Waldemar Maniecki  radny Gminy Zabrodzie kandydatem na Wójta

Wydarzenia

Waldemar Maniecki radny Gminy Zabrodzie kandydatem na Wójta

12.09.2018
autor: mat. wyborczy
Spotkanie najbliższych współpracowników, członków komitetu wyborczego Waldemara  Manieckiego odbyło się w pierwszą sobotę września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu. Komitet Wyborczy Wyborców „Wybierzmy przyszłość dla Zabrodzia” został zarejestrowany 27 sierpnia, a jego kandydatem na wójta jest radny Waldemar Maniecki.

Na spotkaniu kandydat na wójta przedstawił zebranym plan kampanii wyborczej, logo komitetu oraz hasło wyborcze, które odwołuje się w sposób bezpośredni do nazwy komitetu, a mianowicie:  KWW Wybierzmy przyszłość dla Zabrodzia # wiemy jak to zrobić.
Prezentacja multimedialna przedstawiała kluczowe dla Zabrodzia spawy, na które zwraca uwagę Waldemar Maniecki. To przede wszystkim trasa szybkiego ruchu S8, która jest niczym aorta w organizmie ludzkim tłocząca krew do całego organizmu. Tą trasą wszyscy mieszkańcy gminy podróżują do naszej stolicy - Warszawy. W ościennych gminach jak Dąbrówka, Wyszków czy Radzymin, tereny wzdłuż S8 są wykorzystane, jako tereny inwestycyjne, tworzone są nowe miejsca pracy dla mieszkańców, rozwija się infrastruktura, a dla budżetu jest to główny dochód, z którego finansowane są nowe inwestycje oświatowe (żłobki i przedszkola) oraz infrastrukturalne (drogi, chodniki, ścieżki rowerowe).
Równie ważne jest zachowanie tradycji i pamięci o naszych przodkach, którzy przez wieki walczyli o naszą niepodległość. Konieczne jest spisanie kroniki Gminy Zabrodzie, czego do tej pory nie zrobiono. Diamentem w naszej gminie jest pałac w Dębinkach, w ostatnich latach został bardzo zaniedbany, a przecież przed laty wielki polski poeta, rzeźbiarz i malarz Cyprian Kamil Norwid spędził tu swoje dzieciństwo. Piękną ideą jest utworzenie Muzeum Norwida w Dębinkach w 200-lecie narodzin poety, czyli w 2021 roku i o to będzie zabiegał Waldemar Maniecki w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Kolejnym diamentem w naszej gminie są wydmy lucynowsko - mostowieckie, połacie wrzosów ciągną się kilometrami, zachwycając swoim pięknem. Miejsce wciąż mało rozpropagowane, dziewicze, które może przyciągnąć tysiące turystów na nasz teren, jak również nowych mieszkańców, którzy dostrzegą atrakcyjność naszej gminy. Unikatowa przyroda, wyjątkowy mikroklimat, krótki czas dojazdu do Warszawy trasą S8, czy zmodernizowana linia kolejowa ze stacją w centrum miejscowości Mostówka – te atuty czekają na właściwe wykorzystanie.
Biorąc pod uwagę zdiagnozowane potrzeby mieszkańców ze wszystkich 22 sołectwach naszej gminy oraz możliwości budżetowe, konieczne jest pozyskiwanie środków zewnętrznych. Jak zapowiedział Prezes Rady Ministrów, tych ostatnich będzie w najbliższym czasie bardzo dużo dla samorządów, chociażby program budowy dróg lokalnych o wartości 5 miliardów, czy program „czyste powietrze” dedykowany bezpośrednio do mieszkańców.

Oficjalna prezentacja programu wyborczego oraz kandydatów na radnych do Rady Gminy Zabrodzie planowana jest na 12 września w Gminnym Ośrodku Kultury w Zabrodziu.
Materiał wyborczy Komitetu Wyborczego Wyborców „Wybierzmy przyszłość dla Zabrodzia”
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Zitcom
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną
Odwiedź naszą stronę www Odwiedź nas na facebooku Pobierz najnowszą gazetkę promocyjną