Wielkanoc w Wyszkowie (foto)

Wydarzenia

Wielkanoc w Wyszkowie (foto)

17.04.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Świętowanie Zmartwychwstania Pańskiego wyszkowianie rozpoczęli mszą Wigilii Paschalnej, w sobotę po zapadnięciu zmroku. Jak zwykle przed kościołami zapłonęły ogniska. 
Po poświęceniu ognia wierni zapalili świece od płomienia paschału, zabrzmiało wielkanocne orędzie: „Weselcie się już zastępy Aniołów w niebie: weselcie się, słudzy Boga. Niechaj zabrzmią dzwony głoszące zbawienie, gdy Król tak wielki odnosi zwycięstwo!” Po przypomnieniu czytań biblijnych, przeplatanych psalmami, znów zabrzmiały kościelne dzwony i zagrały organy. Uroczystość Wigilii Paschalnej dopełniło błogosławieństwo wody, odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i liturgia Eucharystyczna. W niedzielę rano wyszkowianie przeszli wokół kościołów w procesjach rezurekcyjnych z Najświętszym Sakramentem, głosząc zmartwychwstanie Chrystusa, triumf życia nad śmiercią.
Sobotnie i niedzielne uroczystości miały nie tylko pomóc w jak najgłębszym przeżyciu pamiątki Zmartwychwstania Jezusa, ale też skłonić do zastanowienia się nad własnym życiem. Jak zwykle też Groby Pańskie niosły indywidualne przesłania, np. w kościele św. Wojciecha były nim słowa św. brata Alberta (2017 jest jego rokiem): „Powinno się być dobrym jak chleb. Powinno się być jak chleb, który dla wszystkich leży na stole, z którego każdy może kęs dla siebie ukroić i nakarmić się, jeśli jest głodny”.
- Wiara bez uczynków jest martwa. Jak to jest z dobrocią w domu, rodzinie, pracy? Św. brat Albert uczy nas, jak przejąć się Ewangelią, słowami: „Wszystko, co uczyniliście jednemu z tych braci moich najmniejszych, Mnieście uczynili”. Jak umiemy, módlmy się do Jezusa Chrystusa, przywołujmy wstawiennictwa św. Alberta: Panie, pomóż nam być dobrymi jak chleb – podczas rezurekcji apelował ks. proboszcz Roman Karaś.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

8 maja początek rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Sprawdź, co oferują

Na gimnazjalistów czeka bogata oferta edukacyjna w szkołach ponadgimnazjalnych na terenie powiatu wyszkowskiego. W większości to profile sprawdzone, cieszące się od lat zainteresowaniem młodzieży. Nowością jest klasa dietetyki i fitnessu. Nabór kandydatów do szkół ponadgimnazjalnych na rok szkolny 2017/2018, podobnie jak w latach poprzednich, prowadzony będzie w systemie elektronicznym. Rusza na stronie https://wyszkow.edu.pl 8 maja o godz. 10. Trwa do 19 maja do godz. 15.
zobacz więcej
Zostało nas już tylko dwóch

Zostało nas już tylko dwóch

1 września o godz. 11, w 77. rocznicę wybuchu II wojny światowej, gmina Wyszków zaprasza mieszkańców, przedstawicieli samorządów, środowisk kombatanckich, lokalne organizacje, by wspólnie oddać hołd tym, którzy zginęli w walce o wolność. Krótka uroczystość odbędzie się przed pomnikiem Gloria Victis, u zbiegu ul. Sowińskiego i Pułtuskiej.
Jednym ze świadków tamtych czasów jest Józef Czerwiński, przewodniczący wyszkowskiego koła Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.
 
zobacz więcej
Coraz więcej śmieci

Coraz więcej śmieci

Ponad 3,2 mln zł zapłaciliśmy w ubiegłym roku w tzw. opłacie śmieciowej za odbiór odpadów. A oddaliśmy 11,3 tys. ton! 97% mieszkańców deklaruje segregację śmieci, ale jej poziom niezmiennie wymaga jeszcze poprawy. Gmina zapowiada nie tylko akcje edukacyjne, ale i kontrole.
zobacz więcej
O reformie oświaty tym razem radni miejscy

O reformie oświaty tym razem radni miejscy

Reforma oświaty to temat najszerzej dyskutowany w ostatnich tygodniach. W debacie wiele jest merytorycznych argumentów, ale nie brakuje też emocji. Nie inaczej było na poświęconym oświacie spotkaniu radnych miejskich, w poniedziałek 14 listopada. Samorządowcy zastanawiali się: reaktywacja Szkoły Podstawowej nr 4 czy włączenie Gimnazjum nr 2 do Szkoły Podstawowej nr 2?
zobacz więcej
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
Mrówka październik 2017
fotobudka star