Włamanie w biały dzień

Wydarzenia

Włamanie w biały dzień

19.11.2020
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.)
Sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze stracili mieszkańcy gminy Somianka, których dom okradziono w środę 18 listopada.
 
Do włamania doszło w środku dnia, podczas nieobecności domowników. Włamywacze weszli do środka po przewierceniu ramy okiennej - przy wykorzystaniu cienkiego narzędzia otworzyli okno. Ukradli sprzęt elektroniczny, biżuterię oraz pieniądze.
- Wielu złodziei działa w środku dnia. Włamywacz, zanim zdecyduje się dokonać włamania, zdobywa informacje o wyposażeniu mieszkania, zabezpieczeniach, w jakie wyposażone jest mieszkanie, czy dom - mówi rzecznik wyszkowskiej policji kom. Damian Wroczyński. - Ponadto przestępcy często obserwują zachowanie lokatorów i ustalają ich codzienne zwyczaje. Sprawdzają, jaka jest liczba lokatorów, czy są oni w domu, o której godzinie wracają np. z pracy, o której chodzą spać oraz w których pomieszczeniach śpią. Włamywacze często sprawdzają naszą czujność poprzez wykonywanie głuchych telefonów, dzwonków domofonem.
Inną metodą są tzw. kradzieże i włamania na śpiocha – sprawca działa, gdy domownicy w nocy są obecni, ale śpią. Sprawcy dostają się do domów najczęściej po wyważeniu lub nawierceniu okien lub drzwi balkonowych. Włamywacze z reguły działają między godz. 2 a 5 w nocy - w porze najmocniejszego snu mieszkańców.
Złodzieje wykorzystują również czas, gdy właściciel domu wyjdzie do przydomowego ogródka, zajmie się porządkowaniem posesji. Niestety, nie wszyscy mają świadomość, że pozostawienie otwartych drzwi wejściowych do domu, nawet na krótko, może spowodować straty. Sprawcy wchodzą do środka i niezauważeni kradną to, co znajduje się najbliżej drzwi.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość