Wygraliśmy!

Wydarzenia

Wygraliśmy!

20.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Mieszkańcy Mazowsza wybrali 17 projektów, które otrzymają granty w drugiej edycji programu „Decydujesz, pomagamy”. Klienci sklepów Tesco oddali ponad 4,6 mln głosów, wybierając najlepsze projekty spośród 410 zakwalifikowanych (zgłoszono ponad 700). Każdy z laureatów otrzyma 5.000 zł. Wśród nich – wyszkowski Ośrodek Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczy.
Sieć Tesco oraz Fundacja Tesco Dzieciom w drugiej edycji konkursu na realizację programów społecznych w całej Polsce przeznaczyli 750 tys. zł. Zwycięzców w głosowaniu wybrali klienci sieci.
OREW, prowadzony przez Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym, w konkursie Tesco został wyróżniony już po raz drugi. W tegorocznym projekcie „Bardziej sprawni – niepełnosprawni” będą „promowali zdrowy styl życia, integrację i wsparcie rodzin niepełnosprawnych wychowanków; przeprowadzą ćwiczenia ruchowe dla dzieci, warsztaty psychologiczne dla rodziców, „Dzień aktywności” na wycieczce osób niepełnosprawnych i ich rodzin”. - Dziękujemy wszystkim osobom, które wspierały nasze działania podczas zmagań o wygranie grantu 5 tys. zł – mówi dyrektor OREW Iwona Paszkiewicz.
Na Mazowszu, oprócz wyszkowskiego projektu, zostaną zrealizowane także zgłoszone przez straż pożarną, fundacje organizujące zajęcia edukacyjne, sportowe, kulturalne i promujące zdrowy styl życia, głównie dla dzieci, w tym także chorych i niepełnosprawnych. Łącznie na terenie województwa klienci oddali 658.389 głosów.
Nim projekty zostaną zrealizowane, Tesco rozpocznie trzecią edycję swojego programu, tym razem przeznaczając środki (również po 5 tys. zł) na realizację 150 lokalnych inicjatyw. Zgłoszenia będą przyjmowane od 15 maja.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Niech ta historia będzie przestrogą

Niech ta historia będzie przestrogą

Filmik, na którym kobieta ciągnie po chodniku psa na smyczy, wstrząsnął lokalną społecznością. Interweniowało Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami, będzie interweniowała policja. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że zachowanie właścicielki psa – nieprzyzwyczajonego do smyczy – było naganne. Okazuje się jednak, że kobieta bardzo dba o swoje zwierzaki, a te są do niej mocno przywiązane. – Większą krzywdę zrobilibyśmy im, zabierając je od tej pani – podkreślają wolontariuszki TOZ. 
zobacz więcej
Tragiczny wypadek na Sowińskiego

Tragiczny wypadek na Sowińskiego

Młody mieszkaniec Wyszkowa w ciężkim stanie trafił do szpitala po upadku z dość dużej wysokości. Do zdarzenia doszło w nocy z soboty na niedzielę.
zobacz więcej
Spokojnie, to tylko chwilowe (foto)

Spokojnie, to tylko chwilowe (foto)

Dziesiątki palików ustawionych wzdłuż parkowych alejek wzbudziło spore zainteresowanie i mnóstwo pytań. Czyżby gmina postanowiła park ogrodzić? Tak, ale tylko na czas wycinki, która powinna rozpocząć się lada dzień. Ponieważ zakres prac jest spory, teren należy ogrodzić i zabezpieczyć.
zobacz więcej
Pożegnanie Eugeniusza Rudnika (foto)

Pożegnanie Eugeniusza Rudnika (foto)

W czwartek 3 listopada 2016 r. na cmentarzu w Kamieńczyku został pochowany Eugeniusz Rudnik – pionier muzyki elektroakustycznej w Polsce, inżynier elektronik, reżyser dźwięku, współtwórca Studia Eksperymentalnego Polskiego Radia, jeden z najwybitniejszych twórców muzyki elektroakustycznej na świecie.
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star