Wyszków w „Łańcuchu światła” (foto)

Wydarzenia

Wyszków w „Łańcuchu światła” (foto)

20.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Podobnie jak w innych miastach w całej Polsce, kilkadziesiąt osób zgromadziło się w czwartek 20 lipca wieczorem przed wyszkowskim Sadem Rejonowym, by „ciszą i światłem wyrazić swój symboliczny sprzeciw wobec nieposzanowania fundamentów państwa prawa”.
Na manifestację zaprosił Klub Obywatelski Wyszków. Rozpoczęto ją od odczytania preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Cel pokojowej manifestacji przybliżył szef klubu Adam Mróz: - Dołączając do setek polskich miast i ich mieszkańców, którzy podjęli inicjatywę „Akcja Demokracja” także my, mieszkańcy Wyszkowa stajemy dziś w łańcuchu czystych intencji. Podobnie jak tysiące Polaków szanujących państwo prawa i trójpodział władzy, chcemy takich reform sądów, które będą napisane ponad wszelkimi podziałami. W interesie zwykłych ludzi, a nie polityków rządzących krajem. Jesteśmy tu dzisiaj ze światłem, bo zwyczajem dawnych mieszkańców Polski chcemy odpędzić światłem zło, które w tym kraju się dzieje. Chcemy ciszą i światłem wyrazić swój symboliczny sprzeciw wobec nieposzanowania fundamentów państwa prawa. Ustrój, w którym – jak rzekł Monteskiusz, twórca zasady trójpodziału władzy – jedna władza powściąga inną, uznajemy za najlepiej służący zwykłym ludziom i chroniący ich przed nadużyciami władzy.
Krótka manifestacja przebiegła w spokojnej atmosferze, bez transparentów i płomiennych przemówień. Zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy. Większość miała ze sobą lampki, które zostawiono na schodach sądu, skandując „Wolne sądy!”.
- Do zobaczenia jutro w tym miejscu o tej samej porze – do zgromadzonych zaapelował Karol Pękul.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Obwodnica Marek w nocy z piątku na sobotę?

Obwodnica Marek w nocy z piątku na sobotę?

Jest szansa, że obwodnica Marek zostanie oddana do ruchu w nocy z piątku na sobotę – uważa burmistrz Radzymina Krzysztof Chaciński.
zobacz więcej
Na grobach honorowych obywateli (foto)

Na grobach honorowych obywateli (foto)

Groby lotników oznakowane są biało-czerwonymi szachownicami, gapami (odznaki pilota) lub śmigłami, powstańców wielkopolskich – Wielkopolskim Krzyżem Powstańczym. Gmina Wyszków postanowiła upamiętnić swoich honorowych obywateli, umieszczając na ich nagrobkach tabliczki z napisem HONOROWY OBYWATEL GMINY WYSZKÓW i herbem miasta.
zobacz więcej
Na straży tradycji (foto)

Na straży tradycji (foto)

Gościem Klubu Obywatelskiego 11 lipca był gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, przez 8 lat komendant główny Państwowej Straży Pożarnej, członek Zarządu Głównego ZOSP RP. Za działalność wzmacniającą pozycję Polski na arenie międzynarodowej odznaczony Odznaką Honorową „Bene Merito”, doktor honoris causa (za osiągnięcia w tworzeniu nowoczesnego systemu ochrony przeciwpożarowej oraz twórczej współpracy międzynarodowej na rzecz nowatorskich rozwiązań w ratownictwie i ochronie ludności) Lwowskiego Państwowego Uniwersytetu Bezpieczeństwa Życia. Na spotkaniu mówił o straży pożarnej, ochotniczej i zawodowej, o jej tradycjach, ale też o współczesności i wprowadzanych obecnie zmianach.
zobacz więcej
Odeszła pełnomocnik burmistrza

Odeszła pełnomocnik burmistrza

Z dniem 31 sierpnia pracę w urzędzie miejskim zakończyła Kamilla Puławska, która od 10 lat odpowiadała w gminie za profilaktykę uzależnień. Burmistrz zmieni regulamin organizacyjny i włączy działania prozdrowotne do wydziału edukacji.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku