruki, działającego przy Wyszkowskim Uniwersytecie Trzeciego Wieku.

SMS na nr 71100 o treści NWW.10 Kacper Terlikowski - za konsekwencję  we wspinaniu się na coraz wyższy poziom na rajdowych trasach
Kacper Terlikowski, rajdowiec z Wyszkowa, ten rok może zaliczyć do najbardziej udanych w swojej karierze. Zadebiutował w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski, zajął dziesiąte miejsce w Kryterium Asów na Karowej podczas Rajdu Barbórki oraz wywalczył kilka innych bardzo dobrych miejsc na trasach rajdowych.

SMS na nr 71100 o treści NWW.11 Mateusz Tryc - za upór w dążeniu do mistrzowskich pasów
Bokser z Wyszkowa był w 2018 roku iepokonany na zawodowym ringu. W rankingach w swojej wadze ciągle pnie się w górę. Co prawda ostatnia walka została odwołana, z przyczyn pozasportowych, ale cały rok wyglądał dla naszego boksera bardzo dobrze. Kariera Mateusza Tryca może być wzorem do naśladowania dla coraz większej grupy zawodników sportów walki w naszym mieście.

SMS na nr 71100 o treści NWW.12 Irena Zdunek – za 40 lat pracy na rzecz kultury w Wyszkowie
Jest założycielką Rewii Dziecięcej „Sylaba”, który obchodzi w tym roku 35-lecie.
Choreograf, wokalistka i trener wokalny, animatorka kultury. Od 1984 r. szefuje Rewii Dziecięcej „Sylaba”, którą obecnie prowadzi z córką Katarzyną Janus. „Sylaba” od czasu powstania zagrała około 3.500 koncertów w całej Polsce, ale także m.in. w Niemczech, Francji, Chorwacji, Rosji, Czechach i Włoszech oraz na Łotwie, Litwie, Węgrzech, Ukrainie i Białorusi. Była i jest częstym gościem na antenie PR i TV. Nagrała ponad 500 utworów. Zdobyła mnóstwo nagród i wyróżnień, m.in. w 2018 r. wicemistrzostwo świata i Europy  federacji WADF.
Irena Zdunek w WOK „Hutnik” prowadzi również Studio Wokalne. Jej podopieczni są laureatami głównych nagród na warszawskich konkursach „Tulipanada” i „Słowikonada” oraz „Piosenka z dobrym tekstem”, przywieźli również nagrody z międzynarodowych festiwali na Węgrzech i Suwałkach.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Rozmowy o konkretach z politykami Koalicji Obywatelskiej (FOTO)

Rozmowy o konkretach z politykami Koalicji Obywatelskiej (FOTO)

Wyszkowska Koalicja Obywatelska zorganizowała we wtorek 12 marca spotkanie z posełką Kamilą Gasiuk-Pihowicz - przewodniczącą komisji odpowiedzialności konstytucyjnej oraz komisji sprawiedliwości i praw człowieka, posłem Januszem Cichoniem - przewodniczącym komisji finansów publicznych oraz Jurandem Dropem - podsekretarzem stanu w Ministerstwie Finansów. Tematy spotkania, które prowadził Marek Siekierski, to finanse, podatki, innowacje.
zobacz więcej
Gotowe projekty domów vs projekty indywidualne -  wady i zalety obu rozwiązań

Gotowe projekty domów vs projekty indywidualne - wady i zalety obu rozwiązań

W dzisiejszych czasach, gdy budowa domu staje się coraz bardziej popularna i dostępna dla szerokiego grona ludzi, pojawia się pytanie: czy wybrać gotowy projekt domu czy też zdecydować się na indywidualne podejście do projektowania? Obie opcje mają swoje zalety i wady, które warto rozważyć przed podjęciem decyzji.
zobacz więcej
Adidasy i trampki za kostkę - Jak je stylizować, by wyglądać modnie?

Adidasy i trampki za kostkę - Jak je stylizować, by wyglądać modnie?

Buty sportowe są cenione przez miliony użytkowników na całym świecie za swój uniwersalny krój i komfort noszenia. Szczególną popularnością cieszy się typ obuwia z wysoką cholewką, jednak panuje przekonanie o trudności w zestawianiu butów za kostkę z różnymi rodzajami outfitów. W jaki sposób je stylizować, aby zachować świeży wygląd? Oto najlepsze zestawienia, które można wykorzystać do tego celu!
zobacz więcej
W internety nie umieją

W internety nie umieją

zobacz więcej