Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

Wydarzenia

Wędkarski survival – jak się przygotować do ekstremalnego połowu ryb

12.06.2018
autor: Red.
Okres letni to nie tylko czas beztroskiego odpoczynku. To również okazja, aby spędzić chwile wakacji aktywnie, nieraz fundując sobie więcej adrenaliny. Niezapomniane przeżycia, ekstremalne, często nawet niebezpieczne przygody to charakterystyczne elementy wielu udanych, letnich wakacji. Nie trzeba jednak za daleko wyjeżdżać, aby zakosztować ekstremalnych, wręcz survivalowych warunków. Wbrew pozorom wędkarstwo,  łączy  w sobie cechy wysoce dynamicznej wyprawy, dostarczającej licznych wrażeń.

Istotne elementy podczas organizowania wyprawy wędkarskiej

Wielu pasjonatów wędkarstwa poszukuje nie tylko wrażeń, ale przede wszystkim pokaźnych, rzadkich ryb. W tym celu organizują wyprawy, często kilkuosobowe, które mogą spełnić niejedno marzenie. Mają one wymiar często kilkudniowy, więc wskazane jest, aby przygotować się do nich pod każdym możliwym względem. Warto wyszczególnić kilka istotnych kwestii, na które trzeba zwrócić uwagę, jeśli planujecie dłuższą wyprawę na ryby:

1. Wybór miejsca. To zapewne pierwszy krok, jaki zdołacie podjąć. Kiedy już zdecydujecie się gdzie wyruszyć na ryby, warto się przyjrzeć charakterystyce ukształtowania tamtejszego terenu. Zdarza się, że chcąc złowić upragnioną rybę, trzeba wejść po pas. Do tego będzie trzeba zaopatrzyć się w odpowiedni strój.

2. Pogoda. Ten czynnik z pewnością nikogo nie dziwi. Nieraz się zdarza, że to ona determinuje przebieg całego wyjazdu. Intensywne burze, deszcze, wichury, to warunki pogodowe najgorsze z możliwych. W dodatku trzeba uwzględnić temperaturę, szczególnie te niskie, gdy planujecie spać pod namiotem. Jeśli wyruszycie na szerokie wody, to znaczenie czynnika pogodowego wyraźnie wzrasta. W końcu chodzi o zachowanie jak najlepszego bezpieczeństwa.

3. Zaopatrzenie i wyposażenie. W tej kwestii najlepiej dobrze przemyśleć przebieg wyprawy i zabrać wszystko to, co będzie najbardziej potrzebne. Nie tylko wyposażenie wędkarskie jak: duże ilości przynęt, żyłek, kołowrotki itd. ale też prowiant, wyliczony pod kątem ilości dni, stroje adekwatne do warunków pogodowych oraz zadbać o schronienie. Czy to będzie jacht podczas morskiego wypadu, czy namiot w ramach przemierzania dzikich lasów – ważne by było bezpiecznie.

 

Wyposażenie warunkiem sukcesu wyprawy

Jak się przyjrzycie, najistotniejszą kwestią wyprawy jest przemyślane wyposażenie. Gdy będziecie zaopatrzeni we właściwe akcesoria czy gadżety wędkarskie, przebieg survivalowej wyprawy nie będzie stanowić dla Was większego problemu. W tym względzie warto skorzystać ze sprawdzonego fachowca. Sklep wędkarski Pleciona.pl posiada szerokiej gamy asortyment, który przygotuje Was do każdej formy wyprawy łowieckiej. Do dyspozycji wędkarzy została oddana przemyślana oferta obejmująca podstawowy ekwipunek wędkarski. Nie zabrakło też narzędzi pomocniczych takich jak wysokiej jakości podbieraki na ryby czy ubrania Geoff Anderson stanowiące idealne dopełnienie, w trakcie dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych podczas wyprawy.

Niezależnie od tego, jak bardzo doświadczonymi wędkarzami jesteście, nie powinniście bagatelizować kwestii wyposażenia, w kontekście długiej, a czasem dosyć niebezpiecznej wyprawy. Dobrze przemyślane zaopatrzenie oraz rozeznanie z charakterystyką miejsca połowu, pozwoli Wielu spełnić swoje marzenia, o fascynującej przygodzie. Lato już puka do drzwi, więc czemu nie podążać w kierunku marzeń już teraz?

Office Expert
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bricomarche-1
Bricomarche
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku