Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

Wydarzenia

Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

19.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W sobotę 19 listopada rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 62. W tym samym czasie PKP zamknęły przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. 
Trwający od wczesnej wiosny remont ul. Kościuszki dobiega końca. Wykonawcom zostało już tylko pomalowanie w niektórych miejscach oznakowania poziomego i zagospodarowanie zieleni. Od początku listopada drogą krajową jeździmy już w obie strony. 19 listopada zdjęto w końcu zakazy wjazdu na nowy wiadukt. Nowa konstrukcja przede wszystkim jest znacznie bezpieczniejszych dla pieszych i rowerzystów. Są szerokie chodniki i ścieżki rowerowe oraz barierki. Na skrzyżowaniu z ul. Okrzei powstało nowe, duże rondo.
Procedura odbioru wiaduktu znacznie się przedłużyła, konstrukcja miał być przecież oddana z początkiem miesiąca. Z tego powodu PKP zrezygnowały z modernizacji w tym roku przejazdu kolejowego na 3 Maja. Gmina nie chciała się zgodzić na zamknięcie przejazdu w czasie, kiedy ul. Serocka i Kościuszki nie były jeszcze w pełni przejezdne. To spowodowałoby gigantyczne korki na ul. Pułtuskiej.
W dniu otwarcia wiaduktu PKP zamknęły natomiast przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. Do 21 listopada na odcinku Wyszków – Mostówka nie będą jeździły pociągi, Koleje Mazowieckie wprowadziły komunikację zastępczą. Natomiast dla samochodów przejazd będzie zamknięty do 25 listopada. Z myślą o pieszych wykonano prowizoryczną kładkę przez tory. 
Przypomnijmy, że z przejazdu zniknie budka dróżnika. Będzie sterowany automatycznie z nastawni, przez dyżurnego ruchu.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
manhattan
manhattan