Właściwy sens Bożego Narodzenia (foto)

Wydarzenia

Właściwy sens Bożego Narodzenia (foto)

15.12.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Na wyjątkowe wydarzenie w czwartkowy wieczór wyszkowian zaprosiła społeczność Szkoły Podstawowej nr 4. 14 grudnia na szkolnym dziedzińcu odbyły się Jasełka Plenerowe.
To duże wyzwanie organizacyjne i ogromne zaangażowanie było widać, co z pewnością doceniła licznie zgromadzona publiczność. - Witamy serdecznie wszystkich, którzy odpowiedzieli na nasze zaproszenie i są tu z nami w ten magiczny wieczór. Wieczór, który ma nas wprowadzić we właściwy sens i wymiar Bożego Narodzenia. Ma nas oderwać od codziennej bieganiny za przyziemnymi troskami i zwrócić nasze myśli ku żłóbkowi, który jest źródłem wiary, nadziei i miłości – przywitała dyrektor szkoły Ewa Runo.
Uczniowie odtworzyli to, co wydarzyło się tuż przed narodzeniem Jezusa i cuda dziejące się, gdy był już na świecie. Pięknym uzupełnieniem były świąteczne utwory, które śpiewały pierwszaki oraz chór uczniowsko – nauczycielsko – rodzicielski, a zagrali członkowie Młodzieżowej Orkiestry Dętej OSP Wyszków.
Przy stajence nie mogło zabraknąć zwierząt, ich zagrodę otaczały zachwycone dzieci i młodzież. Wytrwałość widzów, których nie zniechęcił deszcz, została nagrodzona wigilijnymi potrawami, a nawet drobnymi upominkami.
Ewa Runo podziękowała wszystkim, którzy współtworzyli to wyjątkowe wydarzenie: uczniom, nauczycielom i rodzicom, a także sponsorom. – Życzę, byśmy wszyscy spędzili ten świąteczny czas w cieple rodzinnego ogniska – życzyła zgromadzonym w imieniu całej społeczności szkolnej, zapraszając jednocześnie do dzielenia się opłatkiem. – Niech Dzieciątko Jezus przyniesie każdemu z nas nadzieję i wprowadzi we wspaniały przyszły rok.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom