Wychowywać ludzi odważnych (foto)

Wydarzenia

Wychowywać ludzi odważnych (foto)

17.01.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
- podczas noworocznego spotkania z nauczycielami apelował biskup Tadeusz Bronakowski.
 
Spotkanie, które odbyło się 13 stycznia, rozpoczęła, tradycyjnie już, Msza św. w kościele parafii św. Wojciecha. Biskup Tadeusz Bronakowski podziękował nauczycielom za codzienną pracę i pomoc uczniom: - Okazując miłość, przyprowadzacie waszych wychowanków do Chrystusa. Nie można wychowywać bez przyjaźni z Panem Bogiem. Odpowiedzialne wychowanie to wychowanie ludzi odważnych.
Druga część spotkania odbyła się w Szkole Podstawowej nr 1. Świąteczny klimat wprowadziły uczennice, prezentując pastorałki przygotowane na odbywający się kilka dni wcześniej Gminny Przegląd Kolęd i Pastorałek.
- Niech radość z narodzenia Pana trwa w nas przez cały rok - życzyła przewodnicząca rady miejskiej Elżbieta Piórkowska, również nauczycielka. - Życzę zdrowia, bo tego nie można kupić, ale życzę też… pieniędzy. Życzę nadziei, że wszystko, co przed nami, to dobro. Życzę też miłości, od ludzi i do ludzi.
- Istota Bożego narodzenia się nie zmienia: słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami - zauważył ksiądz biskup. Przypomniał fragment chętnie cytowanego listu papieża Franciszka o znaczeniu i wartości żłóbka: „Dlaczego żłóbek wzbudza tyle zadziwienia i nas wzrusza? Przede wszystkim dlatego, że ukazuje czułość Boga. On, Stwórca wszechświata, uniża się do naszej małości.”
Przypomniał, że w 2020 roku będziemy przeżywać 100. rocznicę urodzin Jana Pawła II i uroczystość beatyfikacji kardynała Stefana Wyszyńskiego - syna Ziemi Łomżyńskiej i wielkiego apostoła trzeźwości. To ważna gałąź nauk kardynała dla biskupa Bronakowskiego, który jest przewodniczącym Zespołu Konferencji Episkopatu Polski ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych. - Nie możemy pozwolić na rozpijanie narodu, młodego pokolenia - apelował do nauczycieli. - Życzę, byście w ciągu tego roku umieli pokazać młodzieży te dwie piękne sylwetki.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom