Advertisement 
Wynajem samochodu na lotnisku - o czym pamiętać przed podpisaniem umowy

Wydarzenia

Wynajem samochodu na lotnisku - o czym pamiętać przed podpisaniem umowy

22.05.2019
autor: materiał zewnętrzny
Praktycznie na każdym lotnisku można bez większych problemów wynająć samochód. To znacznie ułatwia podróżowanie osobom, które decydują się na pokonanie części trasy samolotem, a później samochodem. Jednak warto pamiętać, że oferty wypożyczalni mogą różnić się między sobą różnić, co ma wpływ na ostateczną cenę wynajmu samochodu. O czym dokładnie należy pamiętać, zanim podpiszemy umowę najmu samochodu na lotnisku?

Co wpływa na koszt wypożyczenia samochodu na lotnisku?

Jak to zostało wspomniane we wstępie, każda z wypożyczalni samochodów ma swoją indywidualną ofertę. W niektórych punktach może ona być podobna do innych, ale zawsze należy dokładnie zapoznać się z regulaminem, szczególnie gdy zmieniamy wypożyczalnię, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Na stronach internetowych wypożyczalni np. carfree.pl zazwyczaj podane są podstawowe ceny za dany segment samochodów. I tutaj należy zwrócić uwagę, czy wypożyczalnia dolicza do tej kwoty jakieś dopłaty, a jeśli tak to za, co i w jakiej wysokości. Może to być np. koszt podstawienia samochodu w inne niż wskazane w regulaminie miejsce lub obsługę w godzinach wieczornych i nocnych. Więcej na ten temat można przeczytać w artykule Wypożyczenie samochodu w Gdańsku, jaki to koszt za dobę?

O czym pamiętać przy podpisywaniu umowy z wypożyczalnią?

Oprócz tego, że należy zapoznać się z cennikiem i regulaminem wypożyczalni, należy też dokładnie przeczytać przygotowaną dla nas umowę. Ważnym dokumentem jest też protokół odbioru samochodu. Również z tym dokumentem należy się dokładnie zapoznać, gdyż są w nim umieszczone wszelkie uwagi dotyczące stanu technicznego pojazdu. Przed podpisaniem go należy zapoznać się z faktycznym stanem pojazdu i czy został on dokładnie opisany w tym dokumencie. Przed podpisaniem umowy należy też poprosić pracownika o wyjaśnienie wszelkich pojawiających się wątpliwości. Jeżeli zostaną one rozwiane, można podpisać umowę i cieszyć się jazdą wynajętym samochodem.

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom