Wkrótce konkurs na dyrektora szpitala

Wydarzenia

Wkrótce konkurs na dyrektora szpitala

01.08.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Rada Powiatu powołała 6-osobową komisję konkursową do przeprowadzenia konkursu na stanowisko dyrektora Samodzielnego Zespołu Zakładów Opieki Zdrowotnej w Wyszkowie. To konsekwencja podjętej w czerwcu br. przez zarząd powiatu uchwały w sprawie rozwiązania umowy o pracę z dyrektor SPZZOZ Cecylią Domżałą. Na mocy porozumienia stron z dniem 26 września 2019 r. przechodzi ona na emeryturę.
 
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z 2012 r. w skład komisji konkursowej wchodzą: od trzech do sześciu przedstawicieli podmiotu tworzącego (czyli Rady Powiatu w Wyszkowie) posiadających wykształcenie wyższe, w tym przynajmniej jeden lekarz, oraz przedstawiciel rady społecznej (RS)podmiotu leczniczego. Podmiot tworzący wskazuje także spośród przedstawicieli przewodniczącego komisji.
Starosta Jerzy Żukowski w imieniu zarządu powiatu zaproponował, żeby komisja składała się z 6 osób, w tym jest przedstawiciel RS – Waldemar Sobczak. Rada powinna wskazać jeszcze 5 osób.
- Myślę, że powoływanie komisji sześcioosobowej może doprowadzić do paraliżu  - zauważył radny Bogdan Pagowski. – Może być głosowanie 3:3 i nigdy tego dyrektora nie wybierzemy. Proponuję 6 osób plus członek rady społecznej. 
Wicestarosta Leszek Marszał tłumaczył, że zgodnie z wzorcowym regulaminem mogą być 3 głosowania. Dopiero za trzecim razem, jak nie będzie bezwzględnej większości, to konkurs jest nierozstrzygnięty. W głosowaniu przepadł wniosek Bogdana Pągowskiego (5:13). Odwrotnym stosunkiem głosów przeszedł wniosek starosty, czyli komisja będzie 6-osobowa.
Starosta w skład komisji konkursowej zaproponował radne powiatowe: Ewę Bartosiewicz (przewodnicząca), Marzenę Dyl, Katarzynę Wysocką (również lekarz) i Agnieszkę Ołdak oraz lekarza Waldemara Chełstowskiego. Przedstawicielem Rady Społecznej SPZZOZ jest Waldemar Sobczak.
- Spełniamy wymogi: mamy dwóch lekarzy, wszystkie osoby mają wykształcenie wyższe – zakończył starosta.
Za tym składem komisji zagłosowało 13 radnych, 5 było przeciw.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Quad/Graphics nagradza wyszkowskie talenty (foto)

Pojazd terenowy umożliwiający inspekcję obszarów niebezpiecznych dla człowieka zbudowali uczniowie Gimnazjum nr 2. Ich projekt wygrał zorganizowany przez Quad/Graphics w Wyszkowie konkurs „Rozwiń wiedzę projektowo”. Finał odbył się w siedzibie firmy w czwartek 22 czerwca.
zobacz więcej
Samochód przewrócił się na bok (foto)

Samochód przewrócił się na bok (foto)

Dwie osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło w sobotę 28 lipca w Dalekiem, w gminie Długosiodło. Godzinę wcześniej służby borykały się z kłopotliwą kolizją na drodze krajowej w Knurowcu.
zobacz więcej
LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

LIST DO REDAKCJI: Gimnazja do likwidacji?

Zgodnie z zapowiedziami MEN, 1 września 2017 roku gimnazja zostaną zlikwidowane. W  ich miejsce (oraz dotychczasowych 6 - klasowych podstawówek), zostaną wprowadzone 8-klasowe szkoły podstawowe. Zapowiadana likwidacja gimnazjów jest przedmiotem ostrej krytyki wielu środowisk zawodowych i społecznych. W moim przekonaniu, gimnazja przeszły długą drogę rozwoju i dobrze zdają egzamin ze swej działalności edukacyjnej. Ich zlikwidowanie – i zastąpienie wydłużoną, 8-letnią szkołą podstawą - odbędzie się ze szkodą dla młodego pokolenia i polskiej edukacji. Poniżej postaram się uzasadnić moje stanowisko, odnosząc się do tez, które w zamyśle autorów zmian mają poprawić jakość kształcenia w Polsce.
zobacz więcej
Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Na Polach Nadziei zebrano ponad 22 tys. zł

Dokładnie 22.026, 55 zł zebrali wolontariusze podczas akcji Pola Nadziei, organizowanej w Wyszkowie już po raz ósmy. Środki zostaną przekazane na działalność Hospicjum Domowego Caritas, którego siedziba mieści się w kościele pw. św. Wojciecha.
zobacz więcej
Zitcom