Właściwy sens Bożego Narodzenia (foto)

Wydarzenia

Właściwy sens Bożego Narodzenia (foto)

15.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Na wyjątkowe wydarzenie w czwartkowy wieczór wyszkowian zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej nr 4. 14 grudnia na szkolnym dziedzińcu odbyły się Jasełka Plenerowe.
To duże wyzwanie organizacyjne i ogromne zaangażowanie było widać, co z pewnością doceniła licznie zgromadzona publiczność. - Witamy serdecznie wszystkich, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i są tu z nami w ten magiczny wieczór. Wieczór, który ma nas wprowadzić we właściwy sens i wymiar Bożego Narodzenia. Ma nas oderwać od codziennej bieganiny za przyziemnymi troskami i zwrócić nasze myśli ku żłóbkowi, który jest źródłem wiary, nadziei i miłości – przywitała dyrektor szkoły Ewa Runo.
Uczniowie odtworzyli to, co wydarzyło się tuż przed narodzeniem Jezusa i cuda dziejące się, gdy był już na świecie. Pięknym uzupełnieniem były świąteczne utwory, które śpiewały pierwszaki oraz chór uczniowsko – nauczycielsko – rodzicielski, a zagrali członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków.
Przy stajence nie mogło zabraknąć zwierząt, ich zagrodę otaczały zachwycone dzieci i młodzież. Wytrwałość widzów, których nie zniechęcił deszcz, została nagrodzona wigilijnymi potrawami, a nawet drobnymi upominkami.
Ewa Runo podziękowała wszystkim, którzy współtworzyli to wyjątkowe wydarzenie: uczniom, nauczycielom i rodzicom, a także sponsorom. – Życzę, byśmy wszyscy spędzili ten świąteczny czas w cieple rodzinnego ogniska – życzyła zgromadzonym w imieniu całej społeczności szkolnej, zapraszając jednocześnie do dzielenia się opłatkiem. – Niech Dzieciątko Jezus przyniesie każdemu z nas nadzieję i wprowadzi we wspaniały przyszły rok.
PBS Wyszków - wygodny kredyt - RRSO
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zmiana warty w Skuszewie i Gulczewie (foto)

Zmiana warty w Skuszewie i Gulczewie (foto)

Mirosław Augustynik jest nowym sołtysem Skuszewa. Po 20 latach z kandydowania zrezygnował Wojciech Rojek. Mieszkańcy podziękowali mu kwiatami, brawami i statuetką Sołtys 20-lecia, którą odbierał wyraźnie wzruszony.
W weekend nowego sołtysa wybrali również mieszkańcy Gulczewa.
zobacz więcej
Chcieli zobaczyć papieża (foto)

Chcieli zobaczyć papieża (foto)

Podczas Światowych Dni Młodzieży w Krakowie 72-osobowa grupą młodych wyszkowian opiekowali się ks. Szymon z parafii św. Rodziny, ks. Łukasz z parafii św. Wojciecha i ks. Karol z „Idziego”. Pojechali dwoma autokarami, zostali serdecznie przyjęci przez rodziny w podkrakowskich miejscowościach. Rozmawiamy z trojgiem uczestników Światowych Dni Młodzieży: gimnazjalistą Kajetanem Deptą, licealistką Magdą Osik i studentką Patrycją Grzyb.
zobacz więcej
Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

Ogólnopolska Parada Seniorów „Dojrzali Wspaniali”

Fundacja „Zaczyn”, z którą współpracuje Rada Seniorów Gminy Wyszków, zaprasza do Warszawy 2 września na IV edycję Ogólnopolskiej Parady Seniorów „Dojrzali Wspaniali” – czyli wielkie święto całej społeczności seniorów i ich rodzin. Gmina Wyszków zapewnia bezpłatny transport, zapisy do 22 sierpnia.
zobacz więcej
Nowe rondo… już nie malowane

Nowe rondo… już nie malowane

Zgodnie z zapowiedziami, 1 września dla ruchu otwarte zostało nowe rondo na skrzyżowaniu ulic Kościuszki, Sowińskiego i 3 Maja. To znacznie usprawniło komunikację w mieście, wraz z początkiem roku szkolnego i tak mocno zakorkowanym.
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Zitcom
Zitcom