Weekend: wypadek, kolizje, nietrzeźwi (foto)

Wydarzenia

Weekend: wypadek, kolizje, nietrzeźwi (foto)

04.03.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
Wypadek z udziałem rowerzysty, sześć kolizji drogowych i dwóch nietrzeźwych kierujących to bilans ostatnich trzech dni na drogach powiatu wyszkowskiego.
Do wypadku rowerzysty doszło w sobotę ok. godz. 18.30 w Natalinie. Policjanci pracujący na miejscu wypadku ustalili wstępnie, że kierujący oplem corsą uderzył w jadącego w tym samym kierunku rowerzystę. 53-letniego rowerzystę przetransportowano do szpitala. Od poszkodowanego pobrano krew do badania na zawartość alkoholu. Kierowca opla był trzeźwy.
Od piątku do niedzieli policjanci odnotowali jeszcze sześć innych zdarzeń drogowych. Na szczęście we wszystkich przypadkach bez poszkodowanych osób.
W niedzielę podczas wzmożonych kontroli staniu trzeźwości, policjanci ruchu drogowego zatrzymali dwóch pijanych kierujących. Rano w Rząśniku zatrzymano kierowcę opla, który miał ponad 1 promil alkoholu w organizmie, a na dodatek nie ma uprawnień do kierowania. Kilka minut przed południem w Turzynie sprawdzono stan trzeźwości kierującego oplem astrą. Badanie wykazało w jego organizmie prawie 1 promil alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy.
Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Święto Wojska Polskiego (foto)

Święto Wojska Polskiego (foto)

15 sierpnia swoje święto obchodzi cieszące się niesłabnącym zaufaniem rodaków Wojsko Polskie. Z tej okazji na placu przed Wojskową Komendą Uzupełnień odbył się uroczysty apel.
zobacz więcej
Co sprawdzić przy kupnie mieszkania?

Co sprawdzić przy kupnie mieszkania?

Kupno mieszkania cieszy każdego, zwłaszcza kiedy długo na nie oszczędzał i wreszcie może mieć własne wymarzone "M".
zobacz więcej
Wigilia samorządowa (foto)

Wigilia samorządowa (foto)

Od kilkunastu lat Starosta Wyszkowski i Burmistrz Wyszkowa organizują wieczór wigilijny dla samorządowców gmin Powiatu Wyszkowskiego. Tegoroczny odbył się 15 grudnia w hali WOSiR. Wśród gości był minister Henryk Kowalczyk, wicewojewoda mazowiecki Sylwester Dąbrowski, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc. Z koncertem kolęd wystąpił chór sanktuarium Świętej Rodziny pod dyrekcją Tomasza Śnieżaka.
zobacz więcej
100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

100 lat Niepodległej w pieśniach i piosenkach (foto)

9 listopada 2018 r. o godz. 11.11 w całej Polsce w szkołach i przedszkolach zabrzmiał „Mazurek Dąbrowskiego”. Tak było też w I Liceum Ogólnokształcącym im. C. K. Norwida. Wspólne wykonanie czterech zwrotek hymnu w obecności sztandaru szkoły rozpoczęło uroczystą akademię, która przypomniała burzliwe 100 lat niepodległości poprzez śpiew. – Dziś chcemy, żeby te pieśni były ciągle żywe w naszych sercach i pamięci. Z tego powodu pragniemy świętować rocznicę niepodległości właśnie w ten sposób – poprzez śpiew. Chcemy, aby nasze wspólne śpiewanie dziś, tutaj, na tej sali, było hołdem, jaki złożymy tym, którzy w wielkim trudzie wywalczyli nam wymarzoną niepodległość – podkreślili uczniowie.
zobacz więcej
Zitcom