Wypadki i kolizje - pierwszy weekend wakacji na drogach (foto)

Wydarzenia

Wypadki i kolizje - pierwszy weekend wakacji na drogach (foto)

26.06.2017
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
W pierwszy weekend wakacji na drogach powiatu wyszkowskiego policjanci odnotowali aż 15 kolizji i 2 wypadki, w których ranne zostały 2 osoby. Zatrzymali 2 nietrzeźwych kierujących.
W piątek 23 czerwca przed godz. 18 na drodze krajowej nr 62 w Somiance doszło do zderzenia fiata z volvo. Jak wstępnie ustalono, kierująca fiatem wyjeżdżała z drogi podporządkowanej i nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu kierowcy volvo. Kobieta z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.
W podobnych okolicznościach doszło do zderzenia skody z mercedesem - w sobotę 24 czerwca po godz. 15 w Długosiodle. Okazało się także, że kierowca mercedesa, który nie ustąpił pierwszeństwa, był nietrzeźwy. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 2,5 promila. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy. Do szpitala przewieziono pasażerkę skody.
Dzień później, również w Długosiodle, kierująca matizem zjechała z drogi i uderzyła w drzewo. Ze wstępnych informacji wynika, że kobieta nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze. W pojeździe podróżowało troje dzieci – wszystkie przewieziono do szpitala, ale na szczęście po udzieleniu pomocy medycznej mogły wrócić do domu.
Tego samego dnia w Starym Bosewie doszło do zderzenia samochodów dacia i mercedes. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, nietrzeźwy kierowca mercedesa (ponad 2 promile alkoholu w organizmie) zjechał na przeciwny pas ruchu i uderzył w prawidłowo jadący pojazd marki dacia. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł obrażeń. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
- Apelujemy do kierowców o rozsądek i ostrożną jazdę. Po raz kolejny przypominamy, że nietrzeźwy kierujący to śmiertelne zagrożenie na drodze! – podkreśla rzecznik policji st. sierż. Marta Gierlicka.
fot. KPP Wyszków, PSP Wyszków
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom

Najczęściej komentowane