Wigilia Miejska: Byśmy tworzyli jedną rodzinę (foto)

Wydarzenia

Wigilia Miejska: Byśmy tworzyli jedną rodzinę (foto)

18.12.2017
autor: Elżbieta Borzymek, fot. Elżbieta Borzymek, Maciej Kowalski
Nawet nie znający się wyszkowianie mają możliwość złożenia sobie świątecznych życzeń. Na plenerową wigilię miejską przy fontannie przy ul. Sowińskiego już od 9 lat zapraszają Stowarzyszenie Przyjaciół Wyszkowa i Gmina Wyszków. W tym roku tradycyjne już spotkanie odbyło się w niedzielę 17 grudnia.  
9-letnią historię wigilijnych spotkań mieszkańców przypomniał naczelnik wydziału promocji urzędu miejskiego Leszek Marszał. – Święta Bożego Narodzenia to święta rodziny, życzliwości i radości. Wtedy najbardziej chcemy dzielić się z innymi miłością, przyjaźnią i ciepłem. I dzisiaj zatrzymajmy się na chwilę w pędzie codziennych spraw przy wyszkowskiej choince, która przystrojona była w piątek przez wyszkowskich przedszkolaków. Uściśnijmy sobie  rękę, powiedzmy najszczersze życzenia oraz podzielmy się opłatkiem – mówił, witając obecnych. Zaprosił do wspólnego śpiewania kolęd. W tym czasie wolontariusze roznosili śpiewniki z tekstami. Kolędy śpiewały: Paulina, Julia, Agnieszka, Andżelika i Sandra z klasy II LOS ZS nr 1, a potem uczennice CEZiU Kopernik. Z jasełkami i żywymi zwierzętami przybyli wychowankowie MONAR. 
Burmistrz Grzegorz Nowosielski w swoim wystąpieniu zdradził, że dla niego szczególne znaczenie mają dwa spotkanie wigilijne – to w gronie własnej rodziny oraz mieszkańców Wyszkowa. – Bo tu też się zbieramy w wielkiej samorządowej rodzinie – mówił – Dziękuję za wsparcie, za słowa krytyki, które też są potrzebne i budujące – zwrócił się do zebranych. Życzył im świąt rodzinnych, spokojnych, ale radosnych.  – A w nadchodzącym roku – dodał – tego, żebyśmy potrafili cieszyć się z tego wszystkiego, co mamy, żebyśmy potrafili to docenić, ale też umieli walczyć o realizację swoich marzeń.
- Żebyście chcieli spotykać się ze sobą – życzył, także tym, którzy pozostali w domach, wicestarosta Adam Mróz, również w imieniu Stowarzyszenia Przyjaciół Wyszkowa i prezesa Marka Siekierskiego. – Żebyście, państwo, przy wigilijnym stole odrzucili na bok wszystkie problemy, które was trapią. W nowym roku życzył samych sukcesów. Zaprosił za rok na 10. jubileuszową wigilię.
- Jezus przyszedł na świat jako dziecię niewinne, taka kruszyna – zauważył proboszcz parafii św. Wojciecha ks. Roman Karaś. – Tą kruszyna także jest chleb, którym za chwilę będziemy się łamać, ten opłatek, który w czasie Mszy św. staje się ciałem Chrystusa, który przyjmujemy. Uczmy się od Chrystusa miłości, dobroci, życzliwości, żebyśmy byli wszyscy dla siebie dobrzy jak chleb w tej naszej społeczności, jaką jest nasze miasto. Byśmy tworzyli jedną rodzinę, która się zawsze kocha, miłuje, przebacza – życzył, błogosławiąc opłatek, który wolontariusze rozdali wszystkim obecnym, by mogli nawzajem złożyć sobie życzenia.  
Zmarznięci mogli ogrzać się przy koksownikach, wszyscy – skosztować potraw wigilijnych.
Sponsorzy wieczerzy wigilijnej podczas Wigilii Miejskiej:
Gmina Wyszków, firma „Mleks” Jerzy Księżak, Restauracja „Baśniowa”, Bar Popularny Marek Rogulski, Restauracja „Gościniec pod Jesionem”, Bank Spółdzielczy w Wyszkowie
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku

Sonda

Kto, Twoim zdaniem, wygrał debatę kandydatów na burmistrza?
(Materiały z debaty na naszej stronie www i naszym kanale YT)
22.16% (195 głosów)
28.98% (255 głosów)
7.05% (62 głosów)
7.39% (65 głosów)
34.43% (303 głosów)
manhattan
manhattan