Wigilia strażaków: są wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc

Wydarzenia

Wigilia strażaków: są wszędzie tam, gdzie trzeba nieść pomoc

15.12.2018
autor: Elżbieta Szczuka
Strażacy zawodowi i strażacy-ochotnicy z powiatu wyszkowskiego oraz ich goście zgromadzili się 14 grudnia w Komendzie Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej na spotkaniu opłatkowym. Przy świątecznej choince i pięknie zastawionym stole przełamali się opłatkiem i złożyli sobie wiele serdecznych życzeń.
Zgromadzonych przy wigilijnym stole powitał komendant powiatowy PSP Marek Krzyżański. Złożył wszystkim życzenia ciepłych, radosnych, wesołych świąt Bożego Narodzenia. 
- To moje pierwsze wystąpienie w tak zaszczytnym gronie – starosta Jerzy Żukowski zwrócił się do ks. dziekana, wójtów gmin powiatu wyszkowskiego, strażaków. – Nie wyobrażałem sobie, żeby tu dzisiaj do was nie przyjść, bo bez waszej służby, waszej pracy państwo nie jest dziś w stanie funkcjonować. Jesteście dziś wszędzie tam, gdzie trzeba być.
Złożył strażakom najserdeczniejsze życzenia. Życzenia radosnych świąt złożyła również Joanna Bala, radna sejmiku mazowieckiego.
Spokojnej służby i radości z wypełniania obowiązków życzył strażakom ks. Zdzisław Golan, kapelan strażaków z powiatu wyszkowskiego. Podziękował im za niesienie pomocy tym, którzy są w potrzebie i za gotowość jej niesienia.
Żeby wejść w atmosferę świąt Bożego Narodzenia, wszyscy zaśpiewali kolędę „Wśród nocnej ciszy”. Ks. kapelan pobłogosławił zebranych, opłatki, uroczysty posiłek. Następnie strażacy i ich goście podzielili się opłatkiem, a potem ze smakiem kosztowali wigilijne potrawy.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku