Wygraliśmy!

Wydarzenia

Wygraliśmy!

20.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy Mazowsza wybrali 17 projektów, które otrzymają granty w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci sklepów Tesco oddali ponad 4,6 mln głosów, wybierając najlepsze projekty spośród 410 zakwalifikowanych (zgłoszono ponad 700). Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł. Wśród nich – wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy.
Sieć Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom w drugiej edycji konkursu na realizację programów społecznych w całej Polsce przeznaczyli 750 tys. zł. Zwycięzców w głosowaniu wybrali klienci sieci.
OREW, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, w konkursie Tesco został wyróżniony już po raz drugi. W tegorocznym projekcie „Bardziej sprawni – niepełnosprawni” będą „promowali zdrowy styl życia, integrację i wsparcie rodzin niepełnosprawnych wychowanków; przeprowadzą ćwiczenia ruchowe dla dzieci, warsztaty psychologiczne dla rodziców, „Dzień aktywności” na wycieczce osób niepełnosprawnych i ich rodzin”. - Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały nasze działania podczas zmagań o wygranie grantu 5 tys. zł – mówi dyrektor OREW Iwona Paszkiewicz.
Na Mazowszu, oprócz wyszkowskiego projektu, zostaną zrealizowane także zgłoszone przez straż pożarną, fundacje organizujące zajęcia edukacyjne, sportowe, kulturalne i promujące zdrowy styl życia, głównie dla dzieci, w tym także chorych i niepełnosprawnych. Łącznie na terenie województwa klienci oddali 658.389 głosów.
Nim projekty zostaną zrealizowane, Tesco rozpocznie trzecią edycję swojego programu, tym razem przeznaczając środki (również po 5 tys. zł) na realizację 150 lokalnych inicjatyw. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 maja.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Nie mogę pobrać pensji!

Nie mogę pobrać pensji!

By poprawić jakość obsługi, eurobank przeprowadzał w ostatnich dniach remont swojej placówki w Wyszkowie. Nie zadowolił jednak wszystkich klientów. Wręcz przeciwnie, nasza czytelniczka nie przebiera w słowach: - Od 10 listopada nie mogę pobrać swojej pensji. Szlag mnie trafia, bo za co mam żyć?
zobacz więcej
Razem weselej (foto)

Razem weselej (foto)

… to hasło pikniku rodzinnego, na który 1 czerwca zaprosiła Szkoła Podstawowa nr 1 wraz z radą rodziców. Słoneczne popołudnie na terenie szkoły spędziło mnóstwo uczniów z rodzicami.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

LIST DO REDAKCJI: W Rybienku zamiast sosen palmy

Rybienko Leśne robi się coraz oryginalniejsze. Zamiast polskiej rozłożystej zielonej sosny pojawiły się tu bowiem palmy. Niektórzy właściciele posesji zapragnęli, nie ruszając się z miejsca, przenieść się w tropiki i ogołocili swoje sosny tak, że sterczą jak zapałki z kitką zieleni na czubku. O gustach się nie dyskutuje, ale o zdrowym rozsądku — tak! Tlenu, tak niezbędnego dla życia, dostarczają zielone szpilki, a nie goły najwyższy nawet pień drzewa. Ucięte zielone gałęzie już nie odrosną, sosna to nie wierzba. Szpilki sosny wydzielają tlen, olejki eteryczne, pochłaniają dwutlenek węgla i pyły (smog). Nauka wyraźnie o tym mówi. Nie bez znaczenia są też względy estetyczne. Padły piękne sosny, stare dęby i brzozy.
zobacz więcej
Kolejne wypadki na pasach!

Kolejne wypadki na pasach!

W ubiegłym tygodniu doszło do kolejnych wypadków na przejściach dla pieszych, na ul. Pułtuskiej i znów na I AWP. W obu przypadkach autami kierowały kobiety, również kobiety zostały potrącone.
zobacz więcej
mrówka maj 2017
Akademia Humanistyczna
mrówka maj 2017

Sonda

Czy jesteś za ograniczeniem kadencyjności wójtów i burmistrza?
56.70% (203 głosów)
43.30% (155 głosów)