Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

Wydarzenia

Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

19.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W sobotę 19 listopada rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 62. W tym samym czasie PKP zamknęły przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. 
Trwający od wczesnej wiosny remont ul. Kościuszki dobiega końca. Wykonawcom zostało już tylko pomalowanie w niektórych miejscach oznakowania poziomego i zagospodarowanie zieleni. Od początku listopada drogą krajową jeździmy już w obie strony. 19 listopada zdjęto w końcu zakazy wjazdu na nowy wiadukt. Nowa konstrukcja przede wszystkim jest znacznie bezpieczniejszych dla pieszych i rowerzystów. Są szerokie chodniki i ścieżki rowerowe oraz barierki. Na skrzyżowaniu z ul. Okrzei powstało nowe, duże rondo.
Procedura odbioru wiaduktu znacznie się przedłużyła, konstrukcja miał być przecież oddana z początkiem miesiąca. Z tego powodu PKP zrezygnowały z modernizacji w tym roku przejazdu kolejowego na 3 Maja. Gmina nie chciała się zgodzić na zamknięcie przejazdu w czasie, kiedy ul. Serocka i Kościuszki nie były jeszcze w pełni przejezdne. To spowodowałoby gigantyczne korki na ul. Pułtuskiej.
W dniu otwarcia wiaduktu PKP zamknęły natomiast przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. Do 21 listopada na odcinku Wyszków – Mostówka nie będą jeździły pociągi, Koleje Mazowieckie wprowadziły komunikację zastępczą. Natomiast dla samochodów przejazd będzie zamknięty do 25 listopada. Z myślą o pieszych wykonano prowizoryczną kładkę przez tory. 
Przypomnijmy, że z przejazdu zniknie budka dróżnika. Będzie sterowany automatycznie z nastawni, przez dyżurnego ruchu.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ITAMED
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
censor jpk
manhattan