Wielka satysfakcja i wewnętrzna radość

Wydarzenia

Wielka satysfakcja i wewnętrzna radość

24.01.2019
autor: Elżbieta Szczuka
Z dniem 25 stycznia 2019 r., po ponad 40 latach pracy w wyszkowskim urzędzie miejskim, na emeryturę odchodzi naczelnik Wydziału Ogólnego i Spraw Obywatelskich Barbara Bożuta. Z powołaniem jej następcy burmistrz wstrzymuje się do czasu wprowadzenia zmian w regulaminie organizacyjnym urzędu miejskiego.
Pracę w wyszkowskim urzędzie, na stanowisku starszego referenta ds. rejestracji aktów stanu cywilnego, rozpoczęła 1 sierpnia 1976 r., Naczelnikiem Miasta i Gminy Wyszków był wówczas Jan Król. Potem była inspektorem ds. pracowniczych (prowadziła kadry), kierownikiem wydziału organizacyjnego. Po wyborach w 1990 r. burmistrz Krzysztof Zamczewski zmienił strukturę organizacyjną i z trzech wydziałów, handlu i usług, społeczno-administracyjnego oraz organizacyjnego, utworzył jeden – Wydział Ogólny i Spraw Obywatelskich. We wrześniu 1990 r. naczelnikiem tego dużego wydziału (dziś pracuje w nim 14 osób) została Barbara Bożuta. Pani naczelnik jest również wiceprezesem Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP i wiceprzewodniczącą Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.
W czwartek 24 stycznia za wieloletnią pracę serdecznie podziękowali jej zastępca burmistrza Aneta Kowalewska i pracownicy Urzędu Miejskiego. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia.
- Nie wiedziałam, że mam w urzędzie tylu życzliwych mi ludzi – mówi Barbara Bożuta. – To wielka satysfakcja i wewnętrzna radość. Odchodzę z przekonaniem, że zostawiłam znakomity wydział, że ludzie, którzy tu pracują, tworzą wspaniały zespół.
Jej najbliższe plany to przeznaczenie więcej czasu dla rodziny i wnuków.
Z kolei burmistrz więcej czasu poświęci teraz na zmianę struktury organizacyjnej urzędu. Jak zapewnia, nie będzie duża, ale z pewnością dotknie wydział ogólny, który jest jednym z najbardziej rozbudowanych. W jego strukturze znajdują się: ewidencja ludności, rejestry wyborców, dowody osobiste, kadry urzędu, działalność gospodarcza, sprawy administracyjne i gospodarcze urzędu, obsługa informatyczna urzędu, a nawet ochrona przeciwpożarowa.
- Rewolucji kadrowej nie planuję – dodaje Grzegorz Nowosielski. – Jak już mówiłem, będziemy się raczej opierać na obecnej kadrze urzędu.
Zmiany w regulaminie planowane są na luty. Do tego czas wydziałem pokieruje jeden z jego urzędników lub sekretarz urzędu.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Zitcom