Weekend na drogach: wypadek, kolizje i pijani kierowcy (foto)

Wydarzenia

Weekend na drogach: wypadek, kolizje i pijani kierowcy (foto)

12.08.2019
autor: Sylwia Bardyszewska (opr.), fot. KPP Wyszków
W weekend doszło do jednego wypadku, siedmiu kolizji. Policja zatrzymała trzech nietrzeźwych kierowców, rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie.
 
O piątkowym wypadku na skrzyżowaniu ulic Kowalskiego i Świętojańskiej w Wyszkowie już informowaliśmy. Kierujący toyotą 75-latek nie ustąpił pierwszeństwa, w wyniku czego doszło do zderzenia z BMW, którym kierował 24-latek. Obydwaj kierujący to mieszkańcy Wyszkowa. Do szpitala trafił ranny kierowca toyoty.
Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło również w piątek w miejscowości Rogóźno. Kierująca citroenem 61-latka zasłabła za kierownicą, straciła panowanie nad pojazdem i uderzyła w drzewo.
Do kolejnego zdarzenia drogowego doszło w niedzielę w Turzynie. Kierujący volvo 51-latek, nieprawidłowo wykonując manewr wyprzedzania, doprowadził do zderzenia z oplem, którego 19-letni kierowca skręcał w lewo. Na szczęście nikt nie został poważnie ranny. Jak się okazało, kierowca volvo nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.
W weekend policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących. Rekordzista miał ponad 2,5 promila alkoholu w organizmie, a jazdę zakończył na latarni.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Sezon rowerowy otwarty! (foto)

Sezon rowerowy otwarty! (foto)

W sobotę 21 kwietnia o godz. 14 spod kościoła parafii św. Wojciecha na ponad 50-kilometrowy rajd wokół Wyszkowa ruszyli rowerzyści, z których większość to uczestnicy pielgrzymek rowerowych do Częstochowy. Organizatorem rajdu był Sławomir Wiśniewski.
zobacz więcej
Nowoczesny wymiar oświetlenia z funkcjami sterowania od Zamel

Nowoczesny wymiar oświetlenia z funkcjami sterowania od Zamel

Obecnie wprowadzane systemy smart dom to już nie tylko kosztowna ekstrawagancja czy fanaberia inwestora, ale podnoszące komfort użytkowania domu instalacje, którymi łatwo się steruje za pomocą dedykowanych aplikacji przeznaczonych na urządzenia mobilne. Jednym z najczęściej spotykanych rozwiązań jest inteligentne oświetlenie LED.
zobacz więcej
Ekshumacja przy drodze krajowej

Ekshumacja przy drodze krajowej

W ubiegłym tygodniu rozpoczęła się ekshumacja szczątków żołnierzy pochowanych podczas I wojny światowej przy obecnej drodze krajowej nr 8. O istnieniu cmentarza wiedzieli okoliczni mieszkańcy i regionaliści, ale nie był zewidencjonowany w rejestrach konserwatora zabytków, nie został uwzględniony na etapie projektowania drogi. Odnalezienie szczątków było więc zaskoczeniem i dla GDDKiA, i pracowników firmy rozbudowującej trasę. Chyba jeszcze bardziej zdziwieni byli archeolodzy, gdy w jednej z mogił znaleźli… plastikowy worek.
zobacz więcej
Jak przeprowadzić się do Austrii?

Jak przeprowadzić się do Austrii?

Wiedeń, Graz, Linz, Salzburg czy Innsbruck? Przeprowadzka do Austrii nie musi być skomplikowana. Sprawdź, w jaki sposób najlepiej ją zorganizować!
zobacz więcej
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku