Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

Wydarzenia

Wiadukt otwarty, przejazd zamknięty (foto)

19.11.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
W sobotę 19 listopada rano Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad otworzyła nowy wiadukt w ciągu drogi krajowej nr 62. W tym samym czasie PKP zamknęły przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. 
Trwający od wczesnej wiosny remont ul. Kościuszki dobiega końca. Wykonawcom zostało już tylko pomalowanie w niektórych miejscach oznakowania poziomego i zagospodarowanie zieleni. Od początku listopada drogą krajową jeździmy już w obie strony. 19 listopada zdjęto w końcu zakazy wjazdu na nowy wiadukt. Nowa konstrukcja przede wszystkim jest znacznie bezpieczniejszych dla pieszych i rowerzystów. Są szerokie chodniki i ścieżki rowerowe oraz barierki. Na skrzyżowaniu z ul. Okrzei powstało nowe, duże rondo.
Procedura odbioru wiaduktu znacznie się przedłużyła, konstrukcja miał być przecież oddana z początkiem miesiąca. Z tego powodu PKP zrezygnowały z modernizacji w tym roku przejazdu kolejowego na 3 Maja. Gmina nie chciała się zgodzić na zamknięcie przejazdu w czasie, kiedy ul. Serocka i Kościuszki nie były jeszcze w pełni przejezdne. To spowodowałoby gigantyczne korki na ul. Pułtuskiej.
W dniu otwarcia wiaduktu PKP zamknęły natomiast przejazd kolejowy na ul. Pułtuskiej. Do 21 listopada na odcinku Wyszków – Mostówka nie będą jeździły pociągi, Koleje Mazowieckie wprowadziły komunikację zastępczą. Natomiast dla samochodów przejazd będzie zamknięty do 25 listopada. Z myślą o pieszych wykonano prowizoryczną kładkę przez tory. 
Przypomnijmy, że z przejazdu zniknie budka dróżnika. Będzie sterowany automatycznie z nastawni, przez dyżurnego ruchu.
fot. Sylwia Bardyszewska, Elżbieta Szczuka
Fotobudka star - poziom
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Energetyczne tornistry rozdane (foto)

Energetyczne tornistry rozdane (foto)

50 uczniów z Gminy Wyszków tuż przed rozpoczęciem roku szkolnego otrzymało tornistry z wyposażeniem ufundowane przez warszawski oddział PGE Dystrybucja. Miła uroczystość odbyła się w poniedziałek 28 sierpnia w WOK „Hutnik”.
zobacz więcej
Pielęgniarki się skarżą, minister wnioskuje o kontrolę

Pielęgniarki się skarżą, minister wnioskuje o kontrolę

Na najbliższej sesji, 28 września, rada powiatu ma zająć się wnioskiem ministerstwa zdrowia o przeprowadzenie kontroli w wyszkowskim szpitalu. Wniosek ministra jest efektem skargi, skierowanej przez Związek Zawodowy Pielęgniarek Anestezjologicznych.
zobacz więcej
Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Kogo wsparliśmy swoim podatkiem?

Ponad 920 tys. zł mieszkańcy powiatu wyszkowskiego przekazali w tym roku na cele charytatywne w formie 1% swojego podatku. Prawie połowa tej kwoty wsparła Fundację Dzieciom „Zdążyć z Pomocą”. Wśród wyszkowskich organizacji najchętniej wspieraliśmy „Usłysz Marzenia”, która zbiera środki na zakup protezy dla Kasi Kamińskiej.
zobacz więcej
Jeszcze się pomęczymy

Jeszcze się pomęczymy

Do końca lipca ma być wyłączone z ruchu skrzyżowanie ulic 3 Maja i Kościuszki. Potem wykonawca nowego wiaduktu jednak zamknie dla ruchu stary wiadukt. Na poprawę komunikacji w Wyszkowie nie możemy więc liczyć. Mogłoby ją usprawnić wydłużenie zielonego światła na skrzyżowaniu ulic Pułtuskiej z 11 Listopada. Na nasze pytania w tej kwestii otrzymujemy jednak zarówno od urzędu marszałkowskiego, jak i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad wymijające odpowiedzi.
zobacz więcej
Levert
Levert
Levert
manhattan