Weekend na drogach: wypadki i pijani

Wydarzenia

Weekend na drogach: wypadki i pijani

15.04.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W weekend na naszych drogach doszło do dwóch wypadków i pięciu kolizji. Policja zatrzymała też pijanych kierowców.
 
W piątek po południu w Przyjmach doszło do wypadku, w którym poszkodowana została piesza. Jak wynika z pierwszych informacji, kierujący toyotą nie ustąpił pierwszeństwa kierującemu quadem, który w efekcie uderzył w pieszą. Poszkodowana kobieta z ogólnymi obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala.
W niedzielę po południu na ul. Ogrodowej w Wyszkowie pijany rowerzysta, omijając samochód, stracił panowanie nad swoim jednośladem i uderzył w bok nadjeżdżającego z naprzeciwka samochodu skoda. Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.
Do groźnie wyglądającego zderzenia dwóch osobówek doszło również w niedzielę na skrzyżowaniu ulic Piłsudskiego i Sikorskiego. Jak wstępnie ustalili policjanci pracujący na miejscu zdarzenia, jadący ul. Sikorskiego kierujący audi nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu kierowcy, także audi. Na szczęście nikt z uczestników nie odniósł poważniejszych obrażeń. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który doprowadził do zdarzenia. Badanie na zawartość alkohol wykazało, że jest on w stanie po użyciu alkoholu.
Prawo jazdy stracił też 50-letni kierowca BMW zatrzymany przez patrol z posterunku policji w Somiance. Badanie na zawartość alkoholu wykazało w jego organizmie ponad 1,5 promila. Za to przestępstwo grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku