Wielkie wsparcie dla rodziny (foto)

Wydarzenia

Wielkie wsparcie dla rodziny (foto)

20.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
19 marca 2017 roku dla najmłodszej wyszkowskiej parafii już na zawsze pozostanie datą niezwykle ważną – podniesienia kościoła do rangi Sanktuarium Świętej Rodziny.
Uroczystości przewodniczyli biskupi diecezjalny Janusz Stepnowski i pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Dekret ustanawiający z dniem 19 marca Sanktuarium św. Rodziny, który odczytał kanclerz kurii ks. Artur Szurawski, wspomina o wielu małżeństwach, które szukają tu pomocy i wzorców do naśladowania, o przybywających, by modlić się w intencji małżeństw przeżywających kryzysy. – Wierzą i wyczuwają wielkie wsparcie w tej świątyni – brzmi konkluzja.
Kustoszem sanktuarium został proboszcz parafii ks. Kazimierz Wądołowski. - Wielki to dla nas zaszczyt, a jeszcze większe zobowiązanie – przyznał. - Nasza parafia od początku związana była z kultem św. Rodziny. Dziękujemy Bogu za dar naszego sanktuarium.
W kazaniu biskup Stepnowski nawiązał do niedzielnej Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Samarytanką, „która odkrywa, że Chrystus jest wodą życia”. - Studnia to także spotkanie z drugim człowiekiem, miejsce spotkań kobiety i mężczyzny – zauważył ks. biskup, przypominając historię Izaaka i Rebeki, Racheli i Jakuba, Mojżesza i Sefory. - To takie miejsce pierwszej randki ludzi Starego Testamentu – dodał.
- Wasze sanktuarium to także taka studnia. Musicie tu przychodzić, gdy pojawią się problemy. To sanktuarium ma umacniać jedność małżonków, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy małżonkowie zapominają, że Jezus jest wodą życia. Do Niego trzeba się zwracać, by umacniał nasze rodziny. Trzeba mieć głęboką wiarę, że małżeństwo jest rzeczywiście sakramentem. Zapewne w wielu waszych rodzinach są problemy małżeńskie, widzicie, jak małżeństwa waszych bliskich rozpadają się. Z drugiej strony wy, szczęśliwe małżeństwa, możecie dać świadectwo swojego życia, wierności aż do końca – mówił ksiądz biskup. - Niejednokrotnie zastanawiamy się, jaki element w małżeństwie jest najważniejszy? Częsta odpowiedź to miłość. Ja jednak myślę, że wierność. To ona czyni małżeństwa mocnymi. „Jestem z tobą w doli i niedoli, do końca twoich dni.” Jeśli jesteście sobie wierni, to znaczy że Bóg jest między wami.
- Mam nadzieję, że pojawią się grupy, które będą modlić się o jedność małżeństw. Ale sanktuarium jest nie tylko po, żeby się modlić, ale też uzyskać poradę prawną, psychologiczną. Sanktuarium dla samego tytułu nie ma żadnego sensu. Niech służy wam i tym, którzy tu przybywają – życzył.
Na czele długiej procesji darów szła najstarsza parafianka, stulatka Zofia Świderek ze swoją wielopokoleniową rodziną. Uroczystym momentem było również zawierzenie wszystkich rodzin w parafii i diecezji, czego ksiądz proboszcz dokonał wraz z rodziną Stankiewiczów.
Ks. proboszcz podziękował zarówno za tę uroczystość, jak i minione 16 lat, kiedy parafia coraz silniej odczuwała orędownictwo św. Rodziny. – Przede wszystkim dziękuję wam, drodzy parafianie za to, że jesteście, że wspólnie przeżywamy te wydarzenia.
W uroczystości, oprócz licznie zgromadzonych parafian, wzięli udział m.in. senator Robert Mamątow, starosta Bogdan Pągowski i radni powiatu, burmistrz Grzegorz Nowosielski i radni miejscy, przedstawiciele lokalnych instytucji, kurii, wielu kapłanów z całej diecezji, poczty sztandarowe gminy Wyszków i szkół.
Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wyprawka szkolna

Wyprawka szkolna

Do dyrektorów szkół można składać wnioski o dofinansowanie zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych w ramach rządowego programu pomocy uczniom w 2016 r. „Wyprawka szkolna”. Z dofinansowania mogą skorzystać uczniowie klas VI szkoły podstawowej, III gimnazjum i  szkół ponadgimnazjalnych.
zobacz więcej
Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Chodzi o pracę, ale najważniejsze jest dziecko (foto)

Samodzielna szkoła podstawowa lub połączenie z inną podstawówką – to dwa warianty, jakie gmina po reformie oświatowej przewiduje dla obecnego Gimnazjum nr 2. O przyszłości szkoły zastępczyni burmistrza Aneta Kowalewska rozmawiała w poniedziałek 19 września z zaniepokojonymi nauczycielami. – Nie twórzmy atmosfery konfliktu, jesteśmy po tej samej stronie – apelowała.
- Na żadną wojenkę z nikim nie idziemy – zapewniali nauczyciele.
zobacz więcej
Policja podsumowała miniony rok

Policja podsumowała miniony rok

1,3 tys. interwencji domowych, 446 osób na tzw. dołku, 89 wypadków drogowych, 10 ofiar śmiertelnych, ponad 200 pijanych kierowców, 8,3 tys. mandatów – to tylko niektóre dane z podsumowania 2016 r. dokonanego przez wyszkowską policję. W rocznej odprawie wzięli udział m.in. zastępca mazowieckiego komendanta policji insp. Marek Świszcz, kierownictwo wyszkowskiej komendy, przedstawiciele samorządu i prokuratury.
zobacz więcej
Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

Debata na temat przyszłości Gimnazjum nr 2

Nauczyciele Gimnazjum nr 2 zapraszają na debatę na temat przekształcenia gimnazjum w Szkołę Podstawową nr 4. Spotkanie odbędzie się w piątek 20 stycznia o godz. 18 w szkole.
zobacz więcej
censor jpk
Levert
Levert
fotobudka star
manhattan