Wielkie wsparcie dla rodziny (foto)

Wydarzenia

Wielkie wsparcie dla rodziny (foto)

20.03.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
19 marca 2017 roku dla najmłodszej wyszkowskiej parafii już na zawsze pozostanie datą niezwykle ważną – podniesienia kościoła do rangi Sanktuarium Świętej Rodziny.
Uroczystości przewodniczyli biskupi diecezjalny Janusz Stepnowski i pomocniczy Tadeusz Bronakowski. Dekret ustanawiający z dniem 19 marca Sanktuarium św. Rodziny, który odczytał kanclerz kurii ks. Artur Szurawski, wspomina o wielu małżeństwach, które szukają tu pomocy i wzorców do naśladowania, o przybywających, by modlić się w intencji małżeństw przeżywających kryzysy. – Wierzą i wyczuwają wielkie wsparcie w tej świątyni – brzmi konkluzja.
Kustoszem sanktuarium został proboszcz parafii ks. Kazimierz Wądołowski. - Wielki to dla nas zaszczyt, a jeszcze większe zobowiązanie – przyznał. - Nasza parafia od początku związana była z kultem św. Rodziny. Dziękujemy Bogu za dar naszego sanktuarium.
W kazaniu biskup Stepnowski nawiązał do niedzielnej Ewangelii o spotkaniu Jezusa z Samarytanką, „która odkrywa, że Chrystus jest wodą życia”. - Studnia to także spotkanie z drugim człowiekiem, miejsce spotkań kobiety i mężczyzny – zauważył ks. biskup, przypominając historię Izaaka i Rebeki, Racheli i Jakuba, Mojżesza i Sefory. - To takie miejsce pierwszej randki ludzi Starego Testamentu – dodał.
- Wasze sanktuarium to także taka studnia. Musicie tu przychodzić, gdy pojawią się problemy. To sanktuarium ma umacniać jedność małżonków, zwłaszcza w dzisiejszym świecie, kiedy małżonkowie zapominają, że Jezus jest wodą życia. Do Niego trzeba się zwracać, by umacniał nasze rodziny. Trzeba mieć głęboką wiarę, że małżeństwo jest rzeczywiście sakramentem. Zapewne w wielu waszych rodzinach są problemy małżeńskie, widzicie, jak małżeństwa waszych bliskich rozpadają się. Z drugiej strony wy, szczęśliwe małżeństwa, możecie dać świadectwo swojego życia, wierności aż do końca – mówił ksiądz biskup. - Niejednokrotnie zastanawiamy się, jaki element w małżeństwie jest najważniejszy? Częsta odpowiedź to miłość. Ja jednak myślę, że wierność. To ona czyni małżeństwa mocnymi. „Jestem z tobą w doli i niedoli, do końca twoich dni.” Jeśli jesteście sobie wierni, to znaczy że Bóg jest między wami.
- Mam nadzieję, że pojawią się grupy, które będą modlić się o jedność małżeństw. Ale sanktuarium jest nie tylko po, żeby się modlić, ale też uzyskać poradę prawną, psychologiczną. Sanktuarium dla samego tytułu nie ma żadnego sensu. Niech służy wam i tym, którzy tu przybywają – życzył.
Na czele długiej procesji darów szła najstarsza parafianka, stulatka Zofia Świderek ze swoją wielopokoleniową rodziną. Uroczystym momentem było również zawierzenie wszystkich rodzin w parafii i diecezji, czego ksiądz proboszcz dokonał wraz z rodziną Stankiewiczów.
Ks. proboszcz podziękował zarówno za tę uroczystość, jak i minione 16 lat, kiedy parafia coraz silniej odczuwała orędownictwo św. Rodziny. – Przede wszystkim dziękuję wam, drodzy parafianie za to, że jesteście, że wspólnie przeżywamy te wydarzenia.
W uroczystości, oprócz licznie zgromadzonych parafian, wzięli udział m.in. senator Robert Mamątow, starosta Bogdan Pągowski i radni powiatu, burmistrz Grzegorz Nowosielski i radni miejscy, przedstawiciele lokalnych instytucji, kurii, wielu kapłanów z całej diecezji, poczty sztandarowe gminy Wyszków i szkół.
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bezcenne bezpieczeństwo, zdrowie i życie (foto)

Bezcenne bezpieczeństwo, zdrowie i życie (foto)

Uczniowie podstawówek w Olszance i Leszczydole Starym oraz Gimnazjów nr 3 i nr 1 byli najlepsi na gminnym etapie Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym, który odbył się 25 kwietnia w Szkole Podstawowej nr 1.
zobacz więcej
Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Skazany za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego

Wyrokiem 3,5 roku pozbawienia wolności zakończył się trwający prawie półtora roku proces 24-letniego Sebastiana G., skazanego za nieumyślne spowodowanie śmierci Roberta Czajkowskiego. Rodzinie zmarłego mężczyzna ma też zapłacić zadośćuczynienie za wyrządzoną krzywdę i zwrócić koszty postępowania, w sumie 40 tys. zł. – Jakikolwiek wyrok nie zwróci życia Robertowi – komentuje rodzina państwa Czajkowskich. Ale nie ukrywają, że od tego, który zapadł w piątek 10 czerwca, zamierzają się odwołać.
zobacz więcej
Jutro Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz

Jutro Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz

Jutro w hali WOSiR Targi Budowlane i Wyposażenia Wnętrz. Wystawy czekają w godz. 10 – 17. Kierowcom gmina przypomina, że parkować można nie tylko przed halą, ale także sąsiednimi ośrodkami, szkołą i pływalnią.
zobacz więcej
Poprawiać oświatę, ale nie „z buta”

Poprawiać oświatę, ale nie „z buta”

- Miałem mówić o blaskach i cieniach, ale ja blasków raczej tu nie widzę – 1 grudnia podczas spotkania poświęconego edukacji przyznał Dominik Linowski. - Ekspert z zakresu badań nad oświatą, wykładowca akademicki, szkoleniowiec – tak przedstawił go Karol Pękul. Pan Dominik jest też sekretarzem Nowoczesnej ds. edukacji. 
zobacz więcej
Levert
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Pobierz najnowszą gaztkę promocyjną Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan