Wśród najlepszych nauczycieli na Mazowszu

Wydarzenia

Wśród najlepszych nauczycieli na Mazowszu

20.09.2020
autor:
Elżbieta Stańczyk - nauczycielka chemii w wyszkowskim I Liceum Ogólnokształcącym znalazła się w gronie organizowanego przez samorząd Mazowsza konkursu na „Opiekuna Stypendysty”.
 
Spośród nauczycieli, którzy w ubiegłym roku szkolnym opiekowali się stypendystami marszałka, wybrano 36 najlepszych. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Adama Struzika w czwartek 17 września.
– Na Mazowszu mamy wspaniałych pedagogów, dla których praca z uczniem jest swego rodzaju misją. To ludzie z pasją i ogromną wiedzą, którzy potrafią w młodych ludziach wzbudzić chęć do nauki i poszukiwania wiedzy. Są zaangażowani, wyrozumiali, ambitni i opiekuńczy, a swojej pracy często poświęcają prywatny czas. Obserwując naszych stypendystów, musze przyznać, że ich oddanie młodym ludziom przynosi znakomite rezultaty - nauczycieli chwalił marszałek Struzik.
O tytuł najlepszego opiekuna rywalizowało 108 kandydatów z całego Mazowsza. Spośród nich komisja konkursowa wyłoniła 36 laureatów, którzy opiekowali się stypendystami uczącymi się w szkołach podstawowych, gimnazjalnych oraz ogólnokształcących, a także pracowali z młodzieżą w szkołach zawodowych. Każdy z wyróżnionych pedagogów otrzymał nagrodę finansową w wysokości 3 tys. zł.
W rejonie ostrołęckim wyróżniono czworo opiekunów stypendystów. W tym zaszczytnym gronie znalazła się Elżbieta Stańczyk, nauczycielka chemii w I Liceum Ogólnokształcące im. C.K. Norwida w Wyszkowie.
Wielka Polska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

Jesteście spółdzielnią, która wyróżnia się w kraju (foto)

„Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców w Wyszkowie notuje wzrost obrotów we wszystkich rodzajach działalności, dzięki czemu m.in. ma środki na modernizację placówek. 4,5 tys. ich klientów korzysta z kart lojalnościowych. W przyszłym roku sieć obchodzić będzie 60-lecie istnienia.
zobacz więcej
Niebezpiecznie i bez standardów

Niebezpiecznie i bez standardów

– Droga nie spełnia wymogów żadnej drogi, nie tylko powiatowej, jest niebezpieczna, za wąska – o powiatówce w Kamieńczyku mówił jego sołtys Marek Curuł. – Obiecywano mieszkańcom, że będzie poszerzona kruszywem, mieszkańcy pytają, kiedy?
zobacz więcej
Biznesowe śniadania networkingowe – co to takiego?

Biznesowe śniadania networkingowe – co to takiego?

Networking definiowany jest jako „proces budowania i podtrzymywania relacji”. Może dotyczyć relacji osobistych, jednak w ostatnich latach odgrywa coraz większą rolę w budowaniu relacji biznesowych. Nie dzieje się to bez przyczyny. Globalny świat, w którym żyjemy, z jednej strony stwarza coraz więcej możliwości dla rozwoju przedsiębiorstw, z drugiej jednak cechuje się coraz większą zmiennością, złożonością i nieprzewidywalnością. Budowanie i utrzymywanie stabilnego biznesu w takim otoczeniu jest niezwykle trudne. Wielu przedsiębiorców boleśnie się  o tym przekonało, stojąc w obliczu kryzysu wywołanego pandemią. Dla wielu z nich wartością nie do przeceniania, okazały się wówczas osobiste relacje z klientami i partnerami biznesowymi, dzięki którym udało się przetrwać najtrudniejsze chwile i poradzić sobie z kryzysem. 
zobacz więcej
COVID-19: W powiecie przybyło zakażonych

COVID-19: W powiecie przybyło zakażonych

Od początku epidemii koronawirusem zaraziło się 85 mieszkańców naszego powiatu. O dwóch przypadkach sanepid poinformował w poniedziałek 28 września.
zobacz więcej