Wystawa z potrzeby serca (foto)

Wydarzenia

Wystawa z potrzeby serca (foto)

15.10.2016
autor: Elżbieta Szczuka
Odkąd w kwietniu 2013 roku Gmina Wyszków kupiła dworzec PKP wraz z przyległym terenem, jego wygląd sukcesywnie poprawia się. Tym majątkiem w imieniu gminy zarządza Wyszkowskie Towarzystwo Budownictwa Społecznego. Od połowy 2014 r. w części budynku dworca Stowarzyszenie Form Artystycznych i Turystycznych FormAT prowadzi Galerię PeKaP, w której organizowane są wystawy fotograficzne i malarskie.
„W dworcowej poczekalni, na stacji PKP
Lubię posiedzieć czasem, bo gdzie lepiej czekać jest.”
Tego bluesa na początku lat 80. śpiewała Elżbieta Mielczarek. Miłośnicy historii Wyszkowa na pewno z przyjemnością posiedzą choć chwilę na dworcowej poczekalni, bo warto. Od  13 października można tam oglądać archiwalne zdjęcia stacji kolejowej, dworca, mostu kolejowego i jego budowniczych. Pochodzą one m.in. z archiwów miejskiej biblioteki oraz Piotra Kosińskiego (jego artykuły o wyszkowskiej kolei ukazywały się w „NW”).  
- Nasza amatorska wystawa powstała z potrzeby serca, z potrzeby przywołania wspomnień – mówił dyr. WTBS Marek Siekierski. - Dla mnie ma to wymiar szczególny, bo jestem synem kolejarza. Pomysł zrodził się spontanicznie, duży udział w nim miała Agnieszka Długołęcka (prezes Stowarzyszenia FormAT – ES). Chcemy, żeby to miejsce nie było tylko przystankiem w podróży, ale też miejscem na chwilę refleksji.
Więcej na ten temat w kolejnym wydaniu Nowego Wyszkowiaka, w sklepach i kioskach od 18 października.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku