Wyszków w „Łańcuchu światła” (foto)

Wydarzenia

Wyszków w „Łańcuchu światła” (foto)

20.07.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Podobnie jak w innych miastach w całej Polsce, kilkadziesiąt osób zgromadziło się w czwartek 20 lipca wieczorem przed wyszkowskim Sadem Rejonowym, by „ciszą i światłem wyrazić swój symboliczny sprzeciw wobec nieposzanowania fundamentów państwa prawa”.
Na manifestację zaprosił Klub Obywatelski Wyszków. Rozpoczęto ją od odczytania preambuły Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej. Cel pokojowej manifestacji przybliżył szef klubu Adam Mróz: - Dołączając do setek polskich miast i ich mieszkańców, którzy podjęli inicjatywę „Akcja Demokracja” także my, mieszkańcy Wyszkowa stajemy dziś w łańcuchu czystych intencji. Podobnie jak tysiące Polaków szanujących państwo prawa i trójpodział władzy, chcemy takich reform sądów, które będą napisane ponad wszelkimi podziałami. W interesie zwykłych ludzi, a nie polityków rządzących krajem. Jesteśmy tu dzisiaj ze światłem, bo zwyczajem dawnych mieszkańców Polski chcemy odpędzić światłem zło, które w tym kraju się dzieje. Chcemy ciszą i światłem wyrazić swój symboliczny sprzeciw wobec nieposzanowania fundamentów państwa prawa. Ustrój, w którym – jak rzekł Monteskiusz, twórca zasady trójpodziału władzy – jedna władza powściąga inną, uznajemy za najlepiej służący zwykłym ludziom i chroniący ich przed nadużyciami władzy.
Krótka manifestacja przebiegła w spokojnej atmosferze, bez transparentów i płomiennych przemówień. Zgromadzeni zaśpiewali hymn państwowy. Większość miała ze sobą lampki, które zostawiono na schodach sądu, skandując „Wolne sądy!”.
- Do zobaczenia jutro w tym miejscu o tej samej porze – do zgromadzonych zaapelował Karol Pękul.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom

Najczęściej komentowane